Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagyon szeretnék egy...

Nagyon nagyon szeretnék egy szobakutyát. Mit gondoltok, hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy kapjak egyet? Kérlek felhasználható válaszokat adjatok!

Figyelt kérdés
Már vagy 5 éve könyörgök a kutyáért. Egy Bichon Havanese szobakutyát szeretnék. Nagyon sokáig győzködtem a szüleimet míg végre sikerült meggyőznöm őket. Megállapodtunk, egy levelet irattak alá velem amiben megesküdtem, hogy élete végéig gondozom a kutyust. Olyan május környékén rákérdeztem: -Melyik alomból választunk?-kérdeztem. Szüleim azt mondták nem lesz kutyám. Nagyon el voltam keseredve. Kis idő múlva végül kihevertem. Egy nap megtudtam, apukám azért intézkedik, hogy az unokatestvéremnek szerezzen egyet. Nagyon rosszul esett ez, el is panaszoltam anyukámnak. Megint megállapodtunk, hogy lehet kutya. Kis idő múlva ez is fuccsba ment. Szerintetek mi tévő legyek, ha másodjára is lemondták?
2013. máj. 20. 14:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Vannak kutyaiskolák, ahova mehetnek gyerekek akkor is, ha nincs kutyájuk, mert biztosítanak kutyát a foglalkozások idejére. Turkálj a neten, meg fogod találni.


Továbbá javaslom, hogy jelentkezz a lakóhelyedhez közeli menhelyen, és hétvégente, meg xboxozás helyett végezz ott önkéntes munkát, azaz segíts gondozni az árva kutyusokat. Lehet vinni őket sétálni, etetni, simogatni, kitakarítani a kenneljüket meg általában foglalkozni velük.

2013. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Az utolsót én is nagyon jó ötletnek tartom! A menhelyeken biztosan jó néven veszik a segítséget, lefoglalod magad és a szüleid is látják majd, hogy mennyire szeretnél egy kutyát, jól bánsz velük és ha elég kitartó vagy, biztosan meglepnek majd eggyel! :)De ha van olyan ismerősöd, akinek van, menj át, gondozd, kérd kölcsön, ha esetleg nincs ideje vele foglalkozni.
2013. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Persze! Volt ismerősünk, akinek van egy ugyanilyen kutyája és kölcsön is adta egyszer és a szüleim imádták! Mindig mondták hogy milyen aranyos. Osztálytársam gyakran segit a Noé Állatotthon Alapítvány-nak majd akkor én is bejárok vele! :). Köszönöm szépen, ez tényleg nem rossz ötlet, de más ötleteket is elfogadok, hisz mindig kell egy B terv :)

És mégegyszer mondom: XBOXOZNI NEM A KUTYA HELYETT SZOKTAM CSAK UNATKOZOM ÉS NEM TUDOK MIT CSINÁLNI AMÚGY MEG NAGYON GYAKRAN MEGYEK BICIKLIZNI MEG ISMERŐSÖKKEL TALÁLKOZNI!!!!!!!!!!!!!!

2013. máj. 20. 15:54
 14/26 anonim válasza:
Nekemis sokáig kelllet a szüleimnek könyörögni egy yorkiért nekemis azt mondták hogy nem, 3 éven át:)elkezdtem gyüjteni rá a pénzt de végül vetttek egy kutyust gyereknapra:) Ja még gy kérdés a szüleid mért nem veszik meg a kutyust? pl: anyagiak , vagy pannnel ház miatt?? :)
2013. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nos ha én tudnám mért nem, talán nem állna fent ez a probléma. Talán a piszkítás miatt meg anyukám attól fél a legjobban, hogy egy idő után neki kell gondoznia a kutyát, és nem tudom mit mondjak, hogy elhitessem vele, hogy nem így lesz.

Biztos ennyire akarnám...ha tudnám hogy ez lesz...

