Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így is működhet a séta?

Így is működhet a séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, négy hónapos kiskutyámat tanítjuk/om sétálni.

Nemrég betegség miatt hámra kellett átállni, szebben is sétál benne. A kérdés egyik része: vissza kéne cserélni sétáknál a hámot nyakörvre? Néha egyszerűen kirobban és félek, hogy megsérül a nyaka.

Másik: Én eddig nem fordulgattam, hanem szimplán megálltam és visszahívtam, ha húzott. Ez is jó technika? Úgy érzem valamennyit fejlődtünk, de lehet, hogy menne ez gyorsabban is. A fordulgatást azért nem csinálom, mert ő ledermed, és jó nagyot kéne rajta rántani, emi szerintem tök felesleges erőszak, másrészt szintén nem tesz jót a nyakának, légzőcsövének.

Köszi a válaszokat!

(Kutyaoviba járunk, ott bezzeg szépen sétál, ott is a fordulgatós módszert mondják)



#séta #megállás #fordulgatás
2013. máj. 8. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a visszafordulgatós módszer nem tetszik, akkor csak állj meg, és várd ki ameddig nyugton marad,és indulhattok tovább.

Mi mind a 2 kutyánkat hámmal sétáltatjuk, nálunk az jött be. Ez teljesen kutyafüggő. Ha a tiédnek a hám tetszik, vidd azzal.

2013. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

A fordulgatós módszer nem rossz, de csináld úgy, hogy mielőtt hátraarcot csinálsz, szólj neki. Pisszegjél, vagy mond azt, hogy hátraarc. Ha csak egy pillanatra is rád figyel, akkor meg tudod fordítani.

A hámot is használhatod, akkor ha a kutya szófogadó. Nyakörvvel könnyebb irányítani egy kutyát, de a legjobb úgyis az, ha szóval irányítod.

2013. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

majd ,ha megnőtt és kedvesen lobogsz utána ( feltéve ,hogy nem 2 - 5 kg-os lesz ),szóval,majd akkor beszélgessünk erről a szerinted felesleges dologról:)

várjuk ki a sok ügyes állatvédő véleményét, várjuk ki amíg nagyobb lesz a kutya ,és amikor már nehezen kezeled a sétát , akkor megérted !

( "A fordulgatást azért nem csinálom, mert ő ledermed, és jó nagyot kéne rajta rántani, emi szerintem tök felesleges erőszak, másrészt szintén nem tesz jót a nyakának, légzőcsövének." )szép és humánus magyarázat ha a gyereket sétáltatod , de egy 10 kg -nál nehezebb kutyánál , ez a módszer nem fog működni :)

négy hónapos yorki ? négy hónapos moszkvai őrkutya ?

tök mindegy .

kutya ,és kész. irányítani kell .

2013. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Működhet, bár sztem lassabb, mint a fordulós módszer.

De egyetlen kutya sem törik össze egy-két határozott rántástól! Főleg, hámra kapcsolva :)

2013. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fordulgatós módszernek nem az a lényege, hogy amikor húz a kutya, akkor te rántasz rajta egy baromi nagyot. Amikor sétáltok a kutyával, és nagyon előre ment, látod hogy húzni fog, na akkor fordulsz meg, még mielőtt elkezdene húzni. Ergó nem kell rajta rántani, csak szimplán megfordulni, ha nem fordul akkor sem kell akkorát rántani hogy a kutya pofára essen, csak éppen annyit hogy elinduljon. Tehát figyelned kell a kutyát, egy lépéssel előtte járni, és még mielőtt húzni kezd akkor fordulsz, de tényleg csak abban a pillanatban. Mert ha nem húz és még is megfordulsz akkor nem fogja tudni hogy miért, mikor ő nem húzott. Ha látod hogy húzni fog, mielőtt elkezdene ez lehet egy két pillanat is megfordulsz, akkor nem zökkented ki a sétából, szimplán másik irányba mentek, így nem fog ledermedni.
2013. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló: ez egy szimpla véleménycsere, ne kezeld ezt ennyire személyesen. Ha kapok olyan véleményeket, amiért úgy értem a fordulgatós módszernek több értelme van, nyilván váltok, vagy változtatok a technikámon. Viszont nem ismered a kutyámat, nem tudod Nála mi fog működni. Nem felülbírálom a mások által kitalált és elismert technikákat, hanem a saját kutyámra igyekszem alakítani.


Másik válaszoló: a rántással csak nyakörv esetében van bajom, nyilván a hámot nem érzi olyan durvának.

Köszi egyébként a segítséget, megy a zöld kéz:)

2013. máj. 8. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

Egyébként még annyi, hogy a lényeg, hogy ne a kutya akarata teljesüljön. Tehát ha kimentek sétálni, és úgy egyből húz, nem arra mentek amerre ő indul. Másrészt ha már ugye húz, akkor az van amit ő akar. na azt kell elérni hogy az legyen amit TE akarsz. Ha Te vagy a főnök, az van amit TE akarsz.

2013. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, többször változtatok irányt, ha nagyon menne valamerre. Megállni is azért szoktam, hogy rájöjjön: ha húz, nem mehet arra, amerre menni szeretne. Ilyenkor ha rámnéz, belazul a póráz vagy leül, akkor haladunk tovább. De akkor holnaptól kezdjük a térninget a fordulgatással, majd nézek videót, hogy pontosan melyik pillanatot kell elcsípni.
2013. máj. 8. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!