Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a nehéz a második babánál,...

Mi a nehéz a második babánál, illetve a kistesó érkezésénél? Mire figyeljek oda és hogyan tudok mindkét gyerekkel foglalkozni, hogy egyik se szenvedjen hiányt szeretetből?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk elég későn jött a második baba.(7 évvel)Egyszerű volt a dolgom mert a fiam kérte szülinapjára a kistesót.Bár ő kisfiúra adott le rendelést és lány lett,de meg lehetett győzni,hogy ez még jobb mert ő a nagy és okos bátty aki vigyázhat majd a kis húgára.

Én tartottam attól,hogy talán nem tudom majd egyformán szeretni mindkettőt,de a félelmem alaptalan volt.Imádom őket.Egyformán,ugyanúgy!!

2010. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagy 21 hós volt, amikor a pici megszületett.

Hát nagyon nehéz volt az első 2 hét.... Szerencsére, a férjem itthon volt, és anyukám is rengeteget segített, és azóta is segít. Enélkül megőrülnék!!!

Próbálj meg segítséget szerezni! A nagyobbikkal mindig foglalkozzon valaki, vonjátok be mindenbe, mind a babával kapcsolatos dolgokba, mind a hétköznapiakba.

A picinek az elején csak evésre és alvásra van igénye, ha szerencsétek lesz:)

Mekkora lesz a korkülönbség?

2010. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is 21 hónap a korkülönbség. Én végig azt hittem hogy majd szegény nagyobbat fogom "elhanyagolni" ahhoz képest amennyi figyelmet eddig kapott...

és hát nem.. Nekem az a nehéz pont hogy a kicsi kapjon elegendő figyelmet és saját időt.

Mivel áldott nyugis, jó gyerek a kisebb igy valahogy nem harcolja ki magának a foglalkozást, ellentétben a nagyobbal aki állandó 24 órás szórakoztatást igényelne legszívesebben.

Úgyhogy szerintem a gyerek vérmérsékletétől is függ a helyzet nehézsége.

2010. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
25 hónapos lesz a kisfiam, most kezdtem a 6. hetet:) Remélem össze tudom egyeztetni a dolgokat, nem akarom, hogy bármelyik is hiányt szenvedjen bármiből is. Tudom nehéz lesz, de majd lesz valahogy...
2010. máj. 19. 14:55
 5/5 A kérdező kommentje:
rosszul írtam, 29 hónapos lesz a kisfiam, mikor a pici megszületik.
2010. máj. 19. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!