2013. máj. 20. 16:27
 16/26 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy mi nem ismerjük a családodat, így nagyon nehéz olyan tanácsot adni amivel hatni tudnál rájuk. Talán ha sok házimunkát végzel, látják hogy felelősségteljes vagy és emellett jól is tanulsz akkor talán. Sok sikert, az írásod alapján szerintem jó helye lenne nálad a kutyának, csak sajnos míg velük élsz ők döntenek. Hajrá!:)
2013. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ezt fogom tenni! :)

Az a baj, hogy nekik ha azt a szót mondjuk hogy kutya, rögtön ez jön le nekik: nem jó, büdös, odapiszkít mindenhova...stb.

2013. máj. 20. 18:48
 18/26 anonim ***** válasza:
Próbáld meg őket "felvilágosítani". Mutass nekik modern szakirodalmakat a témában, esetleg itt gyakorin is mutathatsz nekik a témába vágó kérdéseket. Ha látják hogy ennyien írják az hátha meggyőzi őket. Ezen kívül pedig azt is látni fogják hogy milyen tájékozott vagy a témában .:)
2013. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

szépen leülsz velük beszélni és elmondod:


1 komolyan gondoznád

2 a te zsebpénzedből diákfizetésedből stb állnád a költségeket

3 megnevelnéd = nem fog semmmilyen formában kárt okozni

4 rendszeresen ápolnád = nem fog bűzölögni tőle a lakás

5 rendszeresen takarítanál utána (kutya által behordott piszkok stb)

6 mindemellett tökéletesen fogsz tanulni és a házimunkát sem hanyagolod el


kérsz tőlük időt hogy bizonyíthass mondjuk a nyár végéig. ezalatt te elfáradsz egy menhelyre rendszeresen besegíteni, ahol megtanulod mi is az a kutya illetve a vele járó egyéb fogalmak, és mindemellett a jegyeid is rendben lesznek, a háztartásba is besegítesz.


közben -csakhogy szokd a valódi kutyatartást. minden reggel suli előtt korán felkelsz hogy elvigyél a menhelyről sétálni egy kutyust. majd elmész a suliba helyt állni. majd a suliból megérkezvén szintén elmész a menhelyre körbesétáltatni egy kutyust, játszani vele, esetleg kikefélni a szőrét, tanítani alap parancsszavakra stb, megtanítod a kutyát a tiltószavakra, hogyan menjen pórázon szépen. (persze mindez nem egyszerre egy nap alatt tanítható) stb stb.. majd hazamész tanulsz, kitakarítasz és mész vissza a menhelyre megint sétáltatni egy kutyát, megetetni, játszani vele stb. majd szépen hazamész átnézed megint a leckét és korán reggel suli előtt megint felkelsz és kezdődik minden előlről.


ha ezt hibátlanul végigcsinálod egész nyáron akkor már valóban letettél valamit az asztalra, de könnyű úgy beszélni hogy egy kutyát csak babusgatunk a vele járó felelősség pedig anyué és apué.

2013. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igyekszem. Aki azt mondja nem állok rá készen... Az téved. Nem is tudja, hogy ki vagyok, nem ismer engem. Ha ismerne, tudná, hogy én elég felelősségteljes vagyok. Házimunkában gyakran segítek, menhelyre mennék, ha a szüleim engednék, mindent tudok/megtanultam erről a fajról. Egész nyáron azt magoltam. És nem rosszból mondom, mert tényleg érdekel nagyon is. Szóval majd csak akkor mondja azt valaki, hogy nem vagyok érett hozzá, ha már ismer és tudja, hogy nem csak azért szeretném a kutyát, hogy szeretgessem/babusgassam. Emellett elválok minden ezzel kapcsolatos dolgot. Reggel korán olyan 5:45 körül leviszem sétálni olyan fél hétig. Nyáron is. Nekem ez nem nyűg. Nekem ez csak jó... Különben pozitívumot is észre lehetne már venni, mert tisztába vagyok már a negatívumokkal. És igen, az a három napos kutyanevelés nem volt egy nagy kiképzés, ő már alapból be volt tanítva. Nekem is ilyen lesz, lefogadom, a tanulás és minden mellett erről is fogok gondoskodni.
2013. máj. 21. 06:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!