Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bolhanyakörvnek "viselke...

Lehet bolhanyakörvnek "viselkedésbeli mellékhatása"?

Figyelt kérdés

Kicsit idióta a megfogalmazás, nem lehet ilyen, de kérlek adjatok tanácsot.

Nem tudom mire vélni a dolgot, amit a kutyám produkál. Mindig a fenekemben van, követ mindenhova, jutafalatért és simiért bármit megcsinál.

Ma vettem újfajta bolhanyakörvet (Beaphar). Azzal a lendülettel, hogy kivettem a nyakörvet elkezdett hátrálni. Nehezen tudtam ráadni, kicsit erőszakos voltam vele, le kellett fognom, pedig sosem volt ilyen problémánk. Amióta rajta van, jutalomfalattal sem tudom magamhoz csalni, ha meg akarnám simogatni, akkor úgy hátrál, mintha megvertem volna alaposan. Pedig nem bántottam! Ha hívom, akkor csak bambán néz és a falat sem érdekli.

Nagyon nem ilyen a kutyám, nem tudom mire vélni a dolgot. Lehet, hogy a nyakörvnek a szaga az, ami számára kellemetlen? Na de ennyire? Veletek volt ilyen?


2013. máj. 13. 17:01
 1/3 anonim válasza:
0%

1. Milyen kutya? (faj)

2. A nyakörv fajtája se mindegy.

3. Nézd meg milyen anyagokat tartalmaz a nyakörv és keresd meg a neten hogy mik a hatásai, mellékhatásai.


TE VERED A KUTYÁDAT?!?! :DD

2013. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem itt kettő porbléma van de nem konkrétan a nyakörv létezése miatt változott meg.


igen, lehetséges hogy a nyakörv szaga eleve kellemetlen volt a számára. viszont a baj ott történt hogy te a számára kellemetlen dolgot konkrétan ráerőszakoltad. szóval ott a gazdi aki ráerőszakolt egy ilyen büdös izét, így jobb ha nem megy oda többet mert lehet megint kellemetlen dolgok fognak történni vele.


furcsa egyépként hogy nem jutival szoktattad hozzá főleg ha tökéletesen motiválhaó a dologgal. szerintem próbáld meg az egészet előlről. tehát nem kellemetlen hanem kellemes dolgokhoz kapcsolni a nyakörvet . vedd le a nyakörvet és fokozatosan szoktasd hozzá. juti és temérdek dicséret keretében. én eddig sprét használtam. nagyon gyűlöli. én a tiltás-dicséret kombinációját használom (nála nem használ ilyen esetben a csak pozitív megerősítés) amikor be kell fújni. tiltok minden olyan reakciót amikor el akar menni, vagy esetleg látom rajta hogy bármilyen módon megakadályozná a műveletet. és amint fújok ő pedig rendben marad nagyon nagy dicséret.


mindenesetre vaóban nem árt utánna nézni a hatóanyagoknak is, de szerintem itt az erőszakosságon bukott a dolog.

2013. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy türelmetlen voltam vele.

Szinte egész biztos, hogy a szaga miatt volt. Tudja, hogy mi az a bolhanyakörv, idáig nem volt ilyen problémánk, csak ez most új fajta volt.

Már majdnem 100%-os a kutya, de kezdem azt hinni, hogy az én migrénem is közrejátszik a dologban.

Holnap jobb lesz :)

2013. máj. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!