Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyahámot ki találta ki és...

A kutyahámot ki találta ki és minek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom de jól tette.
2013. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Azt én sem tudom, hogy ki találta ki. De azért jó, mert a kutyát így nem a nyakán lévő nyakörvnél fogva vezetek és séta közben, ha előre szalad vagy el kell valahonnan húzni, nem fojtogatod a nyakörvvel.
2013. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
94%
Véleményem szerint eredetileg a szánhúzásra találták ki, és onnantól vált használatossá több célra.
2013. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de egy jólnevelt kutya nem húz, hámmal pedig még nehezebb tanítani mint nyakörvvel- legalább is így tudom
2013. máj. 28. 10:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A hámot szánhúzáshoz használták eredetileg, vagy olyan szituációkban amikor a kutyának súlyt kell mozdítani. Nem mindíg kedvtelésből tartottak kutyát, és sok helyen még most sem az az elsődleges szempont.
2013. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
kicsi kutyáknak nagyon jó, idő kell mig egy kutya jólnevelté válik..
2013. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

hám sétáltatáshoz marhaság.. van 1-2 kutya akinek probléma van a nyakával/torkával nekik jó max.


Jelenleg elég sok féle hám van. Őv-hez nagyon jó ha a kutyának pórázon kell lennie. Súlyhúzásra is meg szánhúzásra.


Eredetileg embereken használtak-nak hasonlót hegymászók és ipari alpinisták.


Ugye a lényeg a súlyelosztás és így efektívebbé teszi a húzást/tompítja a zuhanást.

2013. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A hám azért nem jó tanításhoz, mert a kutya teljes testével belefeszül, mivel erre van a hám, így csak jobban húz benne. Eredetileg súly mozgatásra találták ki, olyan kutyáknak jó akiknek érzékeny a nyomásra a szemük vagy ilyenek, de a többi kutyánál akik nem sportolnak benne, szükségtelen.
2013. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Szerintem szánhúzáshoz és tehervontatáshoz találták ki.

Sétáltatáshoz és sporthoz, munkához is hasznos LEHET, ha a kutya jól nevelt. Pl. én a fogantyús hámot szeretem tömegközlekedéskor, mert könnyen lehet vele mozgatni, segíteni a kutyát, hogy hova és hogyan üljön-feküdjön-forduljon. Mozgólépcsőn is nagy segítség volt, ahogy télen a szánkó dombra való felhúzásánál is :D

Mivel kutyámba túlságosan beleraktam a laza póráz elvárását, nyakörvre kapcsolt pórázzal szinte nem is hajlandó dolgát intézni és sorol vissza láb mellé. Mellesleg így össze-vissza csúszik a póráz a nyakán, belegabalyodik a lába. Ha a hámra kapcsolom, akkor kicsit feszes pórázon boldogan intézi a dolgait, szimatol. Ha nagyon beindulna, azonnal megállok, lazítja a pórázt és megyünk tovább :) Flexihez pedig egyenesen szükséges nekünk a hám, mert így a kutya legmagasabb pontján van rögzítve, így nem lép bele, nem pisili/kakilja le. Bár amennyit flexin van :D

Bringázásnál, ha nem kapcsolom fel a fojtót fixre a gigájára, akkor hámra rakom. Simán elrántana, de NEM AKAR. Így fixen mozog és nem zavarja a nyakában.


Már többször kérdezték, hol vettem a hámot, mert az ő kutyájukra is ez kéne, mindig fullad...naivan szoktam kérdezni, hogy BETEG??? Ááá, nem...húzza a pórázt :D Ekkor mindig elmondom, hogy hámmal még jobban fog húzni. Először neveljék laza pórázos sétára, utána ha akarnak, mehet hám a kutyára :)


Tehát magával a hámmal SEMMI GOND...csak a nem szakszerű használatával!

2013. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
A tahó eszkimók, akik a szánt akarták húzatni. Mekkora bunkók.
2013. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!