Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát nevelni, könnyebb...

Egy kutyát nevelni, könnyebb foglalkozni vele mint egy embergyerekkel?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Sokkal nehezebb, azt szivvel lélekkel kell. Az embergyerekek meg felnönek maguktol is, meg be lehet adni a gyerrmekvédelmiseknek, aztán nincs vele gondod.
2013. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kutyával is meg lehet ezt tenni
2013. máj. 29. 10:49
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor ha választanom kéne inkább a gyereket válasszam?
2013. máj. 29. 10:52
 4/15 klopusz ***** válasza:
94%

Szia!


Szerintem van különbség, tapasztalatból mondom. A kutyának nem kell százszor elmondani valamit, hogy megértse, bezzeg a gyereknek! A kutya nem követelőzik, nem hisztizik és sokkal hamarabb lesz szobatiszta, mint egy emberke :-)


Egy dologban azonban megegyezik a két dolog: kutyát is, gyereket is nagyon kell szeretni és mindig következetesnek kell lenni a nevelés terén. Ha ez megvan, sok gond nem lehet.


(Jelenleg életem ötödik kutyáját nevelgetem és három gyerekemet.)

2013. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
hogy lehet egy kutyát és egy gyereket összehasonlítani???? mindkét dolog nagyon klassz, a gyereknevelés is és a kutya is. Mindkettőnek megvan a maga szépsége és nehézsége, de ilyet kimondani, hogy inkább ezt, inkább azt! Ez marhaság!A kutyát is legalább úgy gondold meg, mintha gyereket szülnél, mert legalább annyi dolgod lesz vele is, ha rendesen akarod nevelni, foglalkozni vele, márpedig másképp bele se vágj!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kutya napi 2-3 óra elfoglaltság, utána szabad vagy. Szeretném látni, hogy ezt egy gyerekkel teszed meg...
2013. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
A kutyám lényegesen jobban nevelt mint a kisgyerekek nagy többsége. Viszont egy gyerekkel 0-24-ben kell foglalkozni, a kutyával napi 3-4 órát. Őt otthon hagyhatod egyedül, a gyereket nem. Amúgy tényleg elég fura összehasonlítani a kettőt.
2013. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Első válasz nagyon bugyuta. A gyereket is szívvel lélekkel kell nevelni, valamint kutyát meg beadsz menhelyre és nincs vele gond, valamint mindegyik felnő magától, ha eteted azt annyi, aztán had nőjenek, mint a gaz, ennyi erővel. Amíg a gyerek kicsi vele nehezebb, aztán ő elkezd önállósodni, kutya meg egész életében rád lesz utalva, bár azt is figyelembe kell venni, hogy mire egy gyerek önálló lesz teljesen, az kb. egy kutya élet. Kutya nem annyira befolyásolják a külső tényezők, gondolok itt például a szomszéd kisgyereknek miért szabad nekem meg miért nem, kutya nem fogja azt csinálni, hogy a szomszéd kutya megtagadhatja a behívást, akkor én is. Anyagiakban is jóval olcsóbb egy kutya. Valamint nem jár akkora felelősséggel, mint egy gyerek, mert sokkal korábban életképesebb lesz, mint egy kisgyerek. Szóval kutyával könnyebb.
2013. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nincs szükség személyeskedésre.
2013. máj. 29. 11:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a gyerekkel nehezebb.
2013. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!