Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó lenne egy kutyának?...

Ez így jó lenne egy kutyának? CSAK ÁTMENETILG!

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok egy kutyát (yorkie) és panel lakásban lakunk. Ezzel nem lenne különösebben baj, csak most kezdődnek a félévik meg a sok felmérő és nem nagyon lenne időm a kutyára. (jó perssze szőrét fésülni meg ilyen kis apróságokra lenne időm ,mert ez csak 5 perc) de sétáltatni nem nagyon tudnám... Max egy órára, félórára tudnám levinni..

hogy lehetne megoldani?



2013. máj. 4. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha kölyök akkor a lehető legrosszabb hogy ilyenkor kapod mivel 2-3 óránként le kell vinni! hogy szobatiszta legyen..


ha felnőtt napi 3x-is sétát már csak tudsz neki biztosítani

reggel 15 perc, délután fél óra , este 1 óra..


aztán amikor lementek a vizsgák meghosszabbíthatod a sétákat..


ha nem megoldható a séta,akkor inkább halaszd el a kutyát,mert így nem lesz jó neki!

2013. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm hát még köyök lesz,de a tenyésztő már szobatisztára nevelte.(de ezt még nyilván nyakorolni kell) Természetesen a vizsgák után hosszabbak lesznek a sétkák, hisz itt a nyár lesz időm rá.:)
2013. máj. 4. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok..


én az érettségire készülök mégis van időm a kutyámra! szóval a tanulás nem kifogás néha tarthatsz szünetet nem 24 órából 24-ben tanulsz gondolom :D


amúgy a tanulások között nekem nagyon sokat segít a séta és újult erővel tudok tanulni!


ha kutyád lesz,nem szabad vizsgák,érettségi és egyébb dolgok miatt elhanyagolnod,oké ne sétálj vele órákat,de napi 3x simán leviheted !

2013. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1,2 vagyok


mivel gyakorolni kell vele a szobatisztaságot és most te 2 hónapig nem foglalkozol ezzel akkor elfogod rontani azt amit eddig a tenyésztő elért nála!

utána már nehezebb lesz rá nevelni..


nem akarlak kioktatni,de ha tudtad,hogy a vizsgák miatt kevesebb időd jut a kutyára akkor inkább nyáron kellett volna elhozzni/megvenni..

2013. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves válaszíró, egyáltalán nem veszem rossznéven illetve kioktatásnak amiket írsz...Teljesen igazad van mindenben, de csak most lehet elhozni, mivel június 6.-án Németbe megyünk nyaralni és azt szeretnénk, hogy a kutya is velünk legyen és ha minden jól megy, akkor addigra meg lesz az útlevél meg minden más papír...Szóval sajnos nem lehet nyáron elhozni :S
2013. máj. 4. 18:28
 6/13 A kérdező kommentje:
ja és nem 2 hónapig nem foglalkoznék vele , hanem csak pár hétig 2-3 és nem lenne úgy, hogy 2-3 hétig nem lesz kint a levegőn, mert anyámat ha szépen megkérem, akkor biztos leviszi, de csak max 1 órára.
2013. máj. 4. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
ja oké, 2-3 hét az nem sok azt hittem több :)
2013. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ok. (:
2013. máj. 4. 18:35
 9/13 anonim ***** válasza:
a fésülése se öt perc főleg egy kölyök yorkinál akit kiskorában hozzá kell már szoktatni a fésűhöz, ez naponta minimum félórát elvesz és akkor lehet keveset mondtam
2013. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
plusz játszani foglalkozni kell vele ami minimum 2-3 óra naponta plusz tanítani azért ez nem csak úgy van hogy 1 órára leviszem sétálni és kész ettől még szobatiszta se lesz, mert 3-4 óránként azért le kell vinni ha nem akarod, hogy bepisiljen
2013. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!