Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó az adagolási útmutató?

Jó az adagolási útmutató?

Figyelt kérdés
Most vettem a német juhászomnak Premiere High 5 száraz tápot,kipróbálásra. 30 dkg-ot ír egy napi adagnak. Igaz ez? Én egy konzervvel kevertem össze, azonnal befalta. Biztos elég? Nem elírás?

2013. máj. 13. 21:09
 1/7 urkunde ***** válasza:

Nem ismerem ezt a tápot,sőt nem is etetek főételként tápot csak kiegészítem vele a húst és egyéb táplálékokat.

De nekem 30dkg nagyon kevésnek tűnik egy Német juhásznak.

2013. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó minőségű tápból nem kell sok.
2013. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen minőségű, most vettem először, ajánlották a boltba. A 30 dkg kb. három maroknyi, ezért furi. Egy több mint 30 kilós kutyának?! Kedves urkunde! Te mindennap főzől? Nem értem a főétkezést, én már egyszer adok egy nap(2 éves lesz nemsokára a kutyám), így van a szakkönyvekben. Te többször adsz a kutyádnak?
2013. máj. 13. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

A jó minőségű tápok adagolása általában majdnem megegyezik a kutya testsúlyával dekában. Ha 30 kiló a kutya, 30 deka jár. Persze, figyelni kell a kutyát. Ha fogy, emelni az adagot, ha hízik, levenni belőle. Ezeknél a tápoknál már az a cél, minél kevesebbet bejuttatni a kutya gyomrába egy etetésnél.

Mindez felnőtt kutyára vonatkozik.

2013. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Josera is jónak számít, még kell belőle a 30 kg-s kutyámnak 65 dkg :)


A lényeg, hogy figyeld a kutyádat, és tudni fogod mennyi kell neki. Az meg ne zavarjon, hogy befalta, nem kell, hogy jóllakjon, hadd maradjon éhes egy kicsit :)

2013. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem elírás. Figyi. Szerintem az 300 g mármint átváltva annyi. Az én labrador szukám 30 kg. és 2x kap enni egyszeri etetésnél 150 g ot és duci. Szerintem nem az. az kb egy és fél pohár. De mivel német juhász ezért 400 g kellene neki.
2013. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 14. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!