Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen lehet komolyabba...

Mennyi idősen lehet komolyabban tanítani egy németjuhászt?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt az örző-védő és kereső munkát.
2009. okt. 4. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-1,5 kora után már elkezdhetitek :)
2009. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mármint 1-1,5 éves

: DD

2009. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes minél hamarabb, nagyon értelmes kutya. 4-5 hónaposan már lehet.
2009. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csibéeszelni 1 éves kor után lehet kizárólag kutyaiskolában!! Keresőmunka alapjait játékos formában már pici korban is lehet.
2009. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

komolyabb alapképzés 4-5 hónapos kortól :)

örző-védő -kereső kiképző ( 1 éves kortól ) munkát addig el sem kezdik ,amíg nincs meg a jó alap :)

2009. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos a kutyám, német juhász, és klikkerrel tanítom, már 8 hetes kora óta. Nagyon tanulékonyak, az alapokat lehet nekik nyomni kicsi kortól kezdve.

Pl van olyan gyakorlatunk, amikor egyik kezembe jutalom, másik üres, és el kell találja hogy melyikbe van, utána jár jutalom. ez mókás nekik, és lényegében fejlesztheted vele a szaglását, és a keresés utáni vágyát. Szerintem:)

Amúgy meg valóban csak kutysuliba, vagy saját kiképzővel lehet ezeket betanítani, az engedelmességi vizsga után.

Ha telep őrzésére akarod a kutyát, akkor viszont kérj segítséget kiképzőtől, mert azokat kicsi kortól kezdve úgy kell nevelni. Ha "csak" otthoni őrzést szeretnéd, akkor azzal ráérsz foglalkozni a kutyasuliba is.

Kutyasuliba 8 hónapos kortól lehet vinni, és ott szépen haladtok egyre feljebb :)

2009. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
3-4 hónapos korban a legfogékonyabbak mindenre,és lehet komlyabb dolgokra is tanítani csak nem kell szigórúnak lenni,hanem játéknak felfogni és szeretni fogja utánna is mert mindig az jut róla eszébe hogy játszat egy jót és a gazdija is megfogja dícsérni érte
2009. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!