Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterriert tényleg nem...

A bullterriert tényleg nem lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt az oldalon és mindenki fel volt háborodva, hogy nem a lakásban van tartva a kutya.
2013. máj. 23. 16:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi falunkban sorban mérgezik meg a kutyákat.Senki nem törődik az egésszel,pedig már hónapok óta csinálják.Megdöglik a kutya,lesz másik.

A fajtatiszta kutyáimat meg nem hagyom az udvaron felügyelet nélkül,mert lopják őket.Semmi szükségem arra,hogy eltűnjenek és egy kutyaviadalos féregnél végezzék.Úgyhogy legyenek csak itt bent éjjel meg ha elmegyünk.

2013. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mondom én sem tartom felügyelet nélkül a kutyáim a kertben! Csak szerintem a házban sem biztonságosabb. Aki a lezárt kennelbe képes betörni a ház végében az a szobába is betud ha annyira kell neki a kutya.
2013. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ilyen itt még nem fordult elő.Az viszont igen,hogy kertből loptak el kutyát.
2013. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha házon belül van a kutya, és a betörő közben vagy rögtön fedezi fel, pláne ha egy bull az, akkor szerintem ott is hagyja a helyszínt, legalább is nem tartom valószínűnek hogy egy közepes, nagyobb kutyával leállnának balhézni, legalább is ha bokorugró besurranó.

Kutyát meg eleve nem tartanék kennelben, akkor már inkább a lakásban.

2013. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Betörések mindenhol előfordulnak. És mindenki azt hiszi, hogy vele úgysem, amíg meg nem történik. A betörők általában előre kifigyelik a házat ahova be akarnak törni, így tudják, hogy ott van kutya, akkor is épp nem be van zárva és nem látják és tudják milyen a természete. Arról nem beszélve, hogy a bullterrier egy szelíd kutya, nem kemény házőrző. De az én kutyáim nem igazán kedvelik a betolakodókat, és biztos, hogy megtámadnák. Szerinted nem védekezne az illető a féltéglával pl ami az előbb még a kezében volt, hogy az ablakot betörje? Nem tudom próbáltál-e már egy házból mimenekülni, de a kutya ezerszer gyorsabb. Szóval ha utánad akar érni, akkor esélyed sincs kiugrani úgy hogy ne kerülj vele kapcsolatba. A legnagyobb kutyát is el lehet intézni.

Amint meg már mondtam, NEM TARTOM KENNELBEN A KUTYÁIM. Akkor vannak ott, ha nem vagyok otthon. Ez amúgy elég álszent hozzállás, mert a házba is ugyanúgy be van zárva a kutya nem? Egyes szobák még kisebbek is mint a kennel. Ha nem vagy ott akkor nem tök mindegy?

Hát kövezzetek meg de én nem fogom hagyni, hogy a kutyáim ellopják, megmérgezzék, megüssék a kertben, de azt sem fogom hagyni egy betörő a házban találkozzon vele, vagy hogy mit tudom én kigyulladjon a ház amíg ott van egyedül. Röhögjetek ki, de miért ne védjek ki olyat, amit tök egyszerűen ki lehet. Olyan szánalmas ez az új divat, hogy ha meghalljátok, hogy kint is van a kutya, már mindenki rosszul van, és senkit sem érdekelnek a részletek. Annyira elvakult hozzállás. Az hogy bent tartod a kutyát mindig, nem fog azonnal megváltani.

2013. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon hol tartod a kutyát,a padláson?Az udvaron megmérgezik,a házban meg fejbeveri a betörő féltéglával.Ilyen alapon ha nagyon akarja a betörő,akkor a kennelben lévő kutyát is ki tudja nyírni mondjuk finom kis mérgezett husival.Már csak azért is,ha legközelebb vissza akar jönni,ne legyen kutya,aki ugye véletlenül kennelen kívül is lehet.

A házban bent pedig békésen horkolnak az ágyunkon.

Nappal itt vannak a szomszédok,akik ugye falun mindent figyelnek.Éjjel meg jöjjön be valaki.Nem a kutyák csinálnák ki,hanem mi.

2013. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A LEZÁRT kennelben tartom őket a kert végében amikor nem vagyok otthon. Már kétszer törtek be hozzánk, és szerencsére sosem bántották a kennelben lévő kutyákat. A szomszéd kertben flangáló tacskóját viszont igen, pedig az már menni is alig tud... Nem mindenki falun lakik, itt nem fognak megnézni a szomszédok csak mert ugat a kutya. Ha otthon vagyok akkor vagy a házban vannak a kutyák, vagy a kertben felügyelettel. Mint mondtam manapság a legtöbb betörő napokkal, hetekkel előtte kifigyeli a házat ahova be fog törni és pontosan tudja mikor vagy otthon, mikor zárod be a kutyát stb. És a házban is ugyanúgy megmérgezheti ilyen alapon, mivel pontosan tudja melyik háznál lakik kutya és melyiknél nem.

Arra meg már nem is szólok semmit, hogy az ágyban alszik a kutya... Semmilyen szempontból nem tartom előnyösnek. De persze erre mindenki azt mondja, hogy ő kutyája márpedig akkor is tökéletesen tudja a helyét ha el van kényeztetve. :)

2013. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tény hogy kennelben a betörő valószínűleg nem fogja bántani a kutyát. De valljuk be, a házban szerintem nagyobb biztonságban van. Most ezt hagyjuk hogy kigyullad a ház, mert ennyi erőből a füst a kennelig is elszáll.

Persze nem mind1 hogy mekkora az kennel.

Alapjáraton ha kint mínuszok vannak vagy éppen +30 egyik esetben sem szabad kint hagyni egész napra, pláne ha csak egy sima kutyaháza van. Ilyenkor is jobb a ház.

Azokat meg eleve nem értem hogy miért tart kutyát, ha undorodik tőle hogy felmenjen az ágyba.

Most tegyük fel hogy az állat tiszta és nem koszol semmit sem, akkor mit zavar?

Érted azért ezt a visszásságot?

Kutyát tartasz, de kint a kennelben és nem engeded fel az ágyba, én azért nem neveznélek kutyásnak, hanem inkább kutya tartónak.

Nem is tudom mit szólnál ahhoz hogy mondjuk valakinek külön fotele van a nagytestű kutyájának a házban.

Ha nekem dönteni kéne, a házban nagyobb biztonságban érezném mint azon kívül.

2013. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én akkor érzem jól magam,ha a 2 bullterrier itt alszik az ágyunkban szorosan hozzánk bújva.Sőt még be is takartatják magukat :)

Nekem a kutya nem riasztóberendezésnek vagy kerti dísznek kell.Nem hiszem,hogy a kutyáink cserélnének a kint tartottakkal.

2013. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!