Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakinek két kutyája van...

Ha valakinek két kutyája van kertes házban, miért csinálja azt, hogy az egyik bejöhet a másik meg kint?

Figyelt kérdés
Szerintem ez tök rossz dolog, mert féltékenyek lesznek egymásra. Meg amúgy is milyen már...
2009. okt. 3. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Én sem értem az ilyen embereket...nálam vagy mind a kettő kint vagy mind a 2bent.

De lehet pl olyan helyzet hogy az egyik kutya kölyök kora ota megvan a gazdinak(szobatiszta...) a másik pedig egy befogadott, aki mindig is kertben volt.

Ez érthető helyzet. Ha ilyesmi oka van akkor érthető és nem lesznek egymásra féltékenyek, szerintem

2009. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem egy kutyám van lakásban, de ha több lenne akkor sem kivételeznék velük.
2009. okt. 3. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Először is kutyák azok kutyák. Nincs közöttük egyenlőség. Ebből az jön, hogy aki normális vezér annak a kutyái nem féltékenykednek és az, hogy ilyen formán kivételezés sincs, mert amilyek magasabban van annak több a joga. Sajnos a kutyák még mindig kutyák és nem emberek!

Azután, nem attól leszel jó gazda, hogy bent lakik a kutyád és nem állatknízás kutyát kint tartani(már elegem van, hogy mindenki ezt képzeli)!!

Az én kutyáim is kintiek! Van nagy kert, kennel, séta, játék, kutyaiskola, versenyek, táborok nyáron, szocializáció, jólneveltség stb. Imádnak kint lenni. Persze én a fél napom kint töltöm velük. Ha meg bejövök akkor tudják, hogy vagyok csak bent, és nyugodtak, megtanulták, hogy kell egyedül lenni, azon felül, hogy én vagyok a mindenük, de épp ezért bíznak is bennem, hogy semmi rossz nincs abban amikor egyedül vannak.

Sajnos nagy tévhit, hogy a kinti kutyának rossz, csak a bentinek jó, és a kintivel nem lehet olyan kapcsolatod (én versenyzek a kutyáimmal-kint laknak-egy sikeres versenyzőnek hogy lenne rossz kapcsolata a gazdájával?). Mert azt látják mindenhol, hogy a kinti kutyák vadak, neveletlenek, meg vannak kötve, gazda veri őket vagy tojik rájuk, csak házőrzésre vannak, antiszociálisak stb. És az okos emberek agyacskájában az azzal kapcsolódik össze, hogy a kutya KINT van. Pedig ez nem így van. Ez azért van a mert az a gazda rossz, nem hozzértő. Ha ezek az emberek panelban laknának, ott is rosszul bánnának a kutyájukkal. Csakis az emberen múlik. Ha jó a gazda, akkor mindegy hogy hol van a kutyája, boldog állat lesz. Amúgy meg a benti kutyát is el lehet hanyagolni, nem hozzértően nevelni, ő is szenvedhet. Nem attól lesz jó neki, hogy egy levegőt szívhat a gazdájával egész nap.

Én is csináltam olyat az öreg kutyám bent volt velem. A másik kettő meg kennelben, mert éjszakára oda rakom őket, hogy ne lehessen semmi bajuk-jó messze az utcától. Azért volt épp, mert séta közben megtámadott egy kutya és sebesült lett az enyém. Nem azért hoztam be, mert be akart jönni, egyszerűen csak nem volt jó a világítés kint és nem láttam rendesen, hogy mi a baja. Aztán meg azért maradt bent mert féltettem. Tehát miattam, ő ment volna ki. Vagy vannak más alkalmak, amikor szomorú vagyok, rossz kedvű, beteg vagy magányos, akkor behívom. Azért őt mert soeme akartam, hoyg szobatiszta legyen valamelyik is, de ő az volt magától, meg azért mert ő öreg és nyugodt, a másik meg szaladgálni akar és kicsi a ház és nem akarom avval kínozni, hogy egyhelyben kell feküdnie. Meg azért mert már 8 éves, nagyon szoros a kapcsolatunk, a másik kettő csak 2 és 1,5 évesek. Még nem olyan szoros a kapcsoltunk. A másikkal már ismerjük egymás minden gondolatát,e lőre tudom mit akar csinálni. És azon kívül ő van rangsorban lefölül. Érdekes módon a másik kettő addig boldogan játszik kint vagy alszik/eszik/játszik a kennelben.

Egy egészséges és nem kopasz kutyát lehet kint tartani probléma nélkül. És ha kutyakéként kezeled, és van rangsor és ő is tudja, akkor elfogadja hogy mi van és nem rossz neki. Persze nem a rangsorban lejjebb levő kutyát kell ajározni, hanem mindig a nragidősé az elősbbség. Az emberek emberi aggyal gondolkoznak, nem tudnak ettől elvonatkoztatni. Ezért azt hiszik, a kutyáknak rossz a rangsor, uralkodásnak érzik, szenvednek, egyenlően kell bánni velük. Aztán csodálkoznak, hogy a kutyának nem tetszik- ezt meg beírják féltékenykedésnek. Persze ahhoz, hogy valaki kint jó gazda legyen kell akaraterő. Sokkal egyszerűbb a fotelból dobálni neki a labdát mint karácsony este, 1 méteres hóban rohangálni vele a kertben. És levinni meg úgyis muszáj, a panelosok sem azért viszik le mert ők tájékozottabbak (ti. hogy a kutyának szüksége van sétára), hanem mert muszáj.

Tehát ha a kutyával rengesen bánnak, tudja ki az úr a háznál, van rendes, szigetelt háza, de kap elsőbbségeket a lejjebb lévő kutya, és minden tekintetben tájékozott a kutyákkal kapcsolatban, akkor egyátalán semmi nincs abban, hgy az egyiket behívja, a másikat meg nem.

2009. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Senki nem mondott olyat, hogy rossz vagy ha kint tartod a kutyáidat. A kérdés nem erről szól, hanem arról, hogy miért jó az, hogy az egyiket beengedik a másikat meg nem.
2009. okt. 3. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre is válaszoltam. Amúgy meg mindekinek más az oka, menj oda ahhoz aki miatt kiírtad a kérdést és kérdezd meg. Azért írtam arról is, mert temeg féltékenységről beszéltél ami nincs a kutyánál.
2009. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Én nekem 2 kutyim van,1 nagytestű,és 1 kistestű.

A kicsi már megszokta,hogy bejöhet,és hiába próbáljuk erről leszoktatni,már nem lehet.Ugyanis addig nyüszít míg be nem engedjük,meg télen ígyis úgyis be kell engednünk a rövid szőre miatt.Egyébként már legalább azt elértük,hogy napközbe ne szökjön befele,hanem maradjon kint,így mostmár csak éjszakára jön be.

A nagy pedig mindig kint van,mert nem szobatiszta,és egyébként is,megszokta,hogy kint alszik.

Üdv:Anita alias Saszta

2009. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm, a 2-nak meg: szerintem meg igenis vannak irigy kutyák!

[link]

2009. okt. 3. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:
[link] akkor olvasd ezt is. Féltékenység nincs, a kutya nem ember. Ha a kajáját védi akkor nem féltékeny, vagy a játékait, ez természetes ahhoz hogy fenmaradjon. Stb . Amúgy meg ne vedd szentírásnak, rengeteg baromságot olvastam már ott.
2009. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszi. Stefan Simannak jobban elhiszem : DD
2009. okt. 4. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!