Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szökik. Mit tegyek?

A kutyám szökik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában a kutyám(német boxer)állandóan megszökik.Egyszerűen átugorja a kerítést.Az utóbbi 2 hétben 50cm-t emeltünk a kerítésen de még így is átugorja.Nem tudom,hogy hogyan tudnám megtanítani neki,hogy ne próbálja átugorni a kerítést.Segítsek legyetek szívesek!Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 25. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez elégé nehéz,mert pld. az én kutyám ,ha menni akar és nem tud a kerítésen át menni akkor át ássa magát.ááááá ez már téboly amit csinálnak :(
2012. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Először is ivartalaníttatni kellene, azzal meg lehetne előzni, hogy a tüzelési időszakban az ösztönei miatt szökjön. Másodszor többet kell vele foglalkozni, sokkal több séta, adott esetben kutyaiskola, hogy testileg-szellemileg le legyen fárasztva. Benne van a dologban az is, hogy unatkozik.
2012. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyámmal is z volt a baj. Már mindenki rajtunk röhögött, hogy mekkora barikádot építettünk a ház köré, de akkor is kiment, pedig ivartalan. Rákapott a csavargás ízére, és így már nagyon nehéz dolgom volt. Én úgy oldottam meg, hogy először is vettem egy ebőrt, mert belehaltam volna, ha valami baj éri nélkülem. Utána rendszeres, kiadós séta, otthoni fárasztás, és ha nem voltam otthon, akkor bent aludt a házban. Udvarra csak felügyelettel, vagy ebőrrel ment kis. Vagy három hónap eltelt, mire kint mertem hagyni az udvaron. Ha lehetősége van rá most is elszökik, mondjuk ha a vihar megrongálja a kerítést, vagy nem jól zárjuk a kaput, de ő maga már nem keresi a lehetőséget rá. Az ebőrt is csak kb egy hónapig kellett használni.
2012. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ő szuka.És még csak 8 hónapos és nem tüzelt úgyhogy szerintem nem ivari problémája van.Sajna játszani nem tudok vele mert amint elengedem a láncról már szalad a kerítéshez,sétáltatni meg csak heti 4-szer tudom(edzés,tanulás miatt).A kutya iskolán már gondolkodtunk szüleimmel csak a közelben nem tudunk egyről sem.Ha valaki esetleg tud Székesfehérváron egyet az jelezze.Előre is köszi.
2012. nov. 25. 14:31
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló!Köszönöm ezt az eb őr ötletet.A szüleimnek mutattam és valószínű,hogy beszereznek egy ilyet és azzal majd elkerítünk neki egy saját részt.
2012. nov. 25. 14:40
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Székesfehérváron természetesen van kutyaiskola, Nyakas Gábor a vezetője.


[link]


És jól értettem, ti egy kölyköt láncon tartotok???????? Nem értem, hogy ha ennyire nem tudtok vele foglalkozni, akkor mi a fészkes fenének nektek kutya? Inkább vettetek volna riasztót vagy kerti törpét.....

2012. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sippara ***** válasza:
66%
Van egy nyolc hónapos boxered, és heti NÉGYSZER sétáltatod, láncon tartod???? 12-14 órákat dolgozom, de a kutyám napi minimum két órát sétál, ember!!!! Kösd ki magad egy lánccal egy karóhoz, heti négyszer kimehetsz. A szüleidnek is gratulálok, látszik, kellett a gyereknek kutya.
2012. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert rosszul érzi magát nálatok.... Kölyök boxert láncon?! Egy kölyökboxernek leginkább a kanapén a helye. Én egyedül élek, és én is napi 10 órákat dolgozom, kivéve hétvégén, mert pénteken 18-at, szombaton meg még 12-t, és mellette még edzeni, meg énekelni járni is van időm, a kutyám mégis sétál napi két órát.

Reggel este séta, aztán meg szépen be lehet engedni, onnan nem szökik...

2012. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csak pár napja kötöttük ki azért,hogy amíg a kerítésen dolgoznak ne őket.Amíg rá nem jött,hogy ki tud szökni addig szabadon volt.Amíg szabadon volt mindig tudtam vele játszani utána meg elvittem sétálni,ha nem is túl hosszú sétákra de elvittem.
2012. nov. 25. 16:44
 10/19 A kérdező kommentje:
*ne zavarja őket
2012. nov. 25. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!