Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie vagy Berni Pásztor?

Border Collie vagy Berni Pásztor?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk. Én border collie-t szeretnék, de anyukámnak jobban tetszene egy berni pásztor. Ti melyiket ajánlanátok?
2013. máj. 21. 19:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nyilván nem kívántam neked balesetet:) Sőt kutyázással teli szép éveket kívánok.

Én úgy tudom jó házőrző, leginkább jelez a gazdinak. A border meg ugye játékos, nehezen tudom elképzelni, ahogy épp elkap egy betörőt.

2013. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
;) köszönöm! Ebből az jött le nekem, hogy berni pásztort válasszak. Nemrég én is eldöntöttem... Csak az a baj, hogy rövidéletű, 7-8 évig él csak.........sajnos........ :'''(
2013. máj. 21. 21:58
 13/18 anonim ***** válasza:
Az csak egy adat az interneten, simán el él egy berni tovább is :). Gyerekkoromban bernijeink voltak, 4 is. Az egyik 4 évesen halt meg, de ő beteg volt. A többiek viszont 10 év feletti kort éltek meg, az egyikük 16 volt mikor elment. Szóval szerintem alapjában sok függ a tartási körülményektől és, hogy honnét veszi az ember a kutyát. :)
2013. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Jaaa, ok ;))). Ennek örülök. Most is van kutyád? Milyen fajta?
2013. máj. 22. 06:47
 15/18 A kérdező kommentje:

Egyépként valaki azt mondta nekem, hogy a berniknek néha olyan a habitusuk, hogy megtámadja a saját gazdiját...

Van egy ilyen ismerősünk berni pásztorral igy járt... De lehetséges, hogy nem volt betanítva rendesen, vagy veszett volt de ezt erősen kétlem..

2013. máj. 23. 18:17
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs semmi kutyának olyan habitusa... még a legszelídebbnek mondott kutyafajták is lehetnek agresszívek, ha nem megfelelően nevelik őket.
2013. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm ... Akkor megnyugodtam :))
2013. máj. 23. 20:34
 18/18 bayern26 ***** válasza:
Én nem értek egyet.A bernipásztor kutya nem egy lusta DÖG.Nekem is vagy egy.És nem lusta kutya naponta 2és fél órát járok vele futni.És birja!!!És sokan is mondják,hogy nem jó házörző.De pedig az idegeneket ugat.Csalajdját megvédi,és nagyon jó sportos kutya.És nyugodt.ÉN NAGYON MEGVAGYOK VELE ELÉGEDVE.a VILAGG LEGJOBB KUTYAFAJTÁLYA.
2014. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!