Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tacskó keverék milyen...

Egy tacskó keverék milyen lesz nagykorára?

Figyelt kérdés
Egy tacskó keverék nagyon cuki kiskorában. De vajon milyen lesz nagynak ? Van valakinek tacsi keveréke? Ha van akkor tapasztalatok? Szép kutya? nem az a lényeg ,hogy perfect legyen ,csak hogy azért mégse egy nagyon durván csúnya kutyám legyen :) És ugye kistestű marad?

2013. máj. 2. 12:49
1 2
 1/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen. Kistestű marad. Ha nagyobb testű esetleg valamelyik szülője akkor sem lesz nagy, esetleg hosszabb és zömökebb.
2013. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem alapból nem tetszenek a tacskók, bár bajom nincs velük. De a tacskó keverékek nagyon változóak. Ha az anya kutya a nagytestű akkor egy tacskóhoz képest akár nagyobbak is lehetnek, (értsd akár ilyen bassethound méretű is lehet) Elég csúnyácskák tudnak lenni ha rosszul jön össze..

Láttam már olyat hogy a tacsi németjuhász keverék úgy nézett ki mint egy nj a teste. picit kissebb volt azért a teste, viszont a lábai kifejezetten rövidek voltak.. Szóval érdekes látvány volt.

2013. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Konkrétan ezekről a kutyákról lenne szó:

[link]

Szerintetek milyen lesz? :)

2013. máj. 2. 13:09
 4/19 anonim ***** válasza:

Lehet hogy németjuhász is közreműködött:-)

Nekem a kis barna tetszik akinek sötét a háta. Szerintem nem lesz túl nagy, de egy tacsinál biztos nagyobbra nő.

2013. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez a szaporító arra is sajnálta a pénzt, hogy legalább normális házat, boxot vegyen vagy készítsen a kutyáknak, akkor valószínűleg minden mást is sajnált tőlük. Ingyen adja, vagyis se a kötelező oltásokat, féregtelenítéseket nem adatta be a kölyköknek, se a kötelező chipet nem rakatta be, se normális táppal nem etette őket. Az oltásokat neked kell pótolnod és intézned így (fél éves koráig 7 oltás, darabja 4-6 ezer), ahogy a chipet is (4-6 ezer). Az pedig, hogy nem kaptak megfelelő eledelt, márpedig nem kaptak, mert a STARTER tápok egy vagyonba kerülnek, azt jelenti, hogy valószínűleg az emésztésükkel komoly bajok lesznek. Nagyon is gyakori, hogy az ennyire elhanyagolt kölyköknek már egy éves korukra komoly emésztőszervi betegségeik, allergiájuk alakul ki.

És 8 hetesnél hamarabb nem lehet a kölyköt elválasztani az alomból, ezt törvény írja elő! Az örökletes betegségekről és instabil idegrendszerről még nem is beszéltem, amik szintén jellemzőek az ilyen szaporított kutyákra! Szomorú, de szinte az összes "gazda", aki már a kutya vételárán is ennyire spórolni akar, egy komolyabb betegség kezelésére vagy a szükséges kutyasulira is sajnálni fogja a pénzt.


Legalább minimális felelősség lehetne benned, hogy nem ilyen helyről viszel haza egy kutyát, akinek jobb esetben családtagnak kellene lennie! Ha már nem fontos az sem, hogy a kutya fajtatiszta és garantáltan egészséges, jó idegrendszerű legyen, akkor legalább miért nem menhelyről hozol ki egy pont ilyen aranyos kiskutyát? Azzal jót tennél és nem ártanál semmit.

