Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ÖV előtti "ösztön-teszt". Mi...

ÖV előtti "ösztön-teszt". Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyámat ÖV-re vinni, de sok helyen olvastam, hogy a segédekkel eljátszott jelenetet "betanulják", de nem veszik komolyan. Ezért gondoltam arra, hogy beszélnék a kiképzővel( most megyünk egy új kutyasuliba)és megkérdezném,hogy első alkalommal egyéni foglalkozás keretében eljönne-e házhoz (így a kutyám akkor még nem ismerné), és "megtámadna". Elég lenne, ha lerántana a földre, akkor már látnánk valamilyen reakciót a kutyától. Szerintetek mit szólna ehhez a radikális ötlethez a kiképző? Ti jó ötletnek tartjátok?

#őrző-védő #ösztön próba
2013. máj. 22. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Iskolai keretek között csak a sport öv-t tanítják.Persze, vannak segédek, amelyek külön vállalnak kutyát egyéni kiképzésben.
2013. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok fajtánál tenyészszemléken van ösztönpróba, pl. kuvaszoknál, ha jól tudom. Akkor teljesen "nyers", sosem ÖV-zett kutyákat tesztelnek, hogy hogy reagálnak támadás esetén.


Az, hogy a kiképző bemenjen hozzátok és megnéznétek a kutya reakcióját... Hát nem tudom, egy nem 100%-osan szakértő kiképző esetén ez nagyon rosszul is elsülhet.

Ajánlom ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=NIQuPkHHWk0 Itt is jól látszik, hogy a kutya először megfutott a csibész elől, de mikor a gazdájával kezdett dulakodni, azonnal támadott. Nem tudom, milyen kutyád van, de biztos vagy benne, hogy tudnál kezelni egy ilyesmi helyzetet?


Egyébként meg: létezik kutyáknak személyvédelmi kiképzés. Konkrétan fegyvert nevelnek belőlük. Olyan alapvető különbségek vannak a "sport" ÖV meg ez között, hogy az ÖV-ben a kutyák igen hamar megtanulják, hogy a csibészkarra kell célozni, míg a személyvédő kutyák minden esetben a fegyvert tartó karra támadnak, és csakis parancsra.

http://www.youtube.com/watch?v=iY7IubOrgwE Nézegess itt a videók között, nagyon jók.

2013. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagytestű pásztorod van, ne járj vele ŐV-re, mert csak tönkreteszik és életveszélyessé válhat. (Tökmindegy, hogy milyen szuper a kiképző és mit mond.)


Ha nem ilyen kutyád van, és annyira érdekel, akkor ha megfelelő védőruhában van a segéd, eljátszhat egy betörést akár.


De Népszigeten szoktak lenni ingyenes ösztöntesztek, ahol kicsit egyszerűbben tudhatod meg, mennyire zsákmányos/védős a kutyád.

A jó minőségű ŐV szinte minden kutyának ajánlott, de ha a te kutyád alapból nem területőrző, akkor azt is csak taníthatod neki, de sosem lesz olyan, mint egy komondor...

2013. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akita inum van, de sajnos és szerencsére ki be járkálnak az udvarban az emberek(kb 5-6), területvédés nem érdekel. Szívem szerint kitennék egy táblát, hogy vihetnek bármit, csak a kutyát ne bántsák. Mert sajnos egy kis faluban lakom, ahol pár havonta mérgeznek meg kutyákat, és rettegek, hogy a kinézete vagy a ház alapján hozzánk is bedobnak valamit, és betörnek. Elsősorban az ÖV-t hobbinak és lefárasztásnak szántam, de egy könyv alapján gondolkodtam el, hogy mennyire veszik komolyan a kutyák( az említett könyvben rendőrkutyákat vizsgáztattak, és volt egy németjuhász, aki semmit sem csinált, mikor jött a csibész, és csak az előző élesben nyújtott kitűnő teljesítménye miatt kapta meg az elégségest. A könyv írója pedig tesztelni akarta a kutyát, vizsga után odament a kutyához és a gazdájához és "megtámadta" a gazdát. A kutya még szájkosárral a fején is le tudta fegyverezni a férfit.) Ezért gondoltam, hogy élesben próbálnám ki a kutyámat, és utána eredménytől függetlenül járnánk a sport ÖV-re. További személyvédelem sem érdekel, bár a videó tényleg lenyűgöző. De az első videónál nem értem, a gazdás résznél megdicséri és ennyi? Nem lenne hatásosabb, ha a csibész a gazdától és kutyájától megijedve elszaladna?
2013. máj. 22. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egész kérdés kör azon múlik, hogy milyen arányban van a kutyádnál a zsákmányösztön és milyen arányban a védő. Ez nagyjából meghatározza azt, hogy a sport célú ÖV után tud-e "intézkedni a kutyád". Amelyik kutya zsákmányból csinálja az ÖV-t, annál valamennyit tudsz azért dolgozni a védőre, de sose lesz igazán védős, és elég lutri, hogy éles helyzetben mit csinálna. A védős kutyánál meg arra biztos, hogy jó az ÖV, hogy "megtanul szabályosan támadni", azaz ha arról is lenne szó, hogy védőre kapcsol és bevéd téged, akkor sem szaggatná miszlikre az illetőt, hanem szépen fogna karra.

Egy bátorságpróbát (ilyeneket szoktak csinálni a pásztorkutyákkal) megpróbálhatsz persze, de azért nagyon gondold meg milyen segédet választasz ehhez, mert ha nagyon megijeszti a kutyádat, akkor lehet, hogy egy életre menekülni fog a necces helyzetekből inkább.

2013. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor először ezt előbb átbeszélem az oktatóval, aki látja a kutyát, a viszonyunkat, és gondolom jobban ismeri a csibészeket is. amúgy erről a kutyaiskoláról van szó, ha ez számít: [link]
2013. máj. 22. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Józsi jó segéd :))
2013. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!