Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápokkal kapcsolatban ez...

Tápokkal kapcsolatban ez mennyire lehet jó ötlet?

Figyelt kérdés

Adott egy 1 éves amstaff, eddig dog chow minőségű tápot kapott, hogy ne nyúljon meg olyan hirtelen most kezd majd el elvileg szélesedni, ezért gondoltam veszek neki valami jobb fajta tápot, a totw-ra esett a választásom ezt kapja mondjuk őszig/télig amíg már felnőtt kutya lesz aztán majd valószínű visszaváltok brit premiumra (~30kg kijön a totw árából ami csak 13kg).

A brit care-el csak annyi bajom van hogy az már szinte ugyanaz mint ha totw-ot vennék, alig olcsóbb viszont szerintem a totw megéri a különbözetet ehhez képest, így az nem alternatíva.


Vagy szerintetek felesleges belekavarni a totw-ot?


Amúgy mi ez a nagy félelem a magasabb fehérjetartalmú tápoktól?

Pl az Orijen meg az Acana is nagyon magas fehérjetartalmú mégis azt mindenki ajánlja.



2013. máj. 23. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A magas fehérjetartalom - az Acana híresztelésével ellentétben - igenis megnyomja a kutyákat pont a növekedési fázisban. Az én kutyám most 4 hónapos, az alomtestvére, kan, nagyon gyorsan nyúlt és csonthártyagyulladása lett. Alacsonyabb fehérjetartalomra váltva 1 hét alatt elmúlt. Több ismerősöm kutyájának volt gondja a növekedési időszakban a magas fehérjetartalmú tápokkal és még sem azt sem lehet mondani h egyfélével, mert kb mindenki mással etetett.

Én elvből nem etetek 30%nál magasabb fehérjetartalmú tápot növésben lévő kutyámmal. Nem is volt gond sosem.


Ha téged megnyugtat, h adsz totw-ot is a kutyának akkor add azt. De az izomzata úgyis 2-2,5 éves korára fejlődik ki úgy h az már felnőttes lesz.

Megjegyzem én Brit Prémiummal etetek - a felnőtt kutyám is és a kölyök is Junior Large Breedet kap belőle. A kölyök szépen fejlődik. Az anyja meg jobb formában van tőle mint szülés előtt. Gyönyörű izmokat épített.

2013. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Yukióóóó ***** válasza:
Bocsi de az előttem írótól ,kérdezném , h ha magas a fehérje tartalom pl:Acana tápoknál ez okozhat szőr hullást és vakaródzást a kutyánál , + ha Brit kutya táppal etetem a kutyát plusszba kell neki adjak Brit lazac olajat vagy nem ,már csak a szőrtáplálás miatt gondoltam ?? köszi !
2013. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Maxitabi ***** válasza:

A TOTW jó lesz szerintem, ha félsz a magas fehérjetartalomtól, hiszen jó az összetétele.

Ha részletesebben belemegyünk: [link]

Persze nincs tökéletes táp minden kutya részére,ki kell kísérletezni, nektek melyik jön be-; melyiket hasznosítja- emészti jól a kutya.

Nekünk pl bejött az orijen, de számos véleményt olvashatsz ennek az ellenkezőjéről.

Amúgy a brit új tápja, a carni love, 37,31,38,39% fehérjével dolgozik és nekem teljesen orijen áthallásaim vannak a szöveg olvasásakor..

2013. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már nem azért,de önmagában a táptól nem fog erősödni.Szinte bármilyen tápot kaphat,ha mellette nem csinálsz vele semmit,akkor nagy eredményre ne számíts.Viszont 1,5 - 2 éves kor alatt meg keményen sportolni vele nem ajánlatos.Bár az úszás ajánlott és attól szépen fejlődik.

Én 1,5 éves koráig Brit-tel etettem,és mellette sokat úsztunk,nagyon szépen fejlődött így is az izomzata.Fél éve abbahagytuk az úszást és átváltottam Acana Grasslands-ra,viszont az úszással felszedett izom egy része nem maradt meg.Nyáron visszatérünk az úszáshoz,valamint kipróbáljuk a versenyszerű súlyhúzást.


Ezzel annyit akartam írni,hogy szerintem ha csak a szélesedés miatt váltanál tápot,akkor ne tedd.Maradj a Britnél és szépen kiegyensúlyozottan növekedik majd.

2013. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, nem kimondottan a szélesedés miatt hanem én úgy tudtam hogy 1 éves kora körül már el lehet vele kezdeni edzeni kisebb súlyhúzás futtatás meg ilyenekre gondoltam.

Vagy ezekhez nincs szüksége nagyobb fehérjetartalmú tápra?


De mostmár szerintem magasságra nem fog nyúlni nagyon megállt a fejlődésben vagy ilyenkor is kaphat csonthártyagyulladást? vagy lehet tőle valami problémája?

Amúgy a halas tápját néztem az ~25%-os fehérjetartalmú.

Ez mostmár jön mert megrendeltem sajna, de legalább megnézem egyáltalán bírja-e ezt a tápot mert sok olyan visszajelzést olvastam hogy hánytak ettől a táptól a kutyák.


De lehet tényleg inkább akkor a brit premium large breed marad, viszont nem szeretném ilyen sűrűn váltogatni úgyhogy ha bejön neki a táp akkor még pár zacsival veszek neki aztán váltok vissza britre, ha szerintetek nem éri meg a totw az árát.

2013. máj. 23. 19:09
 6/7 anonim ***** válasza:

1 évesen még semmi ilyesmit nem csinálnék a kutyával.Egyedül az úszás az,amit lehet,mivel a víz tartja a kutya súlyát,így az ízületeire és csontjaira minimális súly nehezedik,így nem fog sérülni.Persze az úszást sem lehet túlzásba vinni.


Szerintem abszolút nem éri meg bekavarni neki a totw-al,ha amúgy a Brittel semmi problémátok nincs.

2013. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most dog chow-t kap de nem vagyok megelégedve vele, kisebb korában jó volt de most már nem jó neki, látszik a bundáján is.

Brit premium vagy totw volt az amire váltani akartam, illetve a totw-al nem tudom mi lesz még most megnézem hogy egyáltalán bírja-e, ha nem akkor brit premium esetleg marad a dogchow, de a britről is legalább annyi rossz tapasztalatot hallottam mint a totw-ról ezért nem is igazán tudok dönteni

2013. máj. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!