Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt valaki aki nem az első...

Volt valaki aki nem az első kutyusban találta meg az igazi társat? Ellenvéleményen vagyunk barátnőmmel, szerintetek?

Figyelt kérdés

A vita tárgya egy másik barátnőnk volt,aki az elmúlt években csúnyán mondva cserélgette a kutyáit!

Ugye tapasztalatlan kutyásként kezdte mint bárki!Olvasgatott a kutyákról de hát a kutya "alap leírása" nem evidens a személyiségével!

Szóval volt neki ilyen is olyan is,de ha egy idő után nem érezte magáénak a választást keresett neki új gazdit!

Barátnőm teljesen elítélte,én viszont annyira nem!

Persze egy élőlény nem egy cipő vagy egy ruhadarab amit megunok és tovább adok,de miért keserítsük egymás életét?

Azért védtem meg mert mindig kitartóan foglalkozott a kutyáival,és nagyon ügyelt arra hogy normális helyet találjon nekik,nem csak kivágta az utcára vagy beadta egy menhelyre!A kutyusok jó helyre kerültek,ahol jól is érzik magukat!

Azóta megtalálta a számára tökéletes kutyust,imádják egymást és már kb egy éve meg van neki így 1000% hogy marad a kutya!Látszik is hogy rajong a kutyusért és viszont a kutya is érte!A legtovább talán pár hónapig húzta az egyik,a legkevesebb idő 2 hét volt!

Persze én is mondtam neki hogy gondolja át milyen választ,próbált is a legjobb tudása alapján választani de melléfogott!De még így is én tisztelem benne hogy nem az utcára csapta,hanem tényleg addig várt még gazdira nem talált és nem adta oda az első telefonálónak!

Szóval szerintetek ez maximálisan elítélendő?

Egy kutyusnak se mindegy hogy hol van és ha nem egyeznek neki is jobb ha nem feszítik egymás idegrendszerét!Még azt se róhatom fel neki hogy állandóan új gazdicsere mert hát a menhelyes kutyák is átmennek ideiglenes befogadókon meg ki tudja hány gazdin!

Szóval nektek mi a véleményetek?Volt így esetleg valaki aki nem az első kutyájában találta meg az igazit?


2012. máj. 21. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
igazából nekem egész életemben 1 kutyám volt puli :) most 12 éves és ő igazán szeret :) na őbenne megtaláltam az igazi társat...tehát az elsőbe...deeee tényleg nem jó amikor a kutya csak úgy néha várja a simogatást és nem igazán szeret , mint pl mamámék kutyája ahol nap mint nap ott vagyok...azt a kutyát is szeretem de ő nem annyira mint az első kutya :) de biztos érzi hogy mamám a gazdája bár én vittem oda.....amúgy míg nekem az első kutyám van a szomszédunknak kb a 6. :D én pl soha nem adnám el azt a kutyát amit minimum 2 hétig gondoztam....
2012. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most van egy olyan kutyám, aki nem igazán passzol hozzám. Én sportos ember vagyok, szívesen futnék vele meg hasonlók, de ő nem hajlandó, nagyon lusta. Nem is érzem azt a mély összhangot, mint az előző kutyámmal. Ettől függetlenül szeretem, rengeteget foglalkozom vele, már 2 éves múlt és nem fogok megválni tőle, mert ha egyszer felelősséget vállaltam érte, akkor nem hagyhatom cserben. Nem ő akart az én kutyám lenni, én voltam az aki megvette és kiszakította az anyai környezetből. Szóval jól megvagyunk, mindenki dicséri milyen jól nevelt kutya, semmi gond nincs vele. 2 hét múlva pedig érkezik mellé egy kiskutya, aki remélhetőleg már meg fog felelni az aktivitási elvárásaimnak. Nagy gonddal választottam ki. Szóval én nem vagyok nagy híve ezeknek a kutya lecserélgetéseknek. Annyi miatt, hogy "nem ő az igazi" szerintem nem kéne megválni tőle. Nem véletlenül mondják, hogy a kutya felelősséggel jár.
2012. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez a kutya-ember kapcsolat. Éveken keresztül nagyon szerettem volna egy kutyát, könyveket olvastam, készültem rá. Meg is kaptam Fanny-t, egy valóban csodálatos dobermennt. De valahogy sosem volt meg a kötődés közöttünk. Jól megvoltunk, jó dolga is volt nálunk és amikor "elment", hiányzott. A mostani kutyusom egy éve van meg és ő a mindenem. Pedig az ötlet, hogy legyen új kutya, teljesen véletlenül született meg. Még fajta elképzelésem se volt, csak annyit tudtam, bentre szeretnék. Az expresszen nézelődtem és véletlenül találtam rá Mazsira, megigéztek a szemei. A párom elment, megnézte és néhány nappal később már nálunk is volt. Csak ezek után néztünk utána, hogy egyáltalán mi jellemző erre a fajtára.

