Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám, mit csináljak?

Szökik a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapos lesz a (szuka) kutyám. Már régóta viszem a kutyafuttatóra, viszont az utóbbi 2 alkalommal mikor elengedtem elindult hazafelé, annyira messze volt, hogy már nem is látott, mikor utolértem nem érdekelte, hogy hívom ment tovább megint sehol sem láttam. Még jó, hogy az egyik kutyás ismerős megismerte és megfogta. Nem kergettem, nem futottam utána...csak sétáltam. Úgy féltem, hogy elüti valami mivel már az utak közlében járt. Mi a fenéért csinálja ezt??? Eddig nem csinált ilyet. El sem merem engedni ezek után. Tegnap a párommal csinálta meg ezt ma meg velem:S Mit tegyek?
2013. máj. 4. 17:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Kötődés? A jelek szerint nem sok van. Talán erre kellene kicsit rágyúrni. Meg lassacskán kamaszodik is.
2013. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy nem te vagy a falkavezér. De remélem az alap parancsokat tudja. Ül, fekszik, marad, lassít, lábhoz, gyere ide.
2013. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ül, fekszik, marad megvan...de ezeket többnyire itthon teljesíti, de akkor mindig. Lenn problémásabb volt mindig...
2013. máj. 4. 17:44
 4/20 A kérdező kommentje:
Párommal többet van mostanában mint vele, mégis elszökött tőle is. Kötődést hogyan tudnám erősíteni?
2013. máj. 4. 17:45
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Minél többet foglalkozz vele. És akkor nagyobb lesz.
2013. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát azzal nincs gond...ha vele vagyok mindig együtt vagyunk és foglalkozok vele rengeteget...ha elmegyek itthonról megőrül úgy sír utánam. Páromnál is de nálam a legdurvább...gondolom mivel én voltam vele a legtöbbet amikor hozzánk került 2 hónaposan.
2013. máj. 4. 17:49
 7/20 A kérdező kommentje:
De most ezek után hogy engedjem el, hogy eleget mozoghasson??? Sétálni pórázon nagyokat sem lehet vele mert húz mint az őrült, előbb fulladna meg mint megálljon, minden egyes ember után elmenne akit meglát...hámmal sem sokkal jobb a helyzet.
2013. máj. 4. 17:52
 8/20 anonim ***** válasza:
Én írtam a kötődést, de ez csak találgatás, bár tény, hogy egy megfelelően kötődő kutya még ha nem is megy vissza azonnal a hívásra, de az kizárt, hogy faképnél hagyja a gazdit és elmenjen világnak. Jó lenne szakemberrel konzultálnod ezügyben. Ha van a közeletekben Tükör módszeres kutyasuli, akkor javaslom, hogy keresd fel őket! Kötődési tréningről itt, a gyakorin is olvashatsz, de kétséges, hogy segítség nélkül végig tudod-e csinálni. Lehet, hogy tudnának más lehetőséget is javasolni számodra, ha megismernének téged és a kutyádat.
2013. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja, ha bárkivel elmegy, akkor tuti nincs kötődése!
2013. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nincs kutyasuli a közelben :/ De már nagyon el vagyok keseredve, mert tényleg mióta itt van olvasok mindent ami a kutyákkal kapcsolatos. Mindent csinálok mégsem használ. Már tényleg ott tartok, hogy most miután felértünk elbőgtem magam. Mindenem a kutyám, nevelem, foglalkozok vele és nagyon szeretem és ezt kapom tőle. Oké, hogy a gazdin múlik, hogy milyen a kutya de nem tudom mi mást tehetnék még...
2013. máj. 4. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!