Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gerincsérv kutyáknál?

Alex- kérdése:

Gerincsérv kutyáknál?

Figyelt kérdés

Kb. 4éve, talált kutyusként került nagymamámhoz egy Pekingi kislány. Örökmozgó, játékos...sajnos ágyra,székre is felugrik és onnan le, volt h. az erkélyről (1m magas)is kiugrott.

Vasárnap rendesen felment a(6fokos) lépcsőn sétáltatás után.

Hétfőn már nem akart feljönni. 2órára rá érkeztem a nagyihoz. Ahogy ment az idő, nem evett, nem ivott, feküdt...néha felállt és arrébb ment és ismét lefeküdt. Kutyaugatásra csak a fülét mozgatta. Aztán rájött a remegés (nagyi szerint 2x-ra). Adtunk neki gyógyszert, jobban lett. Majd megpróbáltuk levinni sétálni, ami érthetően nagyon lassan ment.

Elvittük orvoshoz; a reflexei jók, nem tacskóbénulás. Kapott 4injekciót (görcsoldót ,Bvitamint...) és pár humán gyógyszert.


Mai nap, semmi változás. Nem intézte a folyóügyeit és végkép nem állt a hátulsó lábaira. Elvitték orvoshoz...röntgen még nem volt, de azt mondta az orvos h. gerincsérv és azonnali műtét javallott. 100.000ft...persze a sikere kérdőjeles :S.

Olvastam itt Diphophos injekcióról és Seatone zöldkagyló kivonatról ill. magáról a műtétről is. Tanácstalan vagyok.



2013. ápr. 30. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül semmi műtét! Keress olyan orvost, aki nagyon ott van a gerinc műtésében. Vannak bőven. Inkább egyszer elvinni messzebb, mint egy rossz műtét.
2013. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvasgatom a cikkeket, a legtöbb amit találtam műtét nélkül megoldódott. Röntgen nélkül, természetesen semmi. Szerintem holnap fel is megyek a nagyihoz és el kísérem bárhova is megyünk...csak ugye, itt ez a fránya ünnep :S.
2013. ápr. 30. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
nem oldódik meg olyan könnyen , ha valóban sérv. Sajnos, az csak műtéttel javítható. Természetesen , egy műtött gerinc nem lesz újra a régi. De a kutya nagy fájdalmak nélkül, igazán kutyához méltó életet élhet utána.
2013. ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy menjetek el a primavet állatkorházba dr Kendrik Zsolthoz, kifelyezetten gerinc és ortopéd orvos. Nagyon ajánlom. Nekem műtötte a kutyámat maximálisan megvagyok vele elégedve, igaz nem a legolcsób de a műtét árában benne volt az utókezelés, meg a kontrolok is.
2013. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudtam felmenni, de folyamatosan beszélek a nagyival, hogy mik a fejlemények. Ma újabb orvost látogattak meg. Infúziót és vmi vénás injekciót kapott.

Jó hír, reggel egy oldalon írtak alapján sikerült megpisiltetni, csipeget és iszik is. Aminek a legjobban örülök és most ebbe kapaszkodok! Ma csóválta a farkát! Szerintem ha egy ponttól le van bénulva, akkor nem tudná csóválni. Most csak ez ad egy kis reményt, remélem igazam van és jó az elgondolásom.

2013. máj. 1. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!