Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idén indul kutyakiképző OKJ?

Idén indul kutyakiképző OKJ?

Figyelt kérdés
Érettségi után kutyákkal szeretnék foglalkozni, szeretnék kutyasuliban dolgozni, de eddig semmi okj-s képzést nem találtam ere. Esetleg valaki tud induló képzésekről?
2013. máj. 28. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mostmár normál kutyakiképző OKJ nem indul. Meg az eddig is legfeljebb a hagyományos kutyaiskolákhoz volt jó, leginkább MEOE érdekeltségű kutyaiskolához ami nem túl fényes perspektíva a jövőre nézve.


Ami biztosan van az a habilitációs kutyakiképző OKJ, viszont ha azzal szeretnél foglalkozni, akkor jobban jársz, ha előbb gyógypedagógiára mész főiskolára és közben kutyázol, mert önmagában a habil. kutyakiképző szintén nem jó semmire. Azzal legfeljebb füvet nyírni alkalmaznak egy kutyaiskolában. OKJ tanfolyamon nem lehet megtanulni kutyát kiképezni, ahhoz sok éves saját tapasztalat kell saját kutyákon. Ráadásul az egész tanfolyam gyakorlatilag azért van, hogy a jogszabályoknak megfelelhessenek azok, akik habilitációs kutyákkal foglalkoznak. Téged ilyen végzettséggel senki se fog alkalmazni, mert akinek erre szüksége van, az elvégzi maga is a tanfolyamot. Szóval egy szimpla érettségivel nem mész semmire. Főiskola vagy egyetem olyan szakirányon, amihez jó kiegészítő a kutya, és mellette aktívan kell kutyázni is, hogy tapasztalatot szerezz.

2013. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"

OKJ Kutyakiképző Tanfolyam!

A PFOTE Sportkutya Egyesület 2013 szeptemberében indítja az OKJ-s minősítést adó kutyakiképzői szaktanfolyamát. A tanfolyamra várunk minden olyan sporttársat, aki elhivatottságot érez a szakmával szemben és legalább két éves kutyás előélettel, érettségi bizonyítvánnyal rendelkezik. A tanfolyam díjából 10% kedvezményt adunk a fegyveres szervek (rendőrök, katonák, vámosok) és biztonsági őrök részére, valamint minden Hunnia Német Juhászkutya Egyesületi tagnak.

További információ:

Bagi Csilla 06/30 744 9293

06/209 535 570,

06 1 285 1678 "

2013. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs 2 éves tapasztalatom...
2013. máj. 30. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem is leszel igazán kiképző egy ilyen tanfolyam elvégzése után.

Kutyaiskolában pedig OKJ nélkül is lehet dolgozni. Ma még nem "munkahely" a kutyaiskola. A kiképzők saját kutyával kezdik . Aztán az évek múlásával rakódik rájuk sok-sok ismeret, tapasztalat.

2013. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!