Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek amit...

Milyen kutyát vegyek amit kint is lehet tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kisebb testű kutyát. A Szüleim nem engedik, hogy télen bent legyen a házban . Szeretném ha faj tiszta lenne . Kérlek ajánljatok fajtákat és ha lehet küldjetek képet róla . Én a nyomott arcú kutyákat kedvelem. Ha lehet írjátok oda, hogy milyen betegsége illetve ápolási tartási dolgokkal jár. Remegős kutyákat nem szeretnék mint a csivava meg a többi . Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 19. 15:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Semmikor nem engedik ,hogy bent legyen a házba.Max a verandára engedik be.
2013. máj. 19. 15:58
 2/16 anonim ***** válasza:

kistestű kutyákat nem lehet kint tartani!!


nyomott arcú kutyák pl mopsz,bulldog stb őket sem szabad kint tartani ,nyáron hőgutát kaphatnak,télen meg megfagynak mellesleg nagyon betegesek!


a puli jó kintre bár nem kimondottan kistestű

2013. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy pont a kistestű kutyák fáznak át hamar, a rövid, nyomott pofájú kutyák orra pedig nem képes eléggé felmelegíteni a levegőt és tüdőgyulladást kaphatnak, nem tarthatóak kint télen a mi országunkban. A szemük is begyulladhat.

Mindegy kutya fajtiszta. Ha viszont fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor ez elég sokba kerül kb. 80 ezer forint körül, de ennél általában csak több. És ez még csak maga a kutya. Lehet jobban járnál, ha menhelyről fogadnátok örökbe, ott is vannak kicsik. Vagy fajtamentőktől.


A csivava pedig ha jó tenyésztőtől veszed és rendesen neveled nem lesz "remegős", félős vagy agresszív idegroncs - persze kint nem tartható. Ha viszont szaporítótól vásárolsz kutyát akkor akármelyik fajta az lehet, ha sikerül génhibás, ideggyenge kutyát választanod.


Javaslom olvass kicsit utána a dolgoknak, mert úgy látom sok dologgal nem vagy tisztában. Valószínűleg a helyes nevelési metódussal sem vagy tisztában, csak szeretnél egy aranyos kutyát.

2013. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha bent lehetne tartani őket. Melyik nyomott arcú kutyát ajánlanád?Milyen hőmérséklet kell nekik?
2013. máj. 19. 16:09
 5/16 A kérdező kommentje:
A 2. válaszoló . Nem szeretnék csivavát meg ilyeneket .
2013. máj. 19. 16:10
 6/16 anonim ***** válasza:

ha bent lehetne tartani akkor bármelyik nyomott orrú megfelel :)


viszont annyi betegségük van,hiába veszel drágán jó tenyészetből akkor is sok az esély a betegségekre!


első voltam

2013. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spániel. Jó meleg kutyaházzal,napi sok gazdis elfoglaltsággal.
2013. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Srác vagyok . Inkább kicsit fiús kutyát szeretnék korom 15/F
2013. máj. 19. 16:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy olyat nem szeretnél. Csak tájékoztatásul közöltem, hogy nem alapból remegősek, csak a már felsorolt okok miatt. Mert a mondatodból az jött le, hogy kompletten a fajta összes egyedét annak tartod.


A palotapincsit sokan kedvelik, de télen az sem lehet kint. De az elvileg a kevésbé betegesek közé tartozik, legalábbis a többségé ritkán szokott beteg lenni.

2013. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
LOL. Ha ennyire számít, hogy ne legyen lányos kutyád, akkor már miért nem nagytestűt akarsz? :D
2013. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!