Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szagtalanítsam a kutyát?

Hogyan szagtalanítsam a kutyát?

Figyelt kérdés

Meg kéne fürdetni a kutyát. A gondom az, hogy nem hagyja magát, hogy megszárítsam. Kb úgy néz ki a történet, hogy megfürdetem, kb. 5 percig hagyja, hogy törülközővel megdörzsöljem, majd elkezd őrületesen hisztizni és ki kell rakni a kertbe, mert a lakásban eszméletlen károkat tud ilyenkor csinálni. A hisztijével nem lenne problémám, ha nem 30 kilós lenne, hanem csak 3.

Na mindegy....

De mivel nem tudom megszárítani, ezért nagyon büdös ázott szagú lesz.


2013. máj. 9. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Kinézel magadnak egy napos (esetleg szeles) hétvégét, reggel megfürdeted, utána elmész vele sétálni. Addig haza se mész, amíg meg nem szárad (max. 2-3 óra).


A másik lehetőség, hogy megneveled.

2013. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Az én kutyám skót juhász. Odakint van neki külön mosdató kádja az udvaron. Ha szépen megmostam, a szőrét ahol kellett kivágtam, nemes egyszerűséggel hagyom hogy kimásszon a kádból és kénye-kedve szerint futkározzon az udvaron és a kertben. Többször lerázza magát, a ház falának oda vissza neki dörgölődzik, szeret a fűbe és a bokorba is "belemászni". Kicsit szörnyű látvány az amikor a porban is meghempereg, viszont a tapasztalatom az, hogy a kutya így előbb képes megszáradni mintha én bármivel is próbálkoznék nála. A poros, sáros bundája pedig amint megszáradt a kutya szinte azonnal öntisztul én pedig elértem a célomat :) A kutya bundája szép tiszta lett.
2013. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hallottál már arról, h egy kutyát meg lehet kötni?????


Mi az h kárt okoz a lakásban? Nincs azon a fürdőszobán ajtó? Nekünk pl harmónika ajtó van (tehát semmilyen kutyát nem állít meg), ezért írtam a kikötést. Nehogy már a kutya döntsön....

2013. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a móka maga a fürdetés :)

kádban ? zuhanykabinban ?

de,ha a fürdetés nem gond, vajon a törlés miért is az ??

megdörgölöd, és elviszed sétálni, szeles -napos időben,azaz

pont mint most !

ne feledd a fülét is kitisztítani !

2013. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Tiltsd le a hisztiről. Ne úgy, mint egy embert tiltanál, hanem úgy igazából, kemény hangon (mintha kinyírnád, ha nem maradna nyugton xD). Ha abbahagyja a hisztit (akárcsak azért, mert meglepődik), rögtön dicséret, falat.Ha rákezd, tiltás, ha abbahagyja, dicséret.

Hajszárítóval akarod szárítani?

Akkor előtte ismerkedjenek össze, és kössön jó dolgokat a szárítóhoz: játékot, kaját.

A fürdést és szárítást mindig jó dolog kövesse: játék, kaja, boldogság, séta (amit szeret). Így még az is elérhető, hogy szeressen fürdeni és szárítkozni, mert tudja, hogy utána jó dolog fog következni.

2013. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

45kilós a kutyuskám... utál fürdeni, de ha berakom a kádba akkor ott kell lennie és pont. először kimászott 1-2szer, de ő rájött hogy úgy is az lesz amit én akarok. úgyhogy teljesen sokkos állapotba de végégig áll a kádban amíg akarom ^^


Ahogy írtál előttem ha hisztizik szóljál rá és kész..


Szárításra meg tényleg jó hogy ha kicsit áttörlöd és elviszed sétálni 25-30fokban nem fog megfázni.

2013. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!