Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs rajta spot-on, miért...

Bozsikrisz kérdése:

Nincs rajta spot-on, miért nem megy bele mégsem kullancs?

Figyelt kérdés

Kistestű (benti) kutyámat szeretik a vérszívók, korábban spot-on mellett is minden évben (99%-ban tavasszal) 8-10 kullancsot szedtem ki belőle. (minimum napi 2-3 órát kint szoktunk lenni) Szinte minden készítményt kipróbáltunk, mégis mindig mentek bele. És ritkán pusztultak el, többségük megszívta magát, ha nem vettem időben észre.

Tavaly szeptember óta nincs rajta semmilyen spot-on (gondoltam majd tavasszal teszek rá legközelebb…), se kullancsnyakörv, ettől függetlenül idén csak 1 darab volt benne. Az is 1 hónapja, de akkor az egész napot erdős helyen töltöttük a Balcsinál, szóval nem meglepő.

Hallom mindenkitől a környékünkön , hogy kullancs ment a kutyájába, pedig rajta vannak a cseppek. Újpesten lakunk, szinte csak füves helyeken sétálunk, az enyémbe mégse volt idén tavasszal egy kullancs sem.


Véletlen, vagy csak szerencsénk van? Néha már arra gondolok, hogy ezek a cuccok az orvostudomány „találmányai”, ne adj’ Isten jobban mennek rá a kullancsok.

Tisztában vagyok vele, hogy a kullancs által terjesztett fertőzések veszélyesek. Nem akarok felelőtlen gazdinak tűnni, nem is akarnék ezen spórolni, de Ti mit tennétek? Kezdjek el cseppeket tenni rá, miközben semmi értelmét nem látom?


2013. máj. 17. 11:11
 1/4 sameths ***** válasza:

Egy darabig nekünk se volt gondunk a kullancsokkal, ekkor nem is használtunk semmit. Rövidszőrű ebek, azonnal láttam, ha kullancs van bennük.

De már nem csak a kullancs a baj, a szúnyogok is veszélyes, halálos betegséget terjesztenek. Fontos védekezni.

Mi Scalibor nyakörvet használunk, ami elég húzós, de amúgy szuper.

2013. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hozzám csak most télen került a kutyám, így korábbi tapasztalatom nincs.

Egy ideje mér tart a kullancs szezon. Eddig nem védekeztünk sehogy és egy darab kullancs sem volt benne. Egy hete azért vettem neki egy ultrahangos kullancs és bolha riasztót és tegnap meg is volt az első kullancs. Ezt sem tudom mire vélni.

2013. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, volt már benne bolha is 2x (neostomosannal azonnal kiírtottam), és kapott szúnyogcsípéstől bőrférgességet (azt meg strongholddal kezeltük ki)

Szóval minden bajunk volt már a vérszívókkal, de ezt most furcsállom, hogy nem szed össze kullancsokat. Pedig tényleg zöldövezetben élünk.

2013. máj. 17. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali!

Nekem 3 éves volt a múlt héten a kutyám és eddig - eü. okok miatt - én sem kentem rá semmit,geránium olajon kívűl, amit a hámjára csöppentettem 3-4 havonta.

Kullancs sem volt soha rajta, hiszen minden séta után alaposan átkurkásztam fenti okok miatt is.


Viszont pont egy hete egy randa dög kullancs belemászott a szemöldökéb, ami rettentően meglepett és vettem neki foresto nyakörvet.

2013. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!