Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdvözlöm aki olvassa! Arra...

Kovács György kérdése:

Üdvözlöm aki olvassa! Arra szeretnék választ kapni, hogy egy dobermant mivel lehet, ill. kell etetni?

Figyelt kérdés
Mennyi kell neki. A csirke lehet, hogy nem jó mert állítólag allergiás rá, én ugyan nem tudom milyen tünetei vannak, de kiütések vannak a hasán. Tud ebben valaki segíteni?

#dobermann #csirkehús allergia #Doberman tartása
2013. máj. 23. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok lehetőség van, etetheted BARF módszer szerint, vehetsz neki megfelelő minöségü tápot, illetve főzhetsz is neki. Ha főzöl akkor a rizs, hús, zöldség az ideális. Tápnál kerüld a boltokban kapható Chappy, Pedigree, Darling tipusokat tele vannak ízfokozóval, szinezékkel, szójával és általában tartalmaznak csirkét is. [link] táppból én ezeket ajánlanám. Mind hippoalargen, és nincs benne csirke.
2013. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Torda-Molnár Orsolya válasza:
Szia! Nem tudom mennyit segít, de amennyire én tudom a szőrhullás, fülgyulladás lehet az allergia tünete. Az előttem szólónak teljesen igaza van, szerintem inkább a fressnapf, alphazoo, vagy a neten próbálj tápot találni! Nekem azt mondták az okosok, az a jó, ha egyszínű a táp. Ha hajlamos a displasiara, akkor figyelj oda, hogy alacson energiatartalmú- kevés zsír- legyen a tápban, mert,ha hirtelen megnő, az ízületei nem fogják elbírni, porc is rendellenesen fog fejlődni. Kalcium, foszfor szintén fontos-meg persze bizonyos vitaminok-, de ez mind rá van írva a tápokra. Remélem némi segítséget nyújtottam, bár én is most tanulom a tudatos etetést!! :)
2013. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ha csirkeallergiás, akkor az etetése nem olcsó mulatság: a bárányos, halas stb., szárnyasfehérjét egyáltalán nem tartalmazó minőségi tápok elég drágák - viszont a kutya teljesen tünetmentes és gyönyörű lesz tőlük. Biomill, Belcando, Cibao, BritCare, Acana, stb.

Házilag is lehet neki főzőcskézni, de bevallom, én mindig táppal etettem, nem tudom, a házikoszt mennyivel több/kevesebb pénz ill. macera.

2013. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maxitabi ***** válasza:

A dobik nagytestű kutyák, ezért figyelni kell a megfelelő izület és csontvédelemre. Ahogy leírták 3 alternatíva létezik: táp (de ált nem tudod, mi van benne pontosan, amelyikre meg rá van írva, az elég drága-de jó a minősége is), a külön főzés ill a BARF etetés= nyers etetés, de itt olcsó húsforráshoz kell jutni és zöldséget, gyümölcsöt, vitaminokat hozzákeverni (ebbe alaposan bele kell magát ásni az embernek, azonban itt tudod, mit adsz a kutyának -általában allergiás kutyáknak ez nagyon bejön)

A táp egyszerűbb persze, de ahogy előttem írták, a legtöbb tápban (nem csak a chappi, pedigree,darling és egyéb szupermarketes gagyi tápokról van szó) baromfizsír, baromfiliszt stb van, mert ez a legolcsóbb állati fhérjeforrás.. Figyelni kell, hogy ne legyen benne egyáltalán.

A táp választásához pedig hasznos olvasnivaló:

[link]

és angolul ha tudsz a nagyobb tápok értékelése:

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi alapján gondoljátok, hogy csirkeallergiás?
2013. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Üdv!

Nem én találtam ki olyan mondta aki többet látott kutyát, legalább is azt mondta. A történet egy szőrtüsző atkával kezdődött, nagy nehezen kigyógyult belőle most kiütések vannak a hasán, igaz azt el is felejtettem írni, hogy dagadt püffedtek az első lábai. Lehet nem az de eddig senki nem mondott használhatót.

2013. máj. 24. 00:57
 7/8 Torda-Molnár Orsolya válasza:
Lehet, hogy rosszul tudom, de atkából is többféle van, s akár az is okozhat vmi mellső végtagi duzzanatot! Keresőben nézd meg, nekem annak idején-10 éve- a 3. állatorvos vette csak észre, hogy a kutya " korpás " szőre valójában atka! Remélem ennél nem komolyabb a kutya baja!
2013. máj. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az atka mögött mindig valami komolyabb probléma áll, mivel az immunrendszer legyengülésével jön elő. Én biztosra veszem, hogy ez a kutya nem csirkeallergiás, hanem valami sokkal komolyabb problémája van.
2013. máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!