Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutyát szeretnénk,...

Második kutyát szeretnénk, mire figyeljek? (többi lent)

Figyelt kérdés
7 éves kan argentin dog mellé szeretnék egy komondor kislányt. A fiu nem igazán volt szocializálva, de ha talalkozott kutyakkal a kicsiket, vagy fiatalokat sose bántotta (mondjuk nagyokhoz meg nem engedtük). Nem volt sose domináns velünk szembe se. Szeretnék mellé egy másikat is, társaságnak és mert már elég fáradt, lassú. Mire kell figyelni, mit tanácsoltok?
2013. máj. 22. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáljatok egy nyugodtabb természetű kutyust választani mellé ne legyen nagyon domináns. De ha ezt elmondod a tenyésztőnek segít kiválasztani az alomból a legmegfelelőbbet.
2013. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
Tehát van egy 7 éves kutyátok, aki nincs szocializálva, gyanítom, sétáltatva, tanítva sem. Mellé szeretnétek még egy kölyköt. Minek? Hogy ketten unatkozzanak (ugyanis egy hét éves kutya még koránt sem öreg és lassú, csak valószínűleg rohadtul unja a banánt)?
2013. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na először is tisztázzuk. Az egy dolog h kicsit alul van szocializálva (de sose volt semmi gond vele) sétáltatva volt, amennyit lehetett. De nálunk minden barom ki hagyja a kutyáját menni az utcára és állandóan megtámadják az enyémet. Lemozgatva volt mindig. A tanítása pedig megvolt, jól nevelt kutya, az alapokat és még rengeteg mást is tud, pórázon sétál. Semmi okod kételkedni a tudásában, vagy azt hinned elhanyagoltuk. Sétáltatva nem volt annyira, mert nem akartuk, hogy gond legyen. A kertünk meg elég nagy, hogy ne hiányozzon neki a mozgás.

Azért akarunk másikat is mert már nem őrzi a házat rendesen, meg azon kívül nem az első, vagy utolsó eset, ha valaki 2 kutyát akar tartani...

Értelmes Válaszokat kérlek

2013. máj. 22. 21:33
 4/10 sippara ***** válasza:
Nem a mozgással van a probléma. Bérelj ki egy üvegfalú kétszáz négyzetméteres szobát, zárkózz be hét évre, és megtudod, miért "fáradt" meg "lassú" a kutya. Egy kölyöknek ez pláne nem való - persze, értem, hogy kutyák millióit tartják így, de ettől ez még nem lesz jó, vagy követendő példa. Minden kutyának szüksége van új ingerekre (szagokra, képekre, ismeretlen emberekre), fajtársakkal való rendszeres kommunikációra, közös játékra. Ezekből egyet sem képes megadni a kert, akármekkora is - hacsak nem üzemeltetsz kutyanapközit, vagy futtatót a kertben (bár az ingerszegény környezet akkor is marad).
2013. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ok rendben értem miért mondjátok, de nem az volt a kérdés, hogy jól nevelem e. Ha máshogy meg lehetne oldani sétáltatnám, de nem lehet. Legyen elég ennyi. Ettől függetlenül a kutyám boldog és sokkal jobban örülnék ha a kérdésre válaszolnátok. Igazából ő egy családi kutya... De főleg engem és édesapámat fogad el gazdának. De már nem lakom ott, apukám pedig nem sétáltatja, mert hiába magyaráztam ugyanezeket az indokokat neki, ő máshogy szokta meg, nincs rá ideje. Kiskutya pedig lesz, igyis ugyis, mert szeretnének még egyet. Én pedig szeretném a lehető legkevesebb bonyodalommal megoldani, szóval ha vannak ezzel kapcsolatba tapasztalatok akkor irjatok. Pl. hogy etessük a 2-t, ha játszunk melyikkel hogy foglalkozzunk, h ne legyen a másik féltékeny. Hogy tanitsam a kicsit, legyen a közelbe a nagy is vagy ne....

hasonlókat, köszönöm

2013. máj. 22. 22:52
 6/10 sippara ***** válasza:
Boldog? Nem tudom, a boldog kutyák általában mozgékonyak, játékosak, semmiképp sem "fáradtak" vagy "lassúak". Mindegy is... Tehát lesz@rod, hogy ez így jó-e bármilyen kutyának, neked márpedig kell. Sajnos ebben így már nem tudok segíteni.
2013. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendben ezek szerint a te segítségedre nincs szükségem. De remélem van itt olyan is aki nem abban éli ki magát h mindenkibe beleköt.
2013. máj. 23. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem begyorsulna a kutyád egy kölyöktől valamennyire. Sőt, lehet, hogy örülne is neki! De előjöhetnek rejtett problémák a hiányos szocializáció miatt. Ha rendben van a falkavezérség, és maximálisan tudod kezelni a kutyát, AKKOR VÁLLALD BE. Nehogy az legyen, hogy a te fáradt, lassú 7 éves argentin dogod a harmadik héten megöli a kölyköt.


Új kutyánál az az első és legfontosabb szabály, hogy mindenben a régi kutya az első. Így elkerülhető a féltékenység. és mindig a játékban is a régi kutya legyen az "első", még akkor is, ha már nem játszik annyira. De én kétlem, hogy ne lenne kedve játszani.


Az agresszív megnyilvánulásokat tiltani kell, következetesen! Persze az idősebb kutyánál.

És ha a kölyök nagyon zaklatja az idősebbet, akkor a nyugalmat számára biztosítani kell!


Kb ennyi a lénye. én is hoztam idősebb kutyához már fiatalabbat, 2x is. Mindig az volt, hogy a bemutatásnál megvolt a "helyretevő lemorgás", utána a kölyök tudta a helyét, és ennyi. Béke, és nyugalom :).


A kölyök szerintem ne kan legyen, a serdülőkornál lehetnek problémák!

2013. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát figyelj!! Nekem van egy pumim és egy pulim. A puli Mázli állandón bántalmazza és ,,terrórban" tartaja a nála egy évvel idősebb kutyát. A magyar fajta kutyák, ilyenek. Hiszen nem így tenyésztették ki őket. A komondor ugyan ez mint a puli csak 5* nagyobban.
2013. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sippara ***** válasza:
66%
Na, na, na. Nem a magyar fajták, hanem a neveletlen kutyák ilyenek.
2013. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!