Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jó a kiállításokban?

Mi a jó a kiállításokban?

Figyelt kérdés
Elnézést talán hülye kérdés. De kíváncsi vagyok a válaszra. Szóval én ahogy nézem az ilyen videókat, meg most a Eukanuba oldalán az élő VB közvetítést arra jutottam, hogy ez csak a gazdi öröme. Egy kutya sem csóválta a farkát, semmi örömjelet nem mutatott.Mert szerintem nem jó neki, az, hogy körbefut, miközben rántgatják a nyakát, aztán különböző testhelyzetekbe gyömöszölik.Az én kutyám, már akkor ki ugrik a bőréből mikor a kocsiba szállunk az agility edzésre menet. De én ugyan ezt nem tudom elképzelni a kiállításnál.

2013. máj. 16. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon jó! az én kutyám szereti is de mióta egy ember odaengedett hozzá egy német juhászt és megharapta ugatja a nagyobb kutyákat és stresszel. Szerintem szereti a kiállitásokat mert nem szoktam kínozni. ha nem akarja nem kell megcsinálnia. szerintem nem kell kényszeríteni mert akkor rossz emlékként marad meg.
2013. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Egy hasonló kérdést már én is feltettem de senki nem akarta beismerni, hogy létezik a jelenség: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4255696-miert..

Ha rendes, szerető gazdája van a kutyának, aki rendesen bánik vele, nem rángatja stb, akkor nem mondom, hogy rossz ez nekik. De napokig, órákig feküdni és várni a sorodra, aztán a ringben várni a sorodra végig ugyanabban a pózban az tuti, hogy nagyon unalmas lehet egy kutyának és ettől nem sokat fejlődik az agya meg a teste...

2013. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kiállításokat is élvezheti a kutya, ha a gazda normális viszonyt ápol vele. De ha megnézed, nagyon sok kutyát nem is a gazdája vezet fel... milyen lehet a kapcsolatuk vajon?? Az a szép, mikor a kutya magától,csinálja meg a vonulást, a beállást, stb, és a normális gazda erre oda is figyel, de sajnos nem mindenki ilyen :/ Sokaknak csak az eredmény a fontos, és nemhogy a kutya nem tetszésével nem törődnek, de mellette még nyomorított, silányított egyedeket "hoznak létre"! Ami persze pénz nekik, pénz a MEOE-nak, tehát mindenki jól jár, csak éppen mi nem, akik szeretnénk x okokból egy bizonyos fajtát, csak épp nem azt kapjuk, amit szeretnénk, ha egyáltalán meg merjük venni.


Roti tenyésztő pl. jó, ha kettő van az országban normális...

2013. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Az a baj, amikor túl komolyan veszik. Amennyi szrt rájuk fújnak, hogy jól nézzen ki a bundájuk, némelyik fajtának felcsavarják a szőrét még otthon a kiállítás előtt. Na az ilyen dolgok szerintem nem normálisak, tuti, hogy az nem jó a kutyának. Meg boxokban üldögélni egész napokat :( ha évente egy ilyen lenne, oké, de némelyik tenyésztő havonta elrángatja őket ilyenre.
2013. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem azért vezeti fel handler a kutyát, mert nem jó a kapcsolata a gazdájával. profi handlerek sokkal többet ki tudnak hozni a kutyából, ráadásul ha a gazdája szól neki a ring széléről, sokkal szebben figyel.
2013. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kiállítási kutyáknak nincs jobb életük, mint a sport kutyáknak, de azért a legtöbb hobbi kutyánál jobb nekik. Oda van figyelve az egészségükre, a kondíciójukra, a szocializációjukra, és igen, időnként ki kel bírniuk ezt a tortúrát, amit tényleg csak nagyon tudatos gazdi tud bulivá varázsolni.


Ez a pár nap nyilván nem túl jó egy ilyen kutyának, de szerintem általánosságban jól élnek.

2013. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám speciel nagyon szeret kiállításokra járni, nem gondolom egyáltalán, hogy ez rosszabb lenne neki, mint egy kirándulás. Velem van egész nap, nincsen boxba zárva, általában póráz nélkül szokott lenni a kiállításon is. Ha bemegyünk a ringbe, akkor ezerrel dolgozik a jutalomfalatért, ahogy egy kutyaiskolában például.

Persze elismerem, hogy vannak olyan kiállítók, akik túl komolyan veszik ezt a dolgot, és egyáltalán nem fontos nekik, hogy a kutya is jól érezze magát.

2013. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!