Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyiket válasszam?

Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

1. [link]

vagy

2. [link]

??

/ kíméljetek meg a tenyésztőtől kell venni kutyát hozzászólásoktól, köszike /


2013. máj. 25. 13:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jó ha két fajta jellegű keveréket szaporítanak, mert tele vannak a menhelyek, az utcák gazdátlan kutyákkal...kiráz a hideg az ilyen emberektől. Csak a pénzt látják a kutyákban, azért elletik agyba főbe azokat a szerencsétlen kutyákat aztán még van pofájuk több 10 000ft-ot elkérni értük pedig nem érnek ennyit a kiskutyák. A törzskönyvesek oltást kapnak, féregtelenítik őket, a mama kutyát hordják állatorvoshoz, jó minőségű táppal etetik, chippel adják a kutyusokat és "garanciát" vállalnak rájuk.

Egy ilyen emberek csak jó esetben valami épp hogy jó tápot adnak a kutyáiknak, a kölyköket oltatlanul adják tovább, 7hetes korban....ami egyébként TILOS és büntetendő, remélem egyszer úgy megbüntetik őket hogy a gatyájuk is rámegy. Nem tudják bizonyítani hogy a kölykök szülei azok akiket mutogatnak. Lehet a mama az de az apjuk lehet a szomszéd Morzsija. Majd mikor megnő a kutya csodálkoztok hogy köze sincs a bichonokhoz.

Egyébként egy kutyát sosem késő elkezdeni tanítani, egy idősebb kutyát is ugyan úgy lehet mint egy kölyköt. Pár hónapos kutyusok is vannak a menhelyeken, ha egy fiatalabbat hozol ki te leszel az első gazdája. Ha nem vagy erre hajlandó akkor spórolj egy kicsit. Két ilyen házi keverék árából meg tudsz venni egy fajtatiszta, törzskönyvezett kiskutyát. Én egyiket sem választanám...

Egyébként mi is hibáztunk már, szaporítótól vettünk egy kutyust. Nem 100%-os. Csak a szemével vannak bajok. Hála istennek nincsenek örökletes betegségei, nem volt eddig sok gond vele reméljük nem is lesz. De belefuthattunk volna mi is egy beteg kutyába. Nincs arra garancia hogy nem parvós egy kölyök, nem vak stb. Ha 2-3hónapon belül elpusztul így jártál, a pénzed vissza nem kapod. Egy tenyésztőtől vásárolt kutyánál örökletes betegségek nem igen vannak és kisebb rá az esély, hogy egy süket vagy vak kutyát viszel haza.

2013. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hol laksz? Csak hogy kereshessünk egy menhelyet a közelben. Az pedig ócska kifogás, hogy azért nem veszel menhelyről kutyát, mert kölyköt szeretnél. Csak mert sok esetben 1-2 hetes kicsiket is kidobnak.

[link]

Nem igaz, hogy egyik kiskutya sem aranyos, ezek közül bármelyik lehetne a Te társad.

2013. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
az elsőtől semmiképp!!! Kint is bent is tartható, mert vastag a bundája??? Hát ez egy idióta!!! meg is fagyna télen kint ez a kiskutya. A másodiktól kérj tenyészszemle papirokat, és e.ü. szűréses papirokat. Ha be tudja mutatni, akkor nincs gáz.
2013. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
A kutyaovinkban van egy kiskutya, akit azt hittem menhelyről fogadtak be. Mint kiderült, labradornak vették, pénzért... Labrador-vizsla keverék lehet, kiskorában labinak nézett ki.
2013. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát, ha mindenképp e két lehetőség közül kell választani, én a másodikat választanám.

Az első képen levő kölykök nekem westi keveréknek tűnnek.

A másodiknál sem biztos, hogy azt fogsz kapni, amit szeretnél,de ők szimpatikusabbak.

Persze egy képről nehéz dönteni. Nézd meg őket személyesen-ha lehet.

Aztán, ha választottál imádkozz, hogy egészséges legyen és ne jöjjön ki rajta semmilyen örökletes betegség.

2013. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
kérlek titeket, akik válaszoltak, nézzétek meg az új kérdésem, mert találtam egy kennelt, gondolom még kezdők, a kiskutyák ezért csak 45 ezer forintba kerülnek. tehát fajtatiszta, egáészságes, lesznek papírjai, így mindenki boldog. köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. amúgy itt van a honlap, ha kíváncsiak vagytok: splendent-diamond.webnode.hu
2013. máj. 25. 17:18
 17/18 anonim ***** válasza:
nem látok semmilyen eredményt, de nem akarok szőrszálhasogatónak tűnni.
2013. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
"gyerekek és idős emberek mellé kis termetük miatt kiváló társak" ilyen bromságot is csak egy szapi tud leírni. na meg ez a kinti tartás..jézusom. második képen meg már az anyában is van egy kis westie szerintem meg ki tudja még mi minden.
2013. máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!