2013. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Kedves 5-ös, ahelytt hogy itt fröcsögsz inkább gondolkozz. Ha a kérdező nem hozza el innen a kölyköt szerinted hova kerűl? Menhelyre! Viszont ha onnan hozza ki akkor az rendben van. Kicsit furcsa a logikád! Szerinted az összes mehelyre került kölyköt idöben féreghajtózák, oltották, chipelték, és prémium táppal etették? Vagy az nem gond mert menhelyes? Onnan ki kell hozni, hogy ezek a kicsik be tudjanak kerűlni, legyen helyük, hogy valaki ki tudja hozni. Zseni vagy, de tényleg!
2013. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

Azért van némi különbség aközött, hogy az ember ilyen mocskos szaporítótól hoz el kutyát, ezzel megkönnyítve a dolgát és segítve őt vagy menhelyről, gyepiről ment ki egy kölyköt. Ha te ezt nem látod, akkor igazán sajnállak. Azt tudom tanácsolni, hogy próbálj egy kicsit távolabbra is látni. Ha csak egyszer a nyakán maradnak a kölykök ennek a mocskos szaporítónak, akkor már valószínűleg egy életre elmegy a kedve a további kiskutya gyártástól, ezt kellene felfogni!

Szégyen gyalázat, hogy egyre több hozzászóló támogatja a szaporítókat ezen az oldalon!


Ha pedig a kérdező sem látja a különbséget szaporító és menhely között, nincs meg benne az a törekvés, hogy valami valóban hasznosat cselekedjen, még akkor is jobban jár a menhelyjel, ahonnan már oltva, féreg kezelve, chipezve, akár ivartalanítva hozhat ki kutyát gyakorlatilag ingyen.

2013. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen csak azt hiszem te nem érted hogy működnek még mindíg ezek a dolgok. Azt hiszed ha nálla maradnak a kölykök majd a fejéhez kap és felelősen gondoskodik a kölykökről, ivartalnítj a szukát? Sajnos többnyire nem! A kölykök sajnálatos módon elpusztúlnak, vagy az árokparton találják magukat, az anyjuk pedig a következő tüzelésnél ismét párosodik a falu egyik kanjával, és kezdődik minden előrről. Van állatvédelmi törvényünk ami jó, csak éppen még nem működik ami rossz. Amíg vidéken az esetek nagyrészében normális és elfogadott hogy a felesleges kutya Es macskakölyköket vízbefojtják nem is lesz változás. Talán ha felnő a következő generáció akkor változik a dolog, de ez nem megy egyik pillanatról a másikra. Sajnos.
2013. máj. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Oké... Emberek ,nyugi már :)

Igazából először én is menhlyre gondoltam ,de itt a közelben egy sincs ,csak nagyon nagyon nagyon messze ... :(

És sajnos odáig nem tudok elmenni.

És nem azért választottam őket,mert nem kerül semmibe(!)

Hanem azért mert semmiféleképpen nem szeretnék fajtatisztát venni. Azokat ígyis-úgyis elég könnyen eladják,ők pedig ott maradnak ,senki nem viszi el ( a sznobok -.-) és ki tudja mi lesz velük. Én bechipeltetem,beoltatom,de az egészen biztos ,hogy nem fogok kennelből vagy úgymond ,,jobb helyekről" hozni kutyát ,hiszen ott úgyis előb-utóbb elkelnek. Viszont egy ilyen kiskutyát sokkal nehezebb ,,elpasszolni",és ha ott marad ki tudja mi lesz a sorsa?? Nem biztos ,hogy a gazdája menhelyre fogja vinni,vagy megtartani. Jobb esetben lehet hogy elaltatja, de az is lehet ,hogy kidobja egy dobozban az útszélére,vagy elviszi őket egy távoli mezőre és elengedi. Vagy víbe folytja... Ki tudja? A menhelyieket már biztosan nem érheti ilyen dolog,őket etetik ,itatják foglalkoznak azért velük.

Ez lenne az én véleményem :)

2013. máj. 3. 11:16
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként meg már bocsi ,de a kérdésemre válaszoljatok ne ezen problémázzatok,én nem ezt kérdeztem! A véleményt nem kértem ,viszont választ kértem ,mégsem kaptam...
2013. máj. 3. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!