Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni, hogy a...

Renii.08 kérdése:

Mit lehetne tenni, hogy a macska megszokja a kutyát?

Figyelt kérdés
Ma kaptunk egy 9 hetes szuka kiskutyát. Van két felnőtt macskánk,az egyik lefújtatja a másik meg elszalad előle.Most éjszaka külön zártuk őket, de mit lehetne tenni hogy megszokják egymást?

2013. máj. 12. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni kell, hogy egymás közelében legyenek, hogy megismerjék egymást. Mi úgy csináltuk, hogy valaki fogta a cicát, valaki meg a kutyát, és szép lassan megszagoltattuk egymással őket, majd becsuktuk az ajtót, és összeengedtük őket, közben figyeltük a reakcióikat. Csak akkor szoknak egymáshoz, ha egymás közelében vannak, s nem elzárva, külön-külön.
2013. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A cicák előbb vagy utóbb úgyis hozzá szoknak a kutyushoz. Mikor hozzánk jött egy palotapincsi nagyon meg voltak tőle ijedve a cicók de mostmár szinte maguk közé fogadták, kíváncsi vagyok mikor fog elkezdeni nyávogni.:)

Semmi különleges lépésre nincs szükség szerintem.

Sok sikert a kutyushoz!

2013. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat:) Remélem így lesz:)
2013. máj. 12. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk már van egy kutya, épp 3. napja van cicánk is. A macska mindig fúj a kutyára nálunk, azt olvastam ez természetes. Elvileg egy vagy két hét, mire összeszoknak.

Úgy veszem észre én is, hogy a lényeg: egyik se tudja bántani a másikat de legyenek egymáshoz közel minél többet.

2013. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem két felnőtt macska mellé jött egy felnőtt kutya még decemberben.

Az első néhány nap nagyon rossz volt, attól féltem meg sem maradhat a kutya. Az egyik cica két napig nem evett, a másik meg elkezdett mindenhova bepisilni a lakásban.

De aztán szép lassan elmúlt, mostanra már tök jól meg vannak egymás mellett. A cicák időnként oda is dörgölőznek a kutyusnak. :)

Nagyjából1,5-2 hónapba telt odáig eljutni, hogy ne fújjanak rá.

Amikre nagyon figyelj:

A kezdeti időkben sokkal több időt szentelj a cicákra mint a kutyusra, lehetőleg a cicák előtt ne is nagyon simogasd. Tudom, hogy ez nagyon nehéz, de a ciccek nagyon féltékeny állatok, szóval véletlenül sem érezhetik azt, hogy a kutya fontosabb, különben utálni fogják.

És ne hagyd a kutyusnak, hogy inzultálja a cicákat. Tiltsd le róluk mindig. Amig maximálisan meg nem szokják, játszani se engedd oda. Meg kell tanulniuk a kutya testbeszédét, hiszen tökéletesen ellentétes az övékkel, ezért a játékot is támadásnak vehetik. Akkor meg visszatámadhatnak. Pl a farokcsóválás. A kutyáknál az örömöt jelenti, a cicáknál agressziót.

Hagyj nekik időt. Mivel a ti esetetekben a kutya még kölyök, szerintem még gyorsabban el fogják fogadni a cicák mint nálam. :)

2013. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 macska mellé jött a kutya. A macskák sohasem szokták meg. Azóta az egyik már elpusztult, a másik pedig elköltözött a kerítésen túlra. Lett egy másik cicánk akit kölyökként találtunk, ő gyorsan megbarátkozott a kutyával. Mellé jött egy második kutya is és ők is jóban vannak egymással. Összefoglalva: náluk a kutya+felnőtt macska kombináció nem jött be, a kutya+kölyök macska bejött. Illetve az a macskánk, amelyik kutya mellett nőtt fel, könnyebben elfogad új vagy akár idegen kutyát is.
2013. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!