Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem túl gáz?

Szerintetek nem túl gáz?

Figyelt kérdés
Képzeljétek el a szituációt, hogy elhoztok tenyésztőtől kutyát 8-12 hetesen ahogyan kell. Kb 6 hónap múlva kiderül a kutyáról, hogy a neki szánt munkát,feladatot nem képes megcsinálni a szükséges ösztönök hiányában (tehát alkalmatlan). Visszaviszem a tenyésztőnek és elpanaszkodom a gondomat. Mire számíthatok tőle? Egy hatalmas fejmosásra, vagy megértően felajánlja, hogy válasszak másik munkára alkalmas alomból? Én biztosan kellemetlenül érezném magamat, hiszen sok pénz öltem a kutyába és teljesen egészséges, nincs vele gond általában véve. Nincs kutyám ezt tisztázzuk előre, mielőtt néhány állatszerető fanatikus nekem esne. Mivel tenyésztők is járnak ide, az ő véleményükre is kíváncsi lennék, ezért kérem írják bele a hozzászólásukba, hogy tenyésztők és volt e már náluk ilyen eset, vagy ritka mint a fehér holló.
2013. máj. 4. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell venni ezt is a szerződésbe, mint garanciát (ugyanúgy, mint az eü szűréseket), ha netán gond lenne a kutyussal, a szerződés szerint köteles eljárni a tenyésztő.
2013. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ mi van a szerződésben! Egyébként miből gondolod, hogy az ösztönök nincsenek meg benne? Nem lehet, hogy te rontottál el valamit? Mert azért egy fiatal kutyáról beszélünk.. honnan tudod, hogy mire képes és mire nem? Tény, hogy bizonyos ösztönök már fiatalkorban előjönnek, de azért nem minden!
2013. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De mi van akkor,ha az ember már megszerette,miután nála volt hónapokig?És arra mi a garancia,hogy ha a tenyésztő visszaveszi,nem szaporítja tovább a munkára alkalmatlan kutyát?
2013. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mi a szerződésbe bele vesszük, hogy a vevő milyen célból is vásárolja a kutyát (hobbi, munka, sport vagy kiállítási kutya) és az alapján vonatkozik a garancia. Hobbi kutyánál csak genetikai betegségekre van garancia, kiállítási kutyánál már szépség hibákra is van garancia és sport vagy munka kutyánál pedig garancia arra, hogy a neki szánt munkát elvégezze, minden esetben új kiskutya adása-választása a garancia azonos ár értékben.
2013. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Tenyésztő nem szaporít, itt kezdődik a dolog. A másik, h nem kennel neves szaporítótól kell venni, hanem tenyésztőtől.
2013. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es: a kérdező írta, hogy nincs kutyája, a kérdés hipotetikus.
2013. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Hagyjuk már ezt a "tenyésztő nem szaporít"dolgot!Nem mindegyik,az igaz.De aranykoszorús mestertenyésztőket is ismerek,akik igen.
2013. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Pont erről beszélek, attól, h aranykoszorús mestertenyésztő, attól még lehet egy kennelneves szaporító.
2013. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló nem olvasta el az írásomat rendesen. Ettől függetlenül kérdésedre válaszolok.


"Nem lehet, hogy te rontottál el valamit? Mert azért egy fiatal kutyáról beszélünk.."


Attól még, hogy fiatal, kifogásnak kevés. Egy serdülőkorba lépő kutyánál már látványosan mutatkoznia kellene az ösztönöknek szerintem. Amelyik semmi jelet nem mutat, mehet vissza a tenyésztőhöz én nálam. Durván fog hangzani számodra, én nem akarom időmet,pénzemet,energiámat egy munkára alkalmatlan kutyára pazarolni. Egyébként már láttam alig 8 hetes kutyát is ösztönöket produkálni. Egy aranymondást is tudnék a figyelmedbe ajánlani:"Könnyebb a sokból elvenni, mint a kevéshez hozzátenni" Ez a ösztönökre is igaz.


3-as válaszolónak: Előfordulhat, hogy valaki beleszeret az alatt a 6 hónap alatt a kutyába, akkor viszont nem viszi vissza a tenyésztőnek.


4-es válaszoló adtam eddig számomra leghasznosabb információt. Köszönöm! Ha a kennel nevét, esetleg honlapját megadnád privátban az nagyon jó lenne.

2013. máj. 4. 23:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!