Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik felnőtt...

Milyen kutya illik felnőtt beagle mellé?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves beagle mellé keresnék társat, szempont lenne az is, hogy bírja ha időnként be van zárva. Viszonylag nagy terület van neki elkerítve, és sokszor kiengedjük, de mivel nyáron üdülő vendégeink vannak, ezért van, hogy be kell zárni.

A beagle sem annyira kedveli, ha el van kerítve de talán egy társsal jobb lenne neki, mivel a helye tényleg nem kicsi csak egyedül van.

Inkább olyan fajta érdekel, aminek legalább középhosszú a bundája.



2013. máj. 15. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy kutya mellé -aki nem bírja a bezártságot- hozol még egy kutyát, annyi fog történni, hogy ketten fognak ugatni és sírni.

Kíváncsi lennék, hogy mennyit sétáltatjátok a beaglet egy nap.

2013. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sameths ***** válasza:

A sokszor kiengedjük, és a néha bezárjuk...ellentmondásos.

Attól, hogy viszel még egy kutyát, akit majd néha bezársz, nem fog a beagle kevésbé szenvdeni, csak szenvedni fog mellette egy másik.

2013. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A bezárás alatt gondolom ti egy kennelt képzeltek el. Ez egy kis udvar lekerítve a kutyának, fákkal bokrokkal játszós résszel. Rendszeresen visszük sétálni, nem azért tartok kutyát, hogy ne foglalkozzak vele.

Mindig ki van engedve, este van bezárva, illetve ha vannak vendégek, mert akkor kiszökhet a kapun.

A kérdésemre nem kaptam választ... tekintsünk el a kutya "magán udvarától" milyen fajtával jön ki egy beagle? Ha egyáltalán elfogad egy új kiskutyát.

2013. máj. 15. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:

En olyan habitusu kutyat valasztanek ami illik a kutya habitusahoz.

Talan meg egy beagle??

2013. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
na ezt jol elmondtam.szoval a lenyeg hogy a beagle egy orok gyerek.nem jo melle egy harcias,vagy lusta kutya...
2013. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A beaglet a szüleim választották, nekem még nem volt saját kutyám, de magamtól nem ezt a fajtát választottam volna. Tetszik nagyon a berni pásztor, de tartok tőle, hogy túl nagy és nem a legjobb társ. Igazán csak azt döntöttem el, hogy valamilyen szőrösebb kutyust szeretnék.
2013. máj. 15. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát pár szóval jellemezhetnéd a kutyusod.Mennyire aktív,hogyan viselkedik amúgy más kutyákkal?

Féltékeny-e rád/rátok,ha más állattal foglalkoztok az ő jelenlétében?


Amúgy hasonló méretben és nagyobb szőrrel én spánielt választanék.Vagy esetleg nézz körül a spiccek között,vagy az uszkároknál.Nagyobb testű kutyával jóval több meló van pl. a Berni pásztorral is.És ebben a melegben ők kifejezetten szenvednek szerintem,sokan lenyírják nyárra a bundájukat.Plusz a nagyobb szőr az több foglalkozást is igényel napi szinten.

2013. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Naponta párszor körbe tanulmányozza az udvart, de többnyire a kerítés mellett figyeli az utcát, vagy a bejárathoz ül le. Az utcán is amolyan nyomkövetőként viselkedik :). Egyszer volt eddig egy fiú beagle mellett, de az inkább közömbös volt neki. Ha a társaságunkban van, akkor a kötelező simogatás után nyugisan leül a lábunk mellé. Élénk kutya, de nem hiperaktív. Illetve szinte minden emberrel, idegennel is barátságos.
2013. máj. 15. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
A beagle bármilyen fajtával kijön.
2013. máj. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bichon havanese, Bichon frisé, Shih-tzu, Basset hound
2013. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!