Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitsete, péntek este ivartal...

Segitsete, péntek este ivartalanították a kutyámat, egyáltalán nem viseli el a gallért szinte örjöng tölle? Ha leveszem viszont egyfolytában a sebet nyalja, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Udvari kutyus, de most benn van velem a szobában, így kicsit

nyugodtabb. De csak ha simogatom.


2013. máj. 12. 02:39
 1/9 A kérdező kommentje:
*Segitsetek
2013. máj. 12. 02:41
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

a simivel nem kell túlzásba esni. úgy értem ne kényeztesd a szokottnál jobban mert "elkanászodhat" a kutya. az jó hogy bent van mert így jobban szem előtt van. ha a sebe felé veszi az irányt (tehát nem kell megvárni hogy nyalja is) máris tilts. nagyon nem lesz egyszerű. és korántsem biztos hogy a jelenléted nélkül ne babrálná a sebet.


a könnyebbik lehetőség ha jutival megpróbálod a gallérhoz szoktatni. először csak legyen ott a közeletekbe a gallér, érintgesd meg vele a kutyát, simizd vele. minden olyan esetben amikor nyugodt semleges juti, dicséret. és aztán felteszed, először csak egy pillanatra, majd szépen lassan tovább hagyod rajta. szintén minden olyan esetben amikor nyugis, semleges jutalom dicséret.


valamilyen szinten érthető hogy a gallér kiakasztja a kutyát hiszen nagyon sok mindenben zavarja.

2013. máj. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ráhúzni valamilyen ruhát, ami rásimul a testére. Vagy rákötni rongyot.
2013. máj. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A műtét utáni 24 órába jól viselte a gallért, aztán elkezdett csapkodni a fejével, a földhöz falhoz verte. Ijesztő volt nagyon. Ruhát nem tudok húzni rá mert kan(volt). Köszönöm a tippeket.
2013. máj. 12. 06:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámat is műtötték, gallért hírből se láttunk. Varrtunk rá ruhát, lengét persze, hogy szellőzzön, de így nem tudta piszkálni a varratot.
2013. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ruhára én is gondoltam, de mivel a varrat a heréken van ezt hogy lehet megoldani? Egyébként most mintha kezdene megnyugodni. De lehet hogy csak nagyon fáradt már, éjjel nem sokat aludtunk:(
2013. máj. 12. 08:03
 7/9 hersze ***** válasza:
79%
Nekünk eltörte a kutyánk a lábát és csavarozni kellett pénteken vették ki a csavarokat kapott burát is, doki azt mondta hogy ha másnapra elmúlik a nyugtató meg a fájdalomcsillapító hatása és nyüszkölne a kutya akkor adjunk neki fél-fél Algopyrint reggel este max 2 napig. Szerencsére nagy a fájdalomtűrő képessége (amstaff) úgyhogy még nem kellett alkalmazni,de a burát levettük mert lefejelt mindent...Javaslom kérdezd meg a dokit aki műtötte, hogy esetleg adhatsz e neki valamilyen fájdalomcsillapítót elképzelhető, hogy azért olyan nyugtalan.
2013. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sameths ***** válasza:

Nagyon fontos megakadályozni, hogy nyalogassa a sebet! Ha csak hisztis a gallértól, neked kell kibírnod. Jó lenne hámot tenni rá, és ahhoz kötni a gallért, hogy ne tudjon kibújni belőle. A sebet pedig valami sebgyógyító krémmel kenegetni, hogy mielőbb szép legyen, ne húzódjon el.Ruhát fiúra nehéz, esetleg egy gyerekboxert, gyerek alsógatyát rátenni, amíg bent van. Természetesen, pisiléskor le kell róla venni.

Az én vizslám szétrágta a sebét, begyulladt, és közben 6 tölcsért tört össze. Túl vagyunk rajta. És megérte.

Tarts ki!

2013. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. Sikerült leszaggatnia magáról a tölcsért. Érdekes hogy csak este 7 után kezd örjöngeni, kb reggel 5-ig. A dokival beszéltem teterán kémmel kenem a sebét. Meg néhány éjszakát nem alszok, kibirom.
2013. máj. 13. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!