Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rándulás, vagy ficam? Vagy...

Rándulás, vagy ficam? Vagy törés is lehet?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra keltem, hogy a kutyám 3 lábon ugrál, és nem bír ráállni az egyik mellső lábára. Tegnap este még semmi baja nem volt, fogalmam sincs, hogy mi történhetett.

És reggel óta nem javult a helyzet, most sem használja azt a lábát.

Az állatorvos azt mondta telefonon, hogy adjak neki egy negyed algopyrint, és ha holnapra sem javul, vigyem el hozzá.


Néha leteszi a földre a lábát, de csak 1-1 lépés erejéig, aztán inkább 3 lábon ugrál. Lehet, hogy eltört, vagy az jobban fájna neki? És ha csak megrándult, annak nem kellett volna 1 nap után már javulnia?

6 éves kistestű kuty, lakásban van tartva.


2013. máj. 17. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Holnap orvos, ha nem látsz javulást.
2013. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem tört el neki, akkor egyáltalán nem terhelné, de a ficam sem tűnik valószínűnek. Lehet, hogy csak meghúzódott neki, hogy mitől, nem lehet tudni.

De majd az állatorvos megvizsgálja, az a biztos (persze ha továbbra is produkálja a tünetet).

2013. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
érdekes állatorvos az is amelyik arra hogy a kutya nem használja az egyik lábát (sántít) lazán csak annyit mond adj be neki egy algopirint ha nem javul akkor vidd.
2013. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az előbb már egész jól használta a lábát, remélem nem csak a fájdalomcsillapító hatására. Meglátjuk holnap, de szerintem nem lesz gond:)

2013. máj. 17. 22:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyszer már volt ilyen, hogy megrándult a kutyám lába. Ugyanígy arra keltünk, hogy 3 lábon ugrál.

Hívtam a főnökömet, szabadnapot vettem ki, mentünk az állatorvoshoz. Megtapogatta, fájt neki. Elküldött a lehel útra röntgenre, onnan vissza a dokinkhoz a leletekkel. Semmit nem találtak, sőt, mire visszaértünk már szinte semmi baja nem volt.

Egy szabadnapom, és kb 12 ezer forintom "bánta". Nem vagyok egy felelőtlen gazdi, de azért meg tudom ítélni a helyzetek súlyosságát.

Azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy egy kutya törés esetén mennyire tudja/meri terhelni a lábát. De úgy látszik nincs eltörve:)

2013. máj. 17. 22:57
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma reggelre már kb semmi baja a lábának:) Illetve néha elkezd 3 lábazni, de szerintem csak szimulál, mert utána úgy fut, hogy még csak nem is biceg.

Utolsó, látod, ezért jó fej a dokink, ő valószínűleg tudta, hogy nem lesz komoly baj. A múltkor elmondta, ha valami van, akkor inkább csörögjek rá, mert ha elmegyek a rendelőjébe, akkor azért pénzt kell kérnie. Telefonon pedig ingyen is tud tanácsot adni:)

2013. máj. 18. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!