Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie vagy Berni Pásztor?

Border Collie vagy Berni Pásztor?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk. Én border collie-t szeretnék, de anyukámnak jobban tetszene egy berni pásztor. Ti melyiket ajánlanátok?
2013. máj. 21. 19:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Két különbözőbb kutyát nem is választhattatok volna. Azt döntsd el, hogy mire kell a kutya. Ha csak kerti kutyának, akit naponta 1 órára elvinnétek egy laza sétára a nap többi részében pedig elfekszik az udvaron, akkor berni pásztor. Ha sportos vagy, naponta van 3 órád a kutya lefárasztására, szeretnél valamilyen kutyás sportot űzni vele, akkor border collie.

Ne az alapján válassz kutyát, hogy külsőre melyik tetszik jobban.

2013. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Esztétikailag én a berni pásztorra tenném a voksom, nekem is az van, bár már megbántam. Persze imádom a kis cukit, de rettentően szerednek punnyadni, én meg vinném a vakarcsot mindenfelé :D
2013. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Olyan szép mind a kettő ;). Igen, hát a border egy kicsit több időt igényel. Én öttusázok (úszás,futás egyelőre) és akkor vele edzenék, vele megyek futni. Hát házörzőnek és játékos kutyának is kéne. A border collie jó házörző? :D
2013. máj. 21. 20:20
 4/18 anonim ***** válasza:
A border ízig-vérig munkakutya, akit ha naponta több órás foglalkozással nem tudsz lefárasztani, akkor talál magának munkát.... A berni viszont egy nyugodt maci, aki kicsit kevesebbel is beéri.
2013. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát még mindig nem jutottam elhatározásra, de majd később még döntök. :)))))))
2013. máj. 21. 20:34
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha még a szüleiddel élsz és még pár évig ez lesz, akkor olyan kutyád legyen, amit a családod is bevállal! Mi lesz, ha beteg leszel, ha elutazol, ha baleseted lesz? Ha elköltözöl? Muszáj az egyetértés, a border meg egy kutyabolondnak való, aki a fajta és a kutyás sportok szerelmese.
2013. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó kis hozzáállása van valakinek... Az-idézem-:"Mi lesz ha baleseted lesz?" kérdés igen negatív hozzállásnak hangzik. A pesszimizmus árad belőled...köszi! Családomnak mindegy de még fagattom őket...
2013. máj. 21. 20:50
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem pesszimista, de tény, ha véletlenül eltöröd lábad vagy kezed, és hetekig lábadozni kell, gondolom nem te viszed a kutyát sétáltatni. Ez is egyfajta nézőpont, minden körülményt figyelembe kell venni.
2013. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De egyébként azt is írthattam volna, hogy mi lesz ha kapsz egy új tuti munkát, ami több lekötöttséggel jár stb...mi édesanyámmal egyetértésben vettük meg a kutyát, oylan fajtát, amit ő is elbír, ha én valamiért nem érek rá pl. állatorvoshoz vinni, és ő is foglalkozik vele, hogy ne csak rám hallgassan. Nyilván, ha nem vele élnék, ez nem lenne szempont.
2013. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rendben, tanácsot megfogadom, csak a gesztus nem volt szép... Na mindegy. Berni pásztor jó kerti kutyának. Házörzőnek jó házörző?
2013. máj. 21. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!