Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lehetne? (lent)

Milyen kutya lehetne? (lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát csak az a gond ,hogy lakásban lakunk valami kisebb fajtájú kutyán gondolkodtam a lakás 80nm ,de nem láb törlőkre gondoltam nagyság úgy akkora legyen mint egy westienek. Szeretném ha minél többet írjatok ;)

2013. máj. 4. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Huhú rengeteg kutya van ami kis méretű:D Van spaniel,tacskó,törpetacskó (szomszédnak ilyene van,és valami iszonyat aranyos) ,aztán ott a beagle is ,a sharpei is de az ráncos:D
2013. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem fogd magad, és menj el egy menhelyre:) Hihetetlen aranyos kutyákat lehet találni ott és sokszor egy keverék kutya okosabb, egészségesebb, mint egy fajtakutya.

Ráadásul a menhelyi kutyákban ott az a hatalmas hála, ami már az elejétől erősíti a kapcsolatotokat.

A menhelyen pedig biztos tudnak Neked mutatni olyan méretű kutyát, ami megfelel.

2013. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor írd le ide, mit tudsz neki nyújtani (mozgás, séta, sport, kutyaiskola - tehát, mennyire lennétek aktívak), s hogy milyen elvárásaid vannak, illetve hogy mennyi kutyás tapasztalatotok van.


Ha nem ragaszkodtok a fajtatiszta ebhez, akkor a menhely nagyon jó választás lehet, amennyiben meg tudjátok fogalmazni ugyanazokat, amit fentebb leírtam, s ez alapján a megfelelő egyedet ki tudjátok választani (amiben a menhely gondolom segít).

2013. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Személyes kedvencem: francia bulldog. Dehát őt külseje alapján vagy imádják vagy utálják :) Hajlamos lehet a lustaságra, de jó esetben, mikor kint van, azért ő is elég pörgős, de nem egy nagy túrázó. Gond lehet vele kapcsolatban a horkolás (bár a 80 négyzetméter, az nem kis lakás), a szűrhullás, mert pici, könnyen akadó szőröcskéi vannak. Ezen kívül elég beteges fajta. Önfejű is lehet, de nevelhető.

Ott az angol bulldog, ami még betegesebb, sőt már-már életképtelennek tűnik néha szegényke, de alapvetően egy nagyon kedves állat, belőlem személy szerint sajnálatot vált ki.

Ami szerintem abszolút ideális lakásba: bichonok. Bolognese, Havanese, Frisé.. persze normális tenyésztőtől. A szaporított frisé pl szerintem uszkár :D Ezek nagyon jó természetű és könnyen tanítható kutyák. Tapasztalatlanoknak kiváló választás.

Aztán ott a Yorkie, Westie..de ezek terrierek, velük kemény kézzel kell bánni.

Tacskó..hát nem tudom, nekem nem szimpik, őket is jól meg kell nevelni, szocializálni, gyerekekhez szoktatni, mert hajlamosak védeni a gazdájukat.

Ja a bichonok mellett ott az uszkár is persze, ami annyira talán már nem divatkutya mostanában, viszont egy nagyon intelligens, jó természetű fajta.

Spánielekről sokat nem tudok, sokan mondják, hogy buták, de nem tudom, mire fel, mikor pl agilityben is remekül tudnak teljesíteni. Külsőre nagyon kis aranyosak és szerintem taníthatók elég jól.

Most ennyi jut eszembe.

2013. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
én a shetlandi juhászt ajánlom. nekem is az van. kicsi, nem zajos(általában), nagy szőre van de nem kell sokat ápolni elég egy héten egyszer kifésülni. ha van a közeledben park akkor a legjobb, minden nap 3-szor kell sétáltatni legalább. és a teljesen úgy néz ki mint a skót juhász csak kicsiben és más színekeben
2013. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

kb95-nek igaza van! Én is a menhelyeket tudom ajánlani. Eszméletlenül aranyos kutyik vannak ott. És mivel örökbe fogadod, fizetni sem kell érte, csak a szükségleteit el kell látnod. (Remélem nem mondtam nagy hülyeséget.) Lehet, hogy nem fajtiszta kutyust találsz, de nagyon hálásak tudnak lenni, mert ismerik a bezártságot, csak egy szerető gazdira várnak. :)

Rengeteg "méretben" találsz majd ott kutyusokat. XS-től az XXL-ig. :))

Jó keresgélést!

2013. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

6. voltam.

bocsi, fajtatiszta.. hiszen minden kutyus fajtiszta. :D

2013. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Húú mindenkinek köszönöm :D A westien gondolkodtam csak velük az a gond ,hogy nagyon hamar megvakulnak meg betegek lesznek :( Megkerestem a Frisét és nagyon aranyos :D Nagyon aranyosak vagytok ,hogy ennyit írtatok nagyon köszönöm! ;)
2013. máj. 5. 14:46
 9/12 A kérdező kommentje:
Valószínű menhelyből lesz a kutyus. :)
2013. máj. 5. 14:47
 10/12 A kérdező kommentje:
2013. máj. 5. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!