Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szájkosárról?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 22. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem szájkosár, hanem szájszíj. Ha laza, kiharap a kutya. Ha szoros, nem tud lihegni. Rövid időre lehet használni.
2013. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én buszon szoktam ezt használni (pont ilyenünk van), de csak annyira vedd szorosra, hogy tudjon lihegni!
2013. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen nem tud benne lihegni. Arra jó, hogy a járművön rajta legyen amikor utazol vele.
2013. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De ha agresszióprobléma miatt kell szájkosár, akkor érdemes a Baskerville-t választanod!

Kényelmes, tud benne inni, jutalomfalatot enni, lihegni, nem nehéz, nem forrósodik fel a napon (erős műanyag), de stabilan is tart (még a nyakörvet is bele tudod fűzni, hogy biztosan ne tudja levenni.)

2013. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Textil szájkosár...arra találták ki régen, hogy állatorvosi vizsgálatnál, kezelésnél könnyen-gyorsan rá lehet adni a kutyára és pár percet simán kibír benne!


Én nem szeretem, mert ha elég bő ahhoz, hogy a kutya kényelmesen, teljesen ki tudja nyitni a száját lihegéskor, főleg nyáron, akkor simán tud benne csípni-harapni, és csúnyán lóg rajta, ha nem liheg. Ellenben ha pont jó a méret, nem lóg, tényleg harapás ellen is vég, akkor pedig a kutya nyáron megpusztul benne.


Akkor már inkább halti, mert abban (normális pórázkezelés, jól nevelt kutya esetén) nem tud harapni, de tud lihegni!!


Személy szerint a műanyag vagy fém szájkosarat preferálom

2013. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak utazáshoz kellene majd.
2013. máj. 22. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, csak alul sem háló, hanem nylon.

Picit nagyobbat vettem, h tudjon lihegni. Harapni nem harap (de tudna benne), de nem tudnak belénkkötni :)

Mondjuk néhány idióta utas miatt gondolkozom a fém szájkosáron, mert szó nélkül nyúlkálnak a kutyához, és ha rájuk szólok, még fel vannak háborodva.

2013. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ezért is jó a fém kosár, jaja :D Meg a kutya tud magának utat törni és helyet keresni ;)


Régen fémet használtunk, de elhagytuk...én voltam a barom, igaz :D

Vettem műanyagot..."erős, strapabíró"...na persze! Több helyen is törik, alul a pofa alatt már kivágtam a pálcikákat, legalább Argos bőszen tud lihegni, ki tud lógni a nyelve, tudok jutifalatot adni a lyukon át :D De már oldalt is kezd törni...ja, az meg a másik, hogy a szíja 2 hónap alatt elhasználódott, így régi kosár szíját fűztem bele...

Most sokszor haltit használok, kutya is jobban "szereti", nem foglal sok helyet, könnyen tudom navigálni Argit szűk helyeken is pár kis mozdulattal...de páran mondogatták már, hogy ez nem rendes kosár...sokan barátkoznak vele, mert úgy gondolják, hogy biztos barátságos, ha csak egy szíj van rajta :)

De sokszor praktikus lenne a fém, mikor az emberek nem mennek beljebb a járművön, nem adnak utat...

2013. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most szombaton is mentem vele suliba, szerencsére üres volt busz, kb két ember volt, hátramentem egy 4-esbe, h leveszem róla a kosarat.

Egy csaj bámult hátrafelé, majd hátra is jött és odaült mellénk...

Nézte a kutyát, vigyorgott, stb, ezeket már figyelmen kívül hagyom, ha akar valamit, szóljon. Erre levette a papucsát és elkezdett a lábával incselkedni. Odadugta, elhúzta. A másodiknél felrántottam a kutyát és a csajtól érdeklődtem az elmeállapota felől, mert ha meg ráfog, vagy bármi, akkor meg én leszek a köcsög, a kutya meg fenevadnak lesz kikiáltva....


Ha megkérdezett volna először, mondtam volna, h nyugodtan, felőlem a szájába is állhat, de így....És még neki állt feljebb, egész úton pofákat vágott.

2013. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tökéletesen igazad volt!

Én is rühellem, ha kérdés nélkül simogatják a kutyámat, főleg BKV-n...ha többen megállunk kutyázni, akkor persze hadd simogassák...ahogy a hétvégén a WDS-en is elengedve ment a nézőkhöz simiért, még örültem is neki :) De közlekedéskor, csak úgy ne simogassák...olyankor a kutya "dolgozik"

2013. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!