Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A köteles vagy a szalagos...

A köteles vagy a szalagos flexi a jobb, tartósabb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 18:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
A szalagos. Biztonságosabb is, a zsinóros sokkal jobban vág, ha pl beleakad valamibe/valakibe.
2013. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem maga a flexi póráz is kutyafüggő.Nekem nem jött be.Volt köteles is meg szalagos is.Kistestűeknek jó lehet,de 15 kg felett szerintem nem hasznos.
2013. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
én láttam már jólnevelt vizslán, és láttam idegbeteg yorkin is flexit. Egyébként a szalagos jobb, nekünk is az van (bár én utálom, de amíg nem találok olyan kiképzőpórázt, mint az előző volt, addig jó lesz ez is..), a köteles egyrészt hamarabb szakad, másrészt tényleg baromira tud vágni.
2013. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám egy 30 kg-os labi keverék. Mi csak kevésbé forgalmas helyeken használunk flexit, van egy erdő a közelbe viszont elég forgalmas, sokan kirándulnak, főznek, na oda jó a flexi. Egyébként szerintem a szalagos jobb, de nekünk zsinóros van.
2013. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én magát a flexit nem szeretem, de ha már választani kell, akkor tényleg a szalagos a jobb. A köteles könnyen szakad, vág és több gond van vele.
2013. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A szalagos. Erősebb meg biztonságosabb. Amúgy ritka rossz póráz. Én a fix bőrpórázt szeretem, legyen az yorki vagy dog.
2013. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A szalagos elvileg erősebb. Viszont az teljesen karabinerig visszamegy a "házba", míg a zsinórosnak van egy kb. fél méter kint maradó része, ami sokszor nagyon praktikus.

Tapasztalat, hogy erős rántásnál nem a zsinór/szalag szakadhat, hanem a rugó törhet, és a madzagot a továbbiakban nem lehet normálisan kihúzni, vagy visszaengedni a tokba.

2013. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem flexit használ, annak milyen hosszú a póráza?
2013. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem értem miért szidják a flexit, nekem szalagos van, mással el sem tudnám képzelni a sétát. Van annyira erős szerkezetileg hogy megfogjon egy 40+ kutyát, szóval nekem bevált. Nullától azt hiszem talán 5 méterig lehet szabályozni, szóval minden helyzetben használható, maxon kieresztve szinte olyan mintha nem is lenne pórázon, akkora szabadsága van.


Egyébként ebből is kifejezetten a kék színű Flexi márkára gondolok (olyan 5rugó körül), mert láttam olyan gagyit ami ezer darabra hullott szét a gazda kezében amikor az 5 kilós rántott egy erőset, az ember még csak nézett hogy mi történt, a kutya meg szaladt tovább a széttört cuccal.

2013. ápr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

* Van zsinóros is (ez a jó szó rá), azt hiszem az is eredeti, de annak a végén a varrás szétszakadt le esett a karabiner, pedig nem volt terhelve.

És az nem annyira látható, jobban beakad a kutyába, és nem is olyan erős. Mindig a szalagosra nyúlok rá, sokkal masszívabb, jobban bízok benne.

2013. ápr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!