Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék egy félénk kiskuty...

Hogy tudnék egy félénk kiskutyát magamhoz édesgetni?

Figyelt kérdés
Mamámnak van egy kiskutyája, pár hónapos. És nagyon fél mindentők, de kiváncsi is. Van két nagyobb kutya azok örökké jönnek oda ha kint vagyok a kicsi is odajön de nem engedi, hogy megsimogassam. Próbáltam már kajával is de shogy se ment. Fél még akkor is ha megmozdulok.
2013. máj. 27. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok sok türelem! Türelem szelíd kutyát terem! Idővel biztosan megbízik majd benned, bennetek. Lehet, hogy érte valami, ami miatt most ennyire fél.
2013. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát talált kutya szóval eddig biztos nem volt jó élete. Türelmes voltam én csak az a gond hogy van egy unokatesóm aki kicsi még és örökké fut a kutyák után meg megilyeszti őket. Mondtam már, neki hogy ne csinálja, nem egyszer mondtam de nem fogja fel. Szóval ha fpglalkozok a kutyával 1 órát a gyerek 10perc alatt elrontja:S
2013. máj. 27. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ülj le valahol, ahol csak te vagy meg a kutyus. Beszélj hozzá szépen és várd meg hogy ő menjen oda hozzád. Lehet 2órát kell ott üldögélned, az is lehet hogy elég 10 perc. Amikor már odamegy ha hívod, és megengedi hogy megsimogasd elviheted sétálni, foglalkozz vele minél többet, ne hagyd hogy a lába között legyen a farka. Növelned kell az önbizalmát.

Mikor ott van az uncsid (gondolom nem ott lakik), szólj a kereszt szüleidnek, nagyszüleidnek hogy ez és ez van neveljék meg a gyereket. A húgom első szóra megért mindent...na mindegy. Valahogy csak meg tudod értetni vele hogy ezt nem csinálhatja és kész. Ha ennyire neveletlen gyerek akkor arra az időre zárd el valahova a kutyákat és kész. Nem tud normálisan viselkedni nincs kutyázás.

2013. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Egyébként nekünk is talált kutyánk van, vagyis az is.

Sok sikert hozzá.:)

2013. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


A második hozzászólónak teljesen igaza van. A kutyusnak kell feléd megnyílnia, addig nem lehet semmit tenni. Ha ő nyit feléd, onnan már nyert ügyed lesz. Szerintem menni fog az. Nekünk is befogadott kutyánk van, ő is rossz körülmények között éldegélt. Sok sikert és boldogságot hozzá! :))

2013. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos unokatesóm végül is ott lakik csak a szomszédba én nem itt lakok. Azt is próbáltam hogy egy másik helyre zárom el a kertbe mert oda a másik kettő kutya nem megy be. De mikor bezártam a kertkaput akkor elkezdett "sírni" és szaladt volna kifele én meg úgy gondoltam inkább kiengedem.
2013. máj. 27. 14:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a szülők is mondták már neki hogy hagyja a kutyákat de ő csak játszik velük. Egyébként szereti őket meg a két nagy is őt csak a kicsi meg fél mindentől
2013. máj. 27. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!