Szóval, valóban nem biztos, hogy az első kutya az "igazi".

De azért nem értek teljesen egyet a hölgy hozzáállásával, de nem is ítélem el.

2012. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, elítélem. Van lehetőség anélkül is hazavinni menhelyről kutyát, hogy zsákbamacskát venne, menjen el, sétáltasson, ismerje meg stb. Teljes mértékben egyetértek azzal a mondatoddal, hogy ez nem egy ruhadarab vagy cipő, amit ide-oda teszek. Felelőtlenség, a menhelyek helyében az első ilyen után nem adtam volna neki kutyát, bár nyilván nem mindig ugyanonnan vitt kutyát, így nem tudhatták.
2012. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Egyetlen mondatod sem volt, aminek a végén ne egy felkiáltójel lett volna (!). Olyan, mintha ordibálnál. Nyugodj meg és használj néha pontot is.


Azzal a barátnőddel értek egyet, aki elítéli ezt a fajta hozzáállást. Igenis ne döntsön elhamarkodottan, egyszer megtörténhet, hogy valaki rosszul választ kutyát, na de százszor? Ennyire hül*ye senki nem lehet, hogy nem tanul a saját hibáiból és újra meg újra megteszi ugyanazt a ballépést. Igenis szánjon akár több évet az életéből arra, hogy megtalálja a tökéletes kutyafajtát (abból is a számára tökéletes nemű egyedet, abból is a tökéletes kiskutyát az alomból).

2012. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első kutyám hozzám sem nagyon passzolt. Egy ismerősünk hozta hozzánk, mert ő találta törött lábbal az utcán. Kipofozta, de lakásban nem akarta tartani. Nagyon aranyos volt, meg minden, de semmit nem szeretett csinálni. Se játék, se kis futkározás, se egy hosszabb séta. Azért nálunk maradt és jött mellé egy kis foxi is 2 év múlva, így lett 2 ellentétes karakterű kutyánk, ami duplán jó volt: végre volt kutya, akivel lehet pörögni és sokkal jobban megtanultam értékelni az öregebbik kutya nyugodtságát és kedvességét.:)
2012. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Arra a részre nem válaszoltam, hogy én is jártam e már így, igen, jártam én is úgy, hogy rosszul választottam kutyát, de nálam volt halála napjáig. Szóval nem igazán tudom átérezni ezt a kutya cserebere hozzáállást.
2012. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-ös abszolút nem kiabáltam és számomra de szerintem nem csak számomra a ! jel nem kiabálás!A nagybetű már annál inkább!Na de ugyan mindegy!Nekem így jó,hát így jó!!!!!! :)

Köszi mindenkinek a választ!

Visszatérve a kérdésre!Az egyik kutyába például idején felül foglalkozott,suliba is vitte de cseppnyi jele nem volt a kötődésnek,csak éltek egymás mellett!Neki meg érthető módon egy kutya kellett....a másik hosszú órás foglalkozás után is rombolt a lakásban,de igazából inkább mindig a viszony volt a kérdéses!Más-más fajta kutyákról beszélünk,amikről olvasott,kérdezgetett,képes volt idegeneket is leszólítani ha meglátott egy neki szimpi kutyát,de valahogy mégsem....

egyiket sem menhelyről hozta,felnőtt kutyákról van szó!én is mondtam neki hogy ez így nem a legjobb dolog,de én tényleg úgy vagyok vele hogy "megkeseríteni" egymás életét azért a végtelenségig sem kell és én nagyon tisztelem benne hogy érdekelte és tett azért hogy ne koszos menhelyen végezzék a kutyák!Mint írtam a kutyusok jó helyre kerültek így mindenki mondhatni nyert és a mostani kutyájával imádják egymást és minden ok!

Na hát végül is ki így ki úgy!tényleg köszi a válaszokat!

Szép estét mindenkinek!

2012. máj. 21. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

(. írásjel= kijelentő mondat, ! írásjel= felkiáltó mondat, felszólító mondat) Magyar helyesírás szabályai... A felkiáltó jelnek nem véletlenül az a neve, hogy FelkiáltÓ jel.


Az írásodból érződik (egyértelműen), hogy te vagy az a "barátnőd", akiről beszélsz, miért nem merted a saját nevedben feltenni a kérdést? Nyilván mert tudtad, hogy nincs igazad, és nem helyes, amit teszel.

2012. máj. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úr Isten te most komolyan a helyesírásról beszélsz interneten?Nézzél már körül...szerinted ki nem használja "indokolatlanul" a ! jelet?Hagyjál már,komolyan!:)

Annyira bírom mikor hülyeségeket vesz ki valaki egy kérdésből!A felkiáltó jel.....gratulálok :):):):):)

És utána csodálkozol ha valaki kioszt és bunkón fog vissza írni?Nagyon értelmes vagy!

Igen,biztos én vagyok csak tudod anonim se merem bevállalni...szórakozol?Lehet magadból indulsz ki nem?

2012. máj. 22. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!