Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan menhely ahol meg...

Van olyan menhely ahol meg lehet csinálni ezt? Többi lent!

Figyelt kérdés

az a kérdésem hogy van e olyan menhely ahol úgy örökbe lehet fogadni egy kutyát hogy néhány hétre/hónapra megkapod és utána ha nem érzi jól magát vagy esetleg neked nem tetszik a kutya akk nem el adod hanem vissza viszed a menhelyre. csak azért mert a barátnőm ezt szeretné megtudni!

szerintem nem jó egy kutyának ha össze vissza hurcibálják.



2013. máj. 4. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly REX-es kutyát fogadtam örökbe, de többszöri séta és barátkozás után adták csak át. Azt mondták, ha otthon mégsem működik a kapcsolat, vissza lehet vinni. Barátnőd legyen inkább önkéntes, vagy ideiglenes befogadó.
2013. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek veled. A kutyának semmi kép sem jó, sajnos a menhely nem egy butik, ahol szívesen visszaveszik a mégsem jó ruhákat és cserélhetsz másra. Inkább legyen kutyája 2-3 hónappal később de a legideálisabbat próbáljátok kiválasztani.

Bízunk benned barátom, hogy tudsz hatni a barátnődre.

2013. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ilyet csinálni. A barátnőd inkább döntse el, hogy akar e kutyát vagy nem. Ha majd gyereke lesz és túl sokat bőg, azt is visszaviszi majd a kórházba?
2013. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már ilyen kezdeményezésről, lehet, hogy nem Magyarországon, de van ilyenre lehetőség. Ez egy jó reklámfogás, mert a kivitt kutyák 80%-át nem viszik vissza többet, csak amíg megírják az örökbefogadási szerződést. A kutyák szemszögéből elítélem a dolgot.
2013. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Az Illatos úton van ilyen karácsonykor.Persze, ott is csak az ünnepek alatti idő a próba.

De vannak olyan egyesületek is, amelyek próbaidőt adnak a gazdának és a kutyának.

2013. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A REX-nél van próbaidő, általában egy-két hét. [link]
2013. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menjen ki többször a menhelyre, sétáltassa a kutyát, próbáljon kapcsolatot teremteni vele. Hamar kiderül, ha nincsenek egy hullámhosszon.
2013. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában eleve úgy adják örökbe a kutyát minden menhelyen, hogy ha bármi nem stimmel, oda vidd vissza, véletlenül se add tovább másnak, erről szerződést is írnak.

Viszont ha bárki így állít be, hogy ugye kicserélhetem, ha nem jó, akkor jobb helyeken elhajtják a p*csába plüsskutyát venni. Vagy gondolja át, vagy ne akarjon kutyát. Ez nem így megy, hogy rábökök egyre, aztán vagy jó lesz, vagy nem. Adódhatnak váratlan körülmények, de egy csomó problémát meg lehet előzni a megfelelő egyed kiválasztásával, tájékozódással, neveléssel, egyszóval akarattal. Ha ez eleve hiányzik, akkor barátnőd maradjon inkább a tamagocsinál.

2013. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol vissza lehet vinni,de éppen ezért alaposan kikérdeznek mik az igények,hogy megelőzzék,csökkentsék az ilyen helyzeteket.
2013. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőd menjen el több alkalommal is a kiszemelt kutyával sétálni, ismerkedni, hogy tényleg szimpi-e. Nem kell elsőre rábökni a legcukibb kiskutyára. Gondolja át, és mondja el az igényeit, ez alapján a menhelyi dolgozók is le tudják szűkíteni a kört. A kutya nem egy játékszer, amit ide oda lehet hurcibálni, fontos, hogy előtte jól gondolja meg a barátnőd a dolgot.

Nálam is volt olyan kutya, amit soha a büdös életben nem tudtam volna megszeretni, ha megfeszülök sem, szerencsére csak ideiglenesben volt, és hamar lett gazdája. Kutyában is ugyanúgy van unszimpatkus, mint emberben, csak jóval kevesebb:)

2013. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!