Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kistestű kutyát választott...

Aki kistestű kutyát választott magának az miért tette? Milyen oka, előnye vagy bármilyen pozitívuma van?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 10:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#4-es! Nekem jack russelem van, nem tudom mennyire ismered a fajtát, konkrétan még a térdemig sem ér, pedig nem vagyok magas, tehát kistestű.. viszont a mozgásigénye durván több mint egy dán dognak vagy nagyon sok nagytestűnek. :)

Egyébként azért választottunk kistestűt, mert panelban lakunk, 1-2 szomszéd így is utál minket mert fiatalok vagyunk, de evidens volt hogy kutyánk legyen.Így kisebb kutya mellett döntöttünk.

2013. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Keveset eszik, kevesebb koszt hord a lakásba, mert kisebb, jobban el is fér. Könnyebben lehet vele bkv-n közlekedni, jobban összepasszol a cicáimmal, nem félnek tőle az utcán az emberek, így nem keveredek balhéba miatta.
2013. ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én nagy kutyás vagyok, csak azért raktam fel a kérdést mert érdekelt a másik oldal is, hogy ti miért vagytok kiskutya pártiak. A nagy kutyának valóban vannak hátrányai olyan szempontból, hogy az utcán megszólnak, ha el van engedve hiszti van belőle, bár egyre kevesebb, mert van egy kis haverja a kutyámnak és ha együtt látják őket a parkban akkor az emberek már nem ellenségesek, hanem inkább csodálkoznak és azt mondják milyen aranyosak és ők is oda merik hozni a saját kiskutyájukat. Egyre több pozitív emberrel találkozok és sokan megismerik a kutyám akkor is ha egyedül vagyunk és nem kerülnek el :) Volt olyan eset, hogy álltunk a járdán és látom sűvít felénk egy kutya a gazdája kétségbe esetten kiabál neki,rohan ő is mert látta, hogy hozzánk szalad aztán félúton odakiáltott, hogy ő xy? Mondom igen. Fúúú akkor jó és már sétálva jött oda, hogy megfogja a kutyáját és mindenki menjen a maga útjára. Nem zavar, hogy jegyet kell vennem neki tömegközlekedésen, szájkosárral felengedik és még helyet is kapok :P :D Sokat eszik az tény,de ha nem lenne pénzem arra, hogy etessem akkor nem veszek nagy kutyát. Viszont őt lehet nyúzni, úgy simogatom ahogy csak akarom és élvezi, de egy kiskutyának már szétropogtattam volna a csontját :D Elvihetem túrázni, mert nem tűnik el a fűben :D Ha nagy a hó akkor imád bele ugrálni, pattogni benne és nem kell hólapáttal előre mennem, hogy ő is utánam tudjon jönni. Ha nagy tömegen sétálunk keresztül nem kell attól félnem, hogy valaki véletlenül rátapos mert nem figyelnek oda. Lakáson belül sem kell arra figyelnem, nehogy rácsukjam az ajtót a lábára stb. és hiába nagy ,elférünk, mert megtalálja mindig a megoldást arra, hogy velem legyen de ne akadályozzon. Ha főzök akkor ő is a konyhában van, de befekszik az asztal alá és nem kell kerülgetnem, ha fürdök akkor a kilépőn fekszik, ha az ágyban vagyok és felengedem akkor megvárja míg elhelyezkedek és mellém fekszik csak a fejét teszi a lábamra, amint mozdulok ő is mozdul és figyel arra, hogy elférjek úgy ahogy én akarok. Ha alszik akkor is egy rezdülésre felébred és hozzám alkalmazkodik. Nem kell attól félnem, hogy álmomban ráfekszek, megnyomom stb. Ha parkban rohan felénk egy másik nagy kutya, nem dobog a szívem a torkomban, hogy most mi lesz. Húzni nem húz, mert megtanítottam sétálni és ha kiskutyám lenne ő is tudna sétálni és hírből sem ismerné a flexit. A mozgás igénye sem horror, meg hát a többi kutyával rohangál, meg a labda után, szóval nem nekem kell oda vissza futkosni vele, de ha kimarad egy nap a nagy szaladgálás akkor sincs tragédia, lakáson belül mindig halálosan nyugodt, csak akkor tombol amikor leveszem a pórázt és kiadom a "mehetsz" parancsszót. Szóval a nagy kutyáknak, az én szemszögemből sokkal több pozitívuma van. :)
2013. ápr. 30. 08:13
 14/16 anonim ***** válasza:

A kicsi kutyákkal is lehet játszani és lehet dögönyözni őket.

Az enyém egy 6,5 kg-s törpeuszi, nem veszik el a fűben és imádja a nagy havat. :) És még sosem tapostam el, pedig nem szoktam külön figyelni. :)

Ami tényleg zavaró az a tömegben sétálás. Könnyen elveszik a lábak között, egy picit meg is zavarodik a helyzettől, így ha túl nagy a tömeg, pórázra kell vennem.

2013. ápr. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja, és nem féltem a nagy kutyáktól. Ő valahogy sugározza magából a nyugodtságot. Négy hónapja van meg, azóta még semmilyen atrocitás nem történt. Ivartalanított kan amúgy.
2013. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Van nagy is meg kicsi is, de a kicsi lett elsőre :d 9 évesen eldöntöttem, hogy nekem mindenképp kutya kell és bernáthegyi tetszett meg a legjobban ennek ellenére vh sikerült egy alig a vádlim közepe alá érő kis szobacirkálót beszereznem, de soha nem bántam meg :D
2013. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!