Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor honnan vegyek...

Most akkor honnan vegyek kiskutyát?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva, a szülinapomra szeretnék egy kiskutyát. Több bichon havenes tenyésztővel beszéltünk már, és a legolcsóbb is 120 ezer lett volna, amit most nem tudunk kifizetni. Sőt, még ha kitudnám, akkor se akarnám, mert nem fogom más hobbiját fizetni, meg nem akarok vele kiállításokra járni.

A kérdésem az lenne, hogy ha ismertek olyant, akinek most kb 4-5 hetes bichon havanese alma van, hogy kb. június 15-20-án el lehessen hozni, és lány, és ismeriket, hogy becsületes, egészségesek és szépek a szülők, meg a kicsit is, akkor léccives linkeljetek hirdetést, vagy telefonszámot.

Nem akarom expresszről venni egy beteg kiskutyát 10 ezerért, aki 2 hét múlva meghal, de most maximum 40-50 ezer forintot tudnék rákölteni. Ötletek?


2013. máj. 24. 15:24
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
köszönöm, utolsó válaszoló. én is ilyesmire gondoltam. a többiek sajnos nagyon eltértek a tárgytól, és nem kaptam választ a kérdésemre.
2013. máj. 25. 06:08
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Le is pontoztak a tenyésztőmániások :)

Nem képesek megérteni,hogy valakinek nem kiállításra vagy más konkrét célra kell a kutya,hanem kedvencnek.Ha sétalovaglásra keresek lovat,nem a milliókat érő Overdose lesz a választottam egész egyszerűen azért,mert nem tudnám/akarnám kihasználni azt a pluszt,amit adn.Így van ez a sok százezres kutyákkal is.

Érdemes felkeresni a MEOE fajtaklubot,hátha tudnak segíteni.Születnek tenyésztőknél is olyan kutyák,akik mondjuk színhibásak vagy foghibásak,tehát drágán nem lehet eladni,de hobby célra olcsóbban odaadják ivartalanítási kötelezettséggel.Vagy esetleg kezdő,de becsületes tenyésztőnél is kaphatsz olcsóbb kutyát,aki még nincs elszállva az árakkal.Ezért javasoltam a fajtaklubot.

2013. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezen a véleményen vagyok. Nem akarom kiállításokra vinni, nem érdekel , hogy az ükapja, meg a testvére milyen világversenyeken nyert, nekem az az egy feltételem, hogy egészséges legyen. És szerintem fizessen az százezreket, akinek ilyen célra kell a kutya. Köszi, majd megérdeklődöm:))
2013. máj. 25. 13:39
 24/29 sippara ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy - bár már közel forintra lebontva elmondták - még mindig nem sikerül felfogni, hogy a tenyésztők (nagy része) nincs elszállva az árakkal. Egész egyszerűen csak és kizárólag annak az egy alomnak a költségeit (tehát nem számolva a szuka árát, felnevelését, kiállításokat, etetést, stb) sem lehet fedezni húsz-harmincezres kölyök árakból. Ha csak a minimumot számolom, akkor sem jön ki a tenyésztő hatvan-hetvenezer forint/kölyök alatt. Ebből következik, hogy ha egy kölyök ára ez alatt van, akkor vagy nem kapott meg mindent a szuka/alom, vagy a tenyésztő akkora jó arc, hogy gyakorlatilag még ő fizet azért, hogy neked kutyád lehessen. Ideje lenne felfogni, hogy egy egészséges, szűrt szülőktől származó kutya ára ennyi - ha ezt nem tudod kifizetni, akkor menhelyről kell választani, vagy (formabontó ötlet) gyűjteni kell (ha pedig nem vagy képes várni, akkor érdemes lenne elgondolkozni rajta, hogy ilyen hozzáállással kell-e egyáltalán az a kutya). Ebben az egészben az a legundorítóbb, hogy új tvt, laptopot, autót senki sem akar két-háromezer forintért venni, pedig csak tárgyak, amik maximum pár évig vannak a tulajdonunkban - bezzeg egy élőlény, aki családtagként születésétől haláláig (tehát 10-15 évig) velünk él, na az óccsón kell, meg mostazonnal, és lehetőleg maximum öt percre az ajtótól, nehogy már utazni kelljen érte.
2013. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ugyis elletni fogja, mint ahogy leirta, náluk a kaukázusiknak is voltk a almaik.
2013. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
dehogyis fogom elletni. pláne, hogy kisfiú lesz.-.-
2013. máj. 26. 15:55
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

A tenyésztők mindig azon sírnak,hogy milyen veszteséges nekik még így is,hogy horror árakon árulják a kicsiket.

Elhiszem,de ha veszteséges,nem kell csinálni.Ha valaki a veszteségesség tudatában csinálja,akkor ne hozza fel minden alkalommal,hogy mi mennyibe kerül.

És ne nézze le azokat,akiket ez mélyen nem érdekel.Mint ahogy a kutya ük-ükszüleinek meg egyéb őseinek kiállítási győzelmei sem.

2013. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
55%
És gondolom akkor az se zavar majd, ha leáll az összes tenyésztő, és tönkremennek a fajták...sőt, némelyik ki is hal...De "jó" is lesz...
2013. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Törzskönyves több százezres kutya nélkül nincs is élet?

Mondjuk éhen pusztulna a MEOE,nem lennének kiállítások stb.

Biztos legalább akkora csapás lenne,mint egy atombomba....

2013. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!