Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fertőződhet meg a...

Mikor fertőződhet meg a kutya, ha kullancs volt benne?

Figyelt kérdés
tehát akkor ha eleve fertőzött a kullancs vagy ha nem jól szedem ki? mert volt benne tavaly is sok, cseppeket kapott a nyakába hogy megvédje.. volt ami kicsit begenneyesedett de nem lett baja tőle. most viszont volt benne kettő is, az egyik nagyon megszívta magát a másik kisebb volt. és alig bírtuk kiszedni neki. a nagy végül kijött és szétdurrant de benne maradt a feje és a lába. végül kijött de nagy nehezen csak. és eltelt már kb 4 nap, de csak csúnyább neki. gennyes, meg piros is. és nem eszik annyit mint eddig, sokat alszik, pedig nem szokott ennyit és bánatos is. honnan tudom hogy megfertőződött e? elviszem dokihoz csüt vagy pénteken mert akkor tudom hogy a mi dokink ott van, de addig is kíváncsi vagyok hogy lehet e baj, hogy veszem észre ha megfertőződött, a doki mit tud csinálni, ad injekciót? előre is köszi a válaszokat. ja, labrador lány kutyus, 4 éves. és tavaly is sokszor volt ilyen, de nem betegedett meg.. de azért most félek...
2013. máj. 7. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég sanszos, hogy elkaphatta a babéziát. Nem ijesztgetni akarlak, de egyszer az én kutyusom is elkapta, és nagyon későn vettük észre 7-8 napra kb. A doki beadta az oltást, de nem sok jót jósolt neki, Azt mondta, hogy kész csoda lesz, ha megéri a reggelt. Szó szerint egész este haldoklott. Nagy mázlija volt, mert túlélte. Nem kívánom, hogy ezt te is átéld. A babéziát akkor kaphatja el a kutya, ha a fertőzött kullancs már több mint 3 napja volt benne, mert csak addigra érnek be a kórokozók. Mivel mondtad, hogy az egyik már nagyon meg volt nőve, úgy hiszem 3 napja már minimum benne lehetett. Azt javaslom, hogy sürgősen vidd el dokihoz. (bár én nem ismerem a kutyádat, úgyhogy azt csak te tudod megmondani, hogy mennyire viselkedik különben, mint máskor. Ha tényleg a kedvenc kajáját se hajlandó megenni, ha amúgy játékos, de most nincs kedve játszani, akkor irány a doki!)Amit még javasolnék (nem valami gusztusos, de fontos lenne), hogy kivinnéd pisilni, és egy fehér papírzsepit alátartava megnéznéd, hogy milyen színű a vizelete. Ha barnás, és nem az a megszokott sárga, akkor menjetek orvoshoz. Mivel a babézia kórokozója a vesét állítja le. Egy oltással mementheti a doki a kutyus életét.

Remélem nem kapott el semmit a kutyusod. Majd tájékoztass légyszi, hogy minden rendben van e :)

2013. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! örülök, hogy a kutyusod rendbe jött..

most adtam neki csontot és egy kis tésztát hiszen nagyon szereti és szerencsére evett. de azért bágyadtabb mint szokott lenni, úgyhogy szerintem mindenképpen elviszem dokihoz. köszönöm mégegyszer! :) és mindenképpen írok ha tudom hogy mivan vele...

2013. máj. 7. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyálkahártyái (ínye, szeme) színét is vizsgáld meg. Ha sápadt vagy sárgás, az is babesiára utalhat. Amikor az én kutyámnak volt, napokig nem vettünk észre semmit rajta, csak hogy bágyadtabb a szokottnál, aztán láttuk, hogy be van sárgulva. A doki azt mondta, néha a babesia nagyon gyors lefolyású, szóval magas lázzal jár, és ha aznap nem viszed orvoshoz,mikor észreveszed, másnap már kb. késő. Meg van a "krónikus" lefolyású, ami az én kutyámnak is volt, meg talán a tiednek is: bágyadtság, lomhaság, étvágytalanság, kis láz, egy idő után sárgaság. Ebbe is bele tud pusztulni, mivel a babesia a vörösvértestek szétesését okozza.

Amikor elviszed dokihoz, kapni fog egy Imyzol nevű csípős szurit, meg ha már nagyon rosszul van, infúziót.

2013. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Szorítok,hogy rendbe jöjjön a kutyád. Javaslom,hogy kullancs elleni oltást kapja meg minden évben. kb 7-8ezer forint,de megéri hidd el. Ezek a cseppek semmit nem érnek.
2013. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne várd meg, amíg rendel a saját dokid, vidd el azonnal, mert minden nap számít!
2013. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4es! Azért az Imizol annyira ne javasolgasd! Max. 1szer belefér évente, de többször nem, mert borzasztó káros!
2013. máj. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os,olvasd el még egyszer mit írtam. Évente javasoltam én is.
2013. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 10:44

Évente a Lyme ellen oltanak.De még az sem ad teljes védelmet. Babézia ellen sajnos a kapható védőoltás még nagyon bizonytalan hatású. De azt is félévente kellene adatni.

2013. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem én,de az is több ,mint a semmi. Megelőzés inkább,mint az utána lévő folyamatos injekciók ,gyógyszerek,amikkel szintén nem teszünk jót a kutyának.
2013. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nah mi lett a kutyával?
2013. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!