Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy nincs...

Miért van az, hogy nincs kedvem foglalkozni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves mopsz kutyusom,de már kb 2 éve nem foglalkozom vele. A szüleim etetik és gondozzák ami miatt régebben sokszor ment a vita. Nem arról van szó,hogy nem szeretem. Nagyon szeretem és senkinek semmiért oda nem adnám,de már nagyon sajnálom,hogy egyedül szomorkodik a kertben:(. Amikor régebben kimentem hozzá csak ültem és figyeltem ahogy rohangál és szörcsög mint egy elmebeteg. idegesített. nem tudom,hogy mit kéne tennem. Ha van valami ötletetek,hogy mit tudnék tenni kérlek segítsetek! előre is köszi a válaszokat :)
2013. márc. 28. 18:46
 1/10 Vree ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémádat - ha szereted és szeretnél neki kedveskedni, legyél többet vele. Ha erre nem vagy hajlandó, mit tudunk mi tenni?


Ha nem is te gondozod teljes műszakban, akkor is megteheted, hogy elviszed sétálni vagy játszol vele. Ez a szüleidnek is segítség, nem csak a kutyának.

2013. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el sétálni. Valahogy össze kell rázódjatok, megismerjétek egymás viselkedését, mert tulajdonképpen nem tudsz semmit a kutyádról, ő se rólad. Az egy tökéletes kapcsolatépítés, ha sétálni jártok el. A kutya is lemozogja magát, meg Te is kiszellőzteted a fejed, nézelődsz, és sokat nevetsz ahogy szörcsög a kutya mindenfele:)) Szerintem nagyon kellemes időtöltés, pláne hogy jön a jóidő. És ne félj, mert a mopsz nem fog órákig sétálni, nem akkora a mozgásigénye, úgyhogy megunni se fogod. Idővel majd összerázódtok, és nem lesz nyűg a gondozása:)
2013. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A probléma adott, Te is tisztában vagy vele. Mi akadályoz meg benne hogy tegyél is esetleg ellene? Látod hogy egyedül szomorkodik a kertben.. mi tart vissza hogy ki menj hozzá játszani, elmenj vele sétálni ha annyira nagyon szereted? Egyébként hány éves vagy?
2013. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mopsz kint a kertben? Ilyen mégis hogy jutott az eszedbe? Társasági kutya, nincs aljszőre, mégis miért a kertben tartjátok? Ha nem vagytok hajlandóak biztosítani azt a nagyon minimumot, amit igényel (lakásban tartás, kellő foglalkozás), akkor ne tartsatok kutyát! Nem a te lelki válságod a fontos, hanem a kutya! Inkább keress neki egy jóval megfelelőbb, felelősebb gazdát!
2013. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mopi nem kerti kutyu.A benyomott orra miatt ad ilyen szörcsögő hangokat,ez minden mopszra jellemző kisebb nagyobb mértékben.Szerintem azért nincs kedved hozzá,mert elvárják,hogy legyen.Pedig ez a szülő feladata,hiszen egy gyerek hamar ráún,nem várható el,hogy teljes értékű gazdi legyen.Minden szülőnek ebben a tudatban kellene állatot vállalni,akkor is,ha a gyerkőc akarta.Akkor foglalkozz vele,ha van hozzá kedved,a kutyának nincsenek elvárásai veled szemben,nem utál azért mert nem mindig szereted.Ha mégis úgy érzed,tenned kell valamit,legyen az valami olyan ami még nem idegesít,de rendszeresen megcsinálod.Pl hetente 1 x szedd fel a kakit az udvarról,vagy legyen egy nap amikor megeteted,vagy kapjon egy kis simit ha hazamész.A szülők és a kutya is elégedettek lesznek szerintem.
2013. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
ásd el magad az lessz a legjobb
2013. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok örökbe hidd el sokkal jobb lesz a kutyának hogy lesz egy olyan gazdája aki szereti és foglalkozik vele.

A kutya is boldog lesz,hogy végre szeretik,és teis nyugodt lehetsz mert nem kell majd foglalkoznod vele soha többet

2013. márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék mivel töltöd azt a szabadidődet, amit a kutyáddal tölthetnél?

És azt nagyon szomorú volt olvasni, hogy ültél a kertben és csak nézted őt. Képes voltál nem játszani vele...? :(

2013. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Annál csak jobb lehet neki egy új gazdinál,mint ahogy most van.
2013. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vree ***** válasza:

Juj, de kritikus válaszok :D


Én komolyan gondoltam azt a részét hogy nem értem a kérdést - vagy sajnálod a kutyát, vagy nem érdekel, de a kérdésből úgy tűnik mintha mindkettő?


A kutya egyébként hálás tud lenni ha foglalkoznak vele. Talán megfigyeltél nála olyasmit, hogy mondjuk a szüleidnek szót fogad, neked meg nem; ha te viszed ki, akkor engedetlen, ilyesmi. De ha összerázódtok, akkor te is egy szereplő leszel az ő életében, esetleg már örülni fog, ha meglát pórázzal a kezében, vagy ha leülsz mellé a kertbe.


Szerintem a közösen tartott kutya a világ legjobb dolga: az élvezet azonos (csak annyit kell vele foglalkoznod, amennyit kedved van), de az összes feladat és felelősség megoszlik. Én kiélvezném, amíg lehet :D Ki tudja, hogy ha egyedül laksz majd, belefér-e majd az életedbe, hogy tarts egy háziállatot.


De mondom, azért se vetek rád követ, ha nem bírod azt az undok ronda nyáladzó dögöt, vagy úgy általában viszolyogsz az állatoktól. Csak akkor légyszi magyarázd meg a kérdést, mert nem értem hogy akkor honnan jön ez a lelkifurdalás (vagy hogy miért nem oldod meg magad, több ráfigyeléssel).

2013. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!