Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kistestű kutyát választott...

Aki kistestű kutyát választott magának az miért tette? Milyen oka, előnye vagy bármilyen pozitívuma van?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Beviheted lakásba is, ha szereted "dajkálni" az ölebet, akkor érdemesebb. A kicsik olyanok, mint egy plüssállat,nagyon aranyosak tudnak lenni.
2013. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban könnyen tartható, ingyen utazhat (ölben, táskában), keveset eszik, stb... Mondjuk én nem emiatt választottam, hanem maga a kutya miatt :) De kis lakásba, városba mindenképp praktikusabb szerintem a kistestű kutya.
2013. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
szerintem nem utazhat ingyen, mert a volán járaton bizony a palota pincsimnek jegyet kellett venni.
2013. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

15 lakásos társasházban élünk, ide nem való nagytestű kutya.

Ez volt a legfőbb oka.


Sokkal kevesebb mozgásigénye van mint mondjuk egy dán dognak ( egyébként ha majd egyszer valaha ebben az életben sikerül családi házba költözünk akkor ilyen fajta kutyánk is lesz.)


Nem értem egyébként a kérdést kérdező. Miért vagy kiváncsi a pozitívumokra? Miért ha valaki szereti és jól tartja a kutyáját annak lehet negatívuma is?

2013. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én ingyen vittem volán buszon anno ölben, mondjuk akkor kb. 1 kg-ot nyomott. Amúgy BKV-n szoktam, sosem kérték a jegyét, sőt az ellenőrök is szeretik :)
2013. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Keveset eszik, könnyű utazni vele, kis lakásban is elvan, még repülőre is fel lehet vinni, ha a hordozódobozzal együtt max 10 kg... Szóval jóval szabadabban él vele az ember. Több szállodában tapasztaltam pl hogy akár két yorkit is szívesen látnak a szálláson, de egy nagyobb testű kutyát, pl labradort már nem szívesen engednek be. Olaszországban pl a kistestű kutyákat felengedték a sétahajóra, a nagytestűeket már nem... Szóval ilyenek. Nekem most közepes testű kutyám van, de nagyot pont ezek miatt az okok miatt nem vállalnék.
2013. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mikor akkora volt mint a 2 tenyerem, akkor se engedték fel buszra, és most hogy 5 kiló hordozó nélkül így is jegyet kell neki venni. Volt hogy hordozóba is kicsapta a buszsofőr a balhét szabálytalanul,rögtön jelentettem a főnökének aki sűrűn elnézést kért,hát sokra mentem vele, lemaradtam az eseményről ahova készültünk.

Miért kistestűt választottam?

Egész életembe csak kistestű kutyám volt lehet ezért,aztán szüleim válása után anyu is kistestűt vett magának akit imádok azt a kutyát, ő miatta választottam volna ezt a fajtát,de keverék kistestű lett, mindegy:)

De nagy álmom egy hatalmas maci kutya amúgy pl bernáthegyi, vagy valami keverék, kertes házam lesz egyszer az életbe tuti lesz:)

2013. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Csak utólag vagyok okos, 10 évvel a választás után tudom csak megmondani, hogy nekem miért kellett kicsi kutya.

Gyerekpótléknak, babusgatni, karba venni...de ez akkor még nem volt tudatos.

2013. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy jack russelnek mondjuk 10szer akkora a mozgás igénye mint egy dán dognak :D...


Kiskutya. Azt hiszik könnyebben kezelhető, gyerek mellé ideális mivel nem vagy nehezebben és kissebb kárt tud okozni.. Ha húz sétáltatás közben akkor azért jóval egyszerűbb elintézni. Emberek azt hiszik hogy annyira nevelni sem kell őket. Amúgy aranyosak cukik... sokkal kevesebben szólnak azért hogy ha el vannak engedve pórázról mondjuk. És nem utolsó sorban sokkal olcsóbbak.


Amúgy egy nagy kutyának milyen oka előnye vagy bármilyen pozitívuma van? Max annyi hogy "rablási kísérlettel" kevesebben kötnek beléd, de más ügyben annál többen :D

2013. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sokat utazok, és buszon sokkal könnyebb egy kistestű kutyát szállítani, plusz egy nagytestű kutya etetését nem biztos, hogy ilyen minőségben tudnám finanszírozni, és nem rimánkodnak az utcán, ha el van engedve, h "jaaaj, megesz".
2013. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!