Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutya kis pénz, nagy...

Kis kutya kis pénz, nagy kutya nagy pénz?

Figyelt kérdés

Egy kicsit buta kérdésem lesz.

Minden kutyát szeretek, kicsitől nagyig, már van egy keverék picim, de szeretnék egy német juhász kaliberű, karakán de nyugodt, okos nagytestűt.

Namost, belegondoltam, hogy az én picim mennyit eszik, és mennyibe jön ki az étele egy hónapra - kibírható összegbe. Ehhez képest egy nagytestű sokkal többet eszik, már itt kijön, hogy drágább egy nagy kutya tartása. A nagyot szeretném az elején suliba vinni, engedelmesezni, ugye ez is pénz. Az ivartalanítás is többe kerül, legalábbis a mi dokinknál testtömegre számolják. Az esetleges gyógyszereiből is testtömegre mérnek, ugye az is annyival több, amekkora a kutya.

Ebből nekem nagyon az jön le, hogy többe kerül egy nagytestű kutyus tartása, de ez csak elmélet. Nagytestűt tartóktól kérdezem, hogy ez az életben, a mindennapokban is ennyire kijön, vagy csak én számoltam túl?

Köszi!!



2013. máj. 11. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Minden felszerelésből drágább a nagyobb méretű, ahogy a gyógyszerekből, féreghajtóból, kullancsirtóból is. A tápra meg jó példa, hogy az én kutyámnak 15 kg fél évre bőven elég, pedig nem annyira kicsi, míg ismerősöm 50 kilós kutyájának egy hónapra sem elég ennyi.
2013. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy több, bár én úgy tudom, főként a kajában van a differenciál, a spot onokra meg hasonlókra nem rémlik árkülönbség. Meg persze a nyakörv, póráz drágább,de az úgyis egyszeri max kétszeri tétel.
2013. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól számoltál,sokkal többe kerül.
2013. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

spot-onok ba is van kül. Nagyobb kutyára más kiszerelésű kell ami drágább valamennyivel. A legnagyobb különbség persze a kajában van. Felszerelések drágábbak. Ha utazol vele kis kutyát vihetsz boxba ingyen nagyon nem stb. Féreghajtóból is több kell.


Talán az egyetlen amiben nincs különbség az az oltás meg a chip.

2013. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Többe kerül, de például a felszerelést azt ha jó minőségűt veszel, egyszer kell megvenni, gondolok például jó pórázra, vagy tálakra. Az ennivalón spórolhatsz hogy heti egyszer kétszer főzöl neki. Én is szoktam. Kis rizst, krumplit, hússal. Persze táp is kell, az ami húzósabb
2013. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam:(

Akkor szerintetek felelőtlenség lenne bevállalnom a kistestű mellé egy nagyot, ugye? Neki még tudok elfogadható tápot venni, kozmetikushoz vinni szóval jól van tartva, de itt vége is a költekezésnek, mert pl legutóbb is kölcsönkértem egy nem várt kezelésre.

Valaki mondja a szemembe, hogy ne csináld, különben addig gondolkozok rajta ameddig meggondolatlanságot csinálok:( Csak már olyan régóta szeretném, meg a kicsinek is lenne egy védelmező öcsi:))

2013. máj. 11. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én a helyedben kitűznék magam elé egy célt, h x összeget akarok összespórolni. Azt tedd el, akár kösd le vmi rövid lejáratra, és legyen aza tartalékpénzed, ha a nagyobb testű miatt megszorulsz. Addig amíg összejön a pénz meg tervezgethestz, hogy honnan és milyen kutyát.
2013. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

akkor én belemondom virtuálisan a "szemedbe" . NE CSINÁLD :)! elnézve ahogyan számoltál (nem mellesleg tökéletesen levezetted) illetve számba véve azt is hogy a kistestűt épp jól tartod de ennyi, nagy érvágás lenne egy nagytestű kutya tartása.


a barátnőmnek pincserje van. az amit a kutya tartására költ szinte semmi. főleg a kajára. pici fazékban főz, pici tányérka stb stb. nekem pitem van (tehát azért még nem olyan nagytestű). és bár a pénz nem volt kérdés amikor megvettem az enyémet de még ígyis feltűnt hogy a pincserhez képest a blöki mennyivel többe van. ahogy már írták főleg a kaja. amikor felteszem a nagy bazi fazekat főzni mindig eszembe jut az a kis pincser...

2013. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!