Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves kaukázusi...

Van egy 1 éves kaukázusi juhász kan kutyám! Sajnos úgy tűnik, hogy nem igazán alakult ki benne a területvédő ösztön. Mennyi idős korára érik be?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek is van egy KAU-ja, amit hét hónaposan még lehetett nekem is simogatni. Viszont 9 hónapos korára, ha megközelítettem a házuk kerítését már acsarkodott és vadul támadt. Az enyém még mindig nagyon barátságos az idegenekkel, bár ki megsimogathatja és ha jön hozzánk valaki azt üdvözli, csak úgy mint engem. Nem olyan régen az egyik haveromat megkértem csináljunk úgy mint ha verekednénk, kíváncsi voltam erre hogy reagál. Meglepetésemre a kutya rám kezdett ugrálni mint ha azt szeretné sugallni hagyjam békén. Idővel lehet még házőrző, mivel első sorban ezért vettem?
2013. ápr. 18. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

azért ugrált mert azt hitte hogy játszotok :) a kutyák tudják hogy mikor komoly a dolog.


Minden kutya más, kauknál azért 99%ban kialakul a terület őrzés van még időd, két-két és fél éves korára lesz felnőtt. Szinte biztos hogy jó házőrző lesz, még direkt túlszocializálni is nehéz őket nem hogy véletlenül :)


Amúgy milyen gyakran járnak hozzátok "idegenek"? mert ha megszokta hogy egy nap lát 2-3embert és mondjuk elég gyakran változnak akkor hozzá tud akár szokni.. de ennél a fajtánál még ez sem igazán jellemző

2013. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha eléggé jó a kapcsolatod a kutyáddal még az is lehet hogy automatikusan minden idegent elfogad akit te is tehát a te jelenlétedben nem zavarja senki aki téged sem. azt próbáltad már hogy egy számára vadidegen haverod mondjuk a te jelenléted nélkül be akarna hatolni a házba? olyankor is barátságos?
2013. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekünk, vagyis anyuméknak kau+német juhász keverék kan van. Ő olyan 1,5éves korára "komolyodott" meg úgy mondd. Addig elég szelíd volt. Most is az ha van vele valaki, úgy értem akit ismer. De idegenekkel szemben eléggé terület védő. Ha velünk jön be egy idegen, akit nem ismer akkor nincs gond, de amúgy esélytelen hogy beengedjen is valakit.
2013. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám hogy gyakran, heti 1-2 alkalommal jönnek látogatók, de legtöbbször olyankor bezárom a kennelébe. Ezek szerint egy kicsit türelmetlen vagyok, vele szemben. Majd idővel kialakul. Csak azért vagyok csalódott mert az ismerősöm pár ezer forintért vett kutyája már ebben a korban aktív házőrző lett. Én a többszöröséért vásárolt kutyám, még mindig kölyökként viselkedik.
2013. ápr. 18. 19:20
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt még nem próbáltuk, hogy nélkülem jöjjön be valaki az udvarra, amikor ki van engedve. Most hogy mondod ez nem hülyeség egyszer ki kellene próbálni.köszi!
2013. ápr. 18. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan, védő felszerelésbe próbáljátok ki :D egy kau félperc alatt is komoly sérüléseket tud okozni. és nem biztos hogy le tudod állítani.
2013. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat! Lényeg hogy még nem reménytelen a helyzet csak türelmesnek kell lenni, aztán kiderül!
2013. ápr. 18. 19:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 Kau szukám van, 6 és 1 éves. De nálunk a 6 éves beenged bárkit, de kifele nem, az 1 éves pedig nem kitörő örömmel enged be senkit, de azért ha már mi rászólunk, akkor ugye muszáj. Viszont a 6 éves mkivel simizteti magát, a kicsihez rajtunk és a dokin kívül még senki se ért. De szerintem még simán beérik, még adj neki 1 évet, de ha nem úgy lesz, szerintem az sem baj.:) Már csak alapból a termete ijesztő. :)

Volt 1 Sarplaninac kanunk, na tőle az nem jött be, aki nem szégyelt, bárkit magához engedett, ugatni is kb hetente egyszer, ha halottuk... Még a postást se ugatta...

2013. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még lehet belőle jó házőrző. Remélem, amikor vetted, megnézted, a szülők milyen vézennel rendelkeznek?
2013. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem,volt még egy ehhez hasonló kérdése régebben.Csak akkor a kutya fiatalabb volt valamivel.Ott egy pár válaszban kifejtettem véleményemet, tapasztalatomat,amiket most is fenntartok.Higgye el nekem,hogy potyára reménykedik az ilyen 1 éves,másfél éves,2 éves,2 és fél éves,3 éves stb. korára majd "beérik" mondásokkal....Még egyszer leírom nagyon röviden a lényeget:igen,a későn érő fajtáknál van,hogy csak 2 éves kor körül alakul ki az a magabiztosság,bátorság,ami kell ahhoz,hogy egy idegent "mérgesen" megugasson,esetleg neki is támadjon,ha a hang figyelmeztetés nem elegendő.DE:ez semmikép sem azt jelenti,hogy addig a korig barátságos viselkedést mutat idegenekkel szemben a saját területén.Maximum elhúzódik egy picit arrább,ha idegen jön,semmi farokcsóválás,és főleg,hogy amiért nem támad vagy ugat,azért figyelemmel kíséri az idegent,semmi jelét az örömnek,barátkozásnak nem mutatva.
2013. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!