Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megtartsunk-e egy...

Szerintetek megtartsunk-e egy kóborkutyát, vagy sem?

Figyelt kérdés
Néhány napja beköltözött az udvarunkra egy kóborkutya. Először próbáltuk elhajtani, de visszajött. Ezután szóltunk egy menhelynek, akik ránézetek és azt ígérték, hogy elviszik. Abban a tudatban, hogy nem sokáig lesz nálunk adtunk neki enni, végül a menhelyről nem jött senki sem érte, csak ígérték. Jelenleg nappal nálunk van egész nap, éjszaka kimegy a kerítés résein keresztül. A kutya 3 éves puli keverék, a természete barátságos. Ha a közelében vagyok mindig megszagolja a lábfejemet, van egy furcsa szokása is, egy idő után neki áll hemperegni a földön és közben kiad egy morgás-lihegés szerű hangot. Ezek mit jelentenek? Még sosem volt kutyánk, és olvasgattam, hogy kell egy kutyát nevelni, de tartok tőle egy kicsit. Egy csavargó kutyát bezárni, sétáltatni, megtanítani, hogy mit szabad, mit nem, stb... nem biztos, hogy olyan könnyű, nem ugyanaz mintha egy kicsivel kezdenénk. Pl. a séta miért motiválná, ha ugyis szabadon jár-kel. Ha föltennék rá például egy nyakörvet még félnék is tőle, hátha megharap. Akkor viszont, hogy visszük el bárhova pl. kutyakozmetikushoz, állatorvoshoz, tréningre, stb... Vagy jobb lenne másik menhelynek szólni? Nem én vagyok a családban a fő megtartója, de aztán lehet, hogy rám marad.

2013. máj. 10. 09:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Úgy tűnik Ő már kiválasztott titeket és veletek szeretne maradni. JÓl érzi ott magát, különben már nem lenne ott :)

Ne dobjátok ki!

2013. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Tartsd meg, befogadott kutyánál nincs hálásabb :) van egy mentett spánielem, ő is annyi idős lehetett kb., nagyon hányatott sorsa volt, verték éheztették stb., de sosem bántana, inkább meghunyászkodik. Foglalkozz vele sokat, játssz vele, simogasd, tapasztald ki hogy milyen a jelleme. Hirtelen mozdulatoktól, hangos beszédtől óvakodj kezdetben. Rárakhatod a nyakörvet vigyázz, hogy ne legyen túl szoros (és fel ne akadjon a kerítésen), és ha megtartjátok akkor csináljátok be a réseket :) először téged szokjon meg, ráérsz 1-2 hét múlva elvinni orvoshoz, kozmetikushoz, sok lenne ez neki egyszerre. Sok örömöt hozzá! :)
2013. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy megtartjuk. Viszont most észleltem egy kis agressziót, annak ellenére, hogy nem mehet be a lakásba, morgott a bejárati ajtó előtt. Azon gondolkodok "nem" parncsra, hogy kellene tanítani?
2013. máj. 10. 11:02
 14/19 anonim ***** válasza:
90%
Arra figyelj, hogy a kutya megérzi ha bizonytalan vagy. Nem szabad félned tőle, mert ezt érzi és megpróbálja átvenni a falkavezér szerepet.
2013. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%
Írtad, hogy nincs benne chip. Akkor valószínűleg kirakták. Ez egy ostoba és felelőtlen döntés volt az állam részéről, amikor bele se gondoltak, hogy sokan nem fognak több ezreket fizetni chipért? Persze jó dolog, hogy meg lehet találni, ha elveszik meg minden, de nem kellett volna kötelezővé tenni. Így még több kutya kerül utcára, és lassan nem lesz ki befogadja őket. Na de mindegy, a kérdés nem ez volt, bocs az offért. Ezt csak azért írtam, hogy nem feltétlenül azért kóborolt el, mert eddig nem törődtek vele, de ha egyszer valakinek nincsen pénze chipre, akkor mit tud tenni? (Mondjuk én a föld alól is előhúznám az 5000-et vagy mennyi, ha szeretett kutyámról lenne szó, de sajnos nem mindenki gondolkodik így!)
2013. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már felraktuk a nyakörvet és meg is nyugodtam.
2013. máj. 10. 20:57
 17/19 Firestorm ***** válasza:
100%
Nagyon Kedves Tőletek!Biztos jó gazdijai lesztek!
2013. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm a nevében is, sok boldog évet együtt! :)
2013. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nos... talán kissé meglepő fejleményről tudok beszámolni: faképnél hagyott minket.( ̄□ ̄;)

Mire eldöntöttük, hogy megtatatjuk, és meg is szerettem, egyszercsak eltűnt. Lehet, az állatorvos meg a nyakörv sok volt neki. Ez van.

2013. máj. 12. 01:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!