Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetünk, illetve Ő mit...

Mit tehetünk, illetve Ő mit tehet ellenünk?

Figyelt kérdés
Csendes környezetben élünk egy 2x 6 lakásos társasházban. Decemberbe kaptak egy kis kutyát (mini Bishon Havanese) a kislányaink, akik gondoskodnak róla becsülettel! Amikor el kell mennünk itthonról a kutyus kb 10 percig ugat (hiszen hiányzunk neki) A másik lépcsőházban lakó idős házaspárt természetesen zavarja és lakógyűlést akar összehívni, mert nem kértünk engedélyt a lakóktól, amikor idehoztuk a kutyust! A többi lakót természetesen nem zavarja! 12-ből 2 lakót zavar!
2013. máj. 10. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem zavarja őket, akkor lehet érdemes lenne egy szavazást kezdeményezni a lakók között a közgyűlésen. Bár akkor is mit tudnának tenni :S ha leszavaznak téged akkor el kéne távolítani a kutyát? ááá ördögi kör, de ha csak két embert zavar, akkor lehet nyert ügyed van. Esetleg a közös képviselőt kerülőúton felkeresni és elbeszélgetni vele a lehetőségekről.

Sok sikert!!

2013. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Ma már volt ilyen kérdés: [link]


Amúgy a 10 perc ugatás se normális, olvass a szeparációs szorongásról. Az én kutyám hangját se hallod egész nap, ha nem csengetnek be. Akkor is ugat kettőt és köszöni szépen, elvégezte dolgát.

Mini havanese meg nincs.


De ha tényleg idegesítően ugat és sokszor, akkor kérhetnek ellentetek birtokvédelmi eljárást, amit ha elvesztetek, akkor vagy megtaníjátok a kutyát csendben maradni, vagy mennie kell.

2013. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
szerintem vegyél nekik egy fül dugót és add oda kedvesen nekik :) Na jóóó nem , de ez lenne a megoldás. Amúgy semmit nemtudnak csinálni, nehogy már 2 öreg ember döntse el, hogy mit lehet meg mit nem. Nagyon kiszoktam akadni az ilyen szomszédos dolgokon, nálunk is mennek a dolgok ez ügyben. Ha ismered őket jobban, akkor kopogj be hozzájuk egy tálca sütivel és kérj elnézést h ugat a kutyád, és szépen magyarázd el nekik h a kutya az ugat és pont. És dicsérd meg a néni haját h milyen divatos :) sokszor ez beszokott válni, legalábbis nálunk van egy szomszéd akivel ez bevált.
2013. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!Hát lehet nincs mini,de szerencsére nem nőtt nagyra,igazából nem is ez a lényeg!

Szeretetre méltó akár milyen fajta,de legalább tanul az ember mindig valami újat!

2013. máj. 10. 13:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd meg hogy mutassák meg azt a jogszabályt ami szerint nem tarthatsz kutyát. Cserébe mutasd meg nekik ezt. [link]

Az előbb találtam egy másik kérdésnél. Persze az is jó lenne, ha megtudnátok tanítani a kutyust hogy csendben maradjon. Ha elmentek otthonról akkor ne simizzétek előtte mert növelheti a frusztrációját. Ha csak elmentek hamarabb lenyugszik.

2013. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "füldugós"választ,legalább kicsit jókedvre derített!!Szomorú,amikor az emberek nem tudnak normálisan együtt,egymás mellett élni!!Amúgy ez az öreg mindenkivel ilyen stílusban beszél.
2013. máj. 10. 13:20
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazából szívesen megtanítanám,de ehhez is szívesen várnék segítséget!
2013. máj. 10. 13:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam a szeparációs szorongásról szóló leírást!Érdekes volt és persze tanulságos!Bár a mi kutyusunk nem szokott semmi "rosszat"tenni míg távol vagyunk!Jó lenne,ha meg tudnám tanítani neki,hogy ne féljen.Talán tudnál nekem ezzel kapcsolatban is tanácsot adni?
2013. máj. 10. 13:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem él, hanem titeket félt. Falkavezérség. Ez az alapja mindennek, ennek hiánya okozza a nyafogást (is).
2013. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a kutyus kb 10 percig ugat (hiszen hiányzunk neki)"

Ennek semmi köze a ragaszkodáshoz, ezt szeparációs szorongásnak hívják, gond van a falkasorrenddel.

Szép is lenne, ha minden lakában tartott kutya ugatna, ha egyedül hagyják...

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét, sokat fog segíteni, hogy megértsd, és orvosold a problémát.

2013. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!