Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivarérésnek és a növekedésn...

Az ivarérésnek és a növekedésnek kan kutyánál mennyi köze van egymáshoz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szukáknál ugyebár ha már tüzelni kezd, akkor onnantól már nem sokat nő a magassága. Kan kutyánál is van ilyen, hogy ha pl már emeli a lábát, akkor onnantól már ivarérett és már nem sokat nő magasságban? Azzal tisztában vagyok, hogy másfél éves korukig erősödnek stb, de én most a magasságról beszélek.
2013. máj. 28. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kutyám kb 8 hónaposan kezdte emelgetni a lábát, utánna még kb 3 cm nőtt. Persze még nem fejezte be a fejlődését mert most volt 1 éves, de mostanában inkább izmosodik és a magassága nem nagyon változik.
2013. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy emeli a lábát még nem ivarérett.Az enyém is emeli 5 hónapos kora óta és még csak most kezd jelölgeti 7 hónaposan!!Kistestű amúgy.
2013. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pedig az az ivarérés kezdetét jelenti...

De arra gondoltam, hogy pl. van egy boxer, aki már 7 hósan emelte a lábát és nem lett nagytermetű. Az enyém meg 8 hónapos, még 4 lábon pisil és már most nagyobb, mint az a boxer, aki 7 hósan emelte a lábát, és már másfél éves. Akkor lehet ebben valami...

2013. máj. 28. 10:23
 4/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nekem is boxerem van 62 cm magas, szerintem már nem fog nőni. Viszont most kezdett izmosodni, gyönyörűen formálódnak rajta az izomkötegek. Bár ez egyenlőre föleg a combján és a fenekén látványos:-)
2013. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na akkor én is megmérem már.
2013. máj. 28. 11:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont 58 cm! A héten lesz 8 hós.
2013. máj. 28. 11:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Nállunk is hasonló volt a méret 8 hónaposan:-)

Mostmár egyre inkább nagyfiús a formája a drágának, bár a golyóit 2 hete elvesztette. De remélem ez nem fog mostmár semmit befolyásolni. Mondjuk a jellemét biztos nem, ugyan olyan lüke mint eddig.

2013. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ivaréréskor nem áll meg a növekedés, valószínűleg a másik kutyának más a genetikája, mint a tiédnek. Az én szukám pl tüzelés előtt lett ivartalanítva, és mégis megnőtt, nem lett kicsi.
2013. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, pont azért lett nagyobb a kutyád, mert ivartalaníttattad tüzelés előtt. A másik kutyám ivarérés előtt ivartalanítva lett és magasabb az átlagnál. És ez minden kutyánál így van. Mivel nem áll le az ivarérés miatt a növekedés.
2013. máj. 28. 21:12
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem én megvárom a másfél, vagy inkább a 2 éves kort az ivartalanítással, hogy kifejlődjön normálisan.
2013. máj. 28. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!