Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Szerintet...

Firestorm kérdése:

Mit gondoltok erről? Szerintetek időben feltudnak fedezni valami oltás szerűséget ellene? Valami vélemény?

Figyelt kérdés

Könnyen ráparázok az ilyenekre és egyszerűen a cseppben nem hiszek,könnyen hozzászoknak a szúnyogok.

[link]


2013. máj. 7. 14:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A Milbemax -ot megéri a nyári időszakban (inkább tavasztól őszig) havonta adni télen 2 havonta. Megelőző hatása is van és egy hónapig megöli a bekerülő lárvákat (kifejlett egyedek ellen nem használható!)

E mellé lehet adni valami spot-on-t vagy nyakörvet ami távol tartja a szúnyogokat de otthon is lehet keverni ilyesmit (citromfű levendula és hasonló illóolajok keverékét) lényeg, hogy a szúnyogok ne menjenek a kutyára...


Másik gond a lepkeszúnyog ami egy szintén egy elég veszélyes betegséget terjeszt ami szintén okozott már gondot kicsi országunkban, nem tudom, hogy a hagyományos szúnyogriasztó hat e ellene

2013. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Uhh hát köszönöm szépen mindenkinek!

Alexandra,leírnád a receptet?

2013. máj. 7. 15:38
 13/15 anonim ***** válasza:

Persze :)

1 dl vízhez:

5 csepp citromfű-illóolaj

10 csepp levendula-illóolaj

2 csepp eukaliptusz-illóolaj


Ezzel be tudod permetezni a bundáját. Kinti kutyusoknál szerintem annyira nem nyerő, igazából nem tudom, hogy mennyi ideig hat, de valszeg elég sűrűn kéne fújkodni a bundáját, de nálunk a panelban teljesen jó, h a séták előtt befújom.


Egyébként még a scalibor nyakörv jó megelőzésre!

2013. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Enyém is panel eb :)

2013. máj. 7. 19:54
 15/15 anonim ***** válasza:

Oks :)


Illatra sincs vele különösebb gond :)

2013. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!