Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin Dog tartásáról...

Argentin Dog tartásáról tapasztalatok? Jó személyvédő? Milyen természete van?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 10:10
 1/3 anonim válasza:

Az egyik kedvenc kutyafajtám! :)


Páromnak van egy szuka argentin dogja, a kutyus most 7-8 éves lehet.

Amikor én megismerkedtem párommal a kutyus 2-3 éves lehetett. Amikor először mentem el hozzájuk nyilván mint idegent megugatott, de azt a tanácsot kaptam, hogy ne mutassam ki, hogy félek tőle. Ez be is jött, már az első nap összehaverkodtunk.

Amikor ott vagyok mindig sétáltatom, pórázzal is szépen sétál tanítás nélkül is. Bármilyen területen elengedhetjük rohangálni első szóra visszajön.


Szerintem személyvédőnek tuti jó, engem is védett már... sőt, egyszer szegénykém azt hitte, hogy párom bánt engem és akkor is jött volna védeni.


Szerintem igen jámbor kutyus, képes játszani a csivavákkal is. Az udvarba mellette van egy szintén szuka beagle, néha-néha összekapnak valamin, de attól jól megvannak egymás mellett.


Bocsi, hogy én csak ennyit tudtam róla írni!

Ha párom hazajön megkérdezem részletesebben, és írok még! :)

2013. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó védő, nálunk ha valaki benyúlna a kerítésen, annak tuti törné a kezét. Bár még nem láttam senkit, aki a kerítés mellett közvetlen ment volna el. A 3 méter mindig meg volt minimum :D

Idegenekkel bizalmatlan. Amíg kint van az illető hörögve ugatja, miután beengedtük, akkor elfogadja, viszont mindig szemmel tarja. Ha mennek megnézni a kertet, akkor megy velük. Volt olyan, hogy megcsípte őket, csakhogy tudják hol a helyük, akkor se vészesen. De ha rászóltunk, akkor abbahagyta.

Tartásával egyedül az allergiájukat tudom felhozni hátrányként. Mi még mindig nem találtuk meg a legmegfelelőbb tápot neki, mert kb mindenben van olyan összetevő amire allerigás. (Vagy viszket tőlük, vagy kiütéses lesz. Egy táp volt, aminél nem volt ilyen reakció, annál viszont a széklete volt nagyon sok). Ez az allergia nagyon nagy %-ban fordul elő náluk, és az évek folyamán is kialakulhat.

Még a kutyákkal való megfelelő szocializációra kell nagyon nagy hangsúlyt fektetni, mert legtöbbször dominánsan lépnek fel más kutyukkal, amiből agresszió is kialakulhat.


Ja és nagyon fontos, hogy szaporítótól ne vegyél kutyát. Mert az nem csak a csirkére, hanem kb a levegőre is allergiás lesz. És lehet egy süket dogót fognak rád sózni. Ja és persze a garancia sem lesz rájuk! Meg én ami szaporított dogót láttam, abszolút nem hasonlított egy igazi argentin dogra!

2013. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a történeteket és a véleményeket :)
2013. máj. 3